Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Woda mineralna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 19 maj 2012 - 21:37

Dla osób pijących wodę mineralną od czasu do czasu może to i bez znaczenia, ale ja to piję na potęgę (butelki 330ml w zgrzewkach) a chodzi o to że niegazowanej tak nie sprzedają - kupuje w hurtowni i jest o wiele taniej dlatego moje pytania bo nie wiem czy to jakoś wpływa na zdrowie czy może wsio ryba:)

o kurcze tyle wody kupować ? no u mnie jeśli chodzi o wodę gazowaną to wiadomo co może wywołać - zapalenie gardła tak więc jak już piję wodę w butelkach( co jest rzadkością i robię o jak jestem np. na wakacjach w mieście ) to tylko niegazowaną.
  • 0

#22 aifoza

aifoza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 489 postów

Napisano 20 maj 2012 - 00:07

Mi po jogurcie jeszcze bardziej chce się pić :) Piję tylko wodę a poza tym woda nie ma w ogóle kalorii.
  • 0

#23 terra_nova

terra_nova

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 22 maj 2012 - 10:18

Wiecie co opowiem Wam historyjkę o jakości naszej "mineralki"... Znajomy buduje dom i żeby móc się wprowadzić musiał oddać próbki wody do sanepidu. Ktoś mu podpowiedział, że żeby nie było kłopotu, to niech naleje "mineralkę" z butelki... i tak zrobił.
O dziwo okazało się, że żadna z 3 próbek nie przeszła próby w sanepidzie!!!! :O wyobrażacie sobie?! to co oni tam kuźwa leją? :)
  • 0

#24 Bluesia

Bluesia

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2124 postów

Napisano 22 maj 2012 - 14:07

Co leją ? Jakieś tam bliżej nie określone minerały :-)
  • 0

#25 Guest_magiczna_*

Guest_magiczna_*
  • Goście

Napisano 25 maj 2012 - 18:10

Wszystko zależy jaka to była woda. Ja nie kupuję pierwszej lepszej najtańszej, bo miejsce pochodzenia ma dla mnie znaczenie
  • 0

#26 skalpel1992

skalpel1992

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 25 maj 2012 - 20:34

A jak parzysz kawę na kranówce to ma znaczenie?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 25 maj 2012 - 21:18

miejsce pochodzenia, a to dobre :D woda to woda... byle nie była zanieczyszczona.
  • 0

#28 Guest_magiczna_*

Guest_magiczna_*
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 15:09

No ok dla mnie ma to znaczenie, dla Ciebie nie. A na co zwracasz uwagę w takim razie kupując wodę? Na cenę?
  • 0

#29 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 16:03

oczywiście, że na cenę. ja kupuję średnio butelkę wody na miesiąc pewnie, z czego średnią nadrabiam w wakacje. Na co niby innego mam zwracać uwagę ? Co za różnica, czy woda jest rozlewana w tatrach, bieszczadach, sudetach, czy gdziekolwiek indziej ? Woda to woda. ma być niezanieczyszczona i to wszystko. Woda z miejsca A wcale nie jest smaczniejsza niż woda z miejsca B . :P o ile jest czysta.
  • 0

#30 skalpel1992

skalpel1992

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 29 maj 2012 - 17:43

Jaka cena skoro woda za 0,5l kosztuje średnio 1.50pln i tu raczej wariacji nie ma. Kupuje wodę która jest w zasięgu nie będę ciskać do marketu po butelkę wody, no bez przesady...
  • 0

#31 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 18:35

W sumie to masz rację, ale mi chodzi o to że jak wpadam do pierwszego lepszego sklepu żeby kupić wodę i widzę duży napis 1,5 litra za 99 groszy to biorę 2 butelki i zmiatam a nie bawię się w wyszukiwanie wody rozlewanej w jakims tam wybitnym miejscu. no i jak obok tej wody będzie leżeć butelka za 1,50 to chyba jasne że wybiore tę za 99 groszy ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 BOSSY

BOSSY

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów

Napisano 30 maj 2012 - 18:19

ja jak idę po zapas wody to zazwyczaj podjeżdżam busem i biorę z pół palety wody z biedry wodę źrodlana 0,69 zł za 1,5 l, jakbym patrzył na wszystko czy to jest zdrowe, czy takie i siakie to bym się przepatrzył. Brać co lepsze bo i tak człowiek zdechnie :D
  • 0

#33 aifoza

aifoza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 489 postów

Napisano 30 maj 2012 - 20:51

Nie no ja raczej wybieram wodę w sklepie, nie łapię z półki pierwszej z brzegu, kiedyś tak trafiła ma się jakaś taka poniżej 0,90 i zupełnie m nie smakowała. Nie mówię tu, że tańsze są gorsze ale tak mi się akurat trafiło. A wody w sklepach są zazwyczaj gdzieś z gór chociaż coś ostatnio czytałam o wodzie z Podlasia :) Muszę poszukać jej w sklepie.
  • 0

#34 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 30 maj 2012 - 20:54

Nie no ja raczej wybieram wodę w sklepie, nie łapię z półki pierwszej z brzegu, kiedyś tak trafiła ma się jakaś taka poniżej 0,90 i zupełnie m nie smakowała. Nie mówię tu, że tańsze są gorsze ale tak mi się akurat trafiło. A wody w sklepach są zazwyczaj gdzieś z gór chociaż coś ostatnio czytałam o wodzie z Podlasia Muszę poszukać jej w sklepie.

Co znaczy nie smakowała ? woda nie ma smaku.
  • 0

#35 skalpel1992

skalpel1992

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 12:03

Czy woda nie ma smaku tak do końca? Może teoretycznie nie ale są różnie mineralizowane co trochę nadaje smaku.

Użytkownik skalpel1992 edytował ten post 01 czerwiec 2012 - 12:07

• 0

#36 aifoza

aifoza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 489 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 19:32

Co znaczy nie smakowała ? woda nie ma smaku.

Woda ma smak, nie smakują mi np. wody wysoko mineralizowane...
  • 0

#37 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2012 - 20:26

no to już jest kwestia zmineralizowania wody. Ja piję wodę z kranu to...
  • 0

#38 Guest_magiczna_*

Guest_magiczna_*
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2012 - 10:41

no to już jest kwestia zmineralizowania wody. Ja piję wodę z kranu to...

To z pewnością wypijasz dużo wapnia, magnezu i żelaza, i pewnie z pół tablicy Mendelejewa jeszcze;)

A wody w sklepach są zazwyczaj gdzieś z gór chociaż coś ostatnio czytałam o wodzie z Podlasia :) Muszę poszukać jej w sklepie.

A takiej wody nie znam, a lubię wypróbowywać nowe smaki:)
  • 0

#39 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2012 - 16:20

To z pewnością wypijasz dużo wapnia, magnezu i żelaza, i pewnie z pół tablicy Mendelejewa jeszcze;)

Kiedyś jeden Pan profesor wziął moją wodę z kranu do badania i okazało się, że jest lepsza od tych sprzedawanych w butelkach ;)

Mam własną studnię, więc nie piję śmieci. Kiedyś ludzie nie pili wody butelkowanej sobie wyobraź i żyli :P
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 Guest_magiczna_*

Guest_magiczna_*
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2012 - 16:32

Ja zawodowo zajmuje się badaniem różnych wód, wiem ze są różne, są nic nie warte, są gorsze niż z kranu ale są też wartościowe, z potrzebnymi minerałami i bez śmieci.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0