Woda mineralna

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Chciałbym się dowiedzieć co myślicie na temat picie wody mineralnej gazowanej i niegazowanej? Dużo się słyszy że napoje gazowane są niezdrowe, jednak czy tyczy się to też wody mineralnej?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
No w tych napojach gazowanych to chodzi o aspartan w nich zawarty. Co to tego czy gazowana czy nie to nie popadaj w skrajność
 

cycuspw

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
1
"Niegazowana woda mineralna jest dla nas zdrowsza niż woda gazowana.
Nieprawda. Skład wody mineralnej - niezależnie od tego, czy jest gazowana, czy nie - jest taki sam. Dwutlenek węgla dodawany do wody nie jest niczym niezwyktym dla naszego organizmu - jest przecież w wydychanym przez nas powietrzu. A więc nie szkodzi nam. Bąbelki nie drażnią przełyku ani żołądka. Nie zaostrzają dolegliwości towarzyszących np. chorobie wrzodowej żołądka czy dwunastnicy. Wodę gazowaną może więc pić większość z nas. Wybór zależy tylko od tego, jaka woda nam bardziej smakuje: nasycana dwutlenkiem węgla czy nie. Jedynie chorzy na refluks żołądkowo-przełykowy muszą zachować ostrożność, gdyż woda gazowana (jak i inne napoje gazowane) może ułatwiać zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Także małe dzieci raczej nie powinny pić napojów gazowanych. Chodzi tu o sztukę picia - maluchy piją zbyt łapczywie, a później mogą cierpieć na bóle brzucha."
Znalazlem to na forum w komentarzach :)
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Podaj argumenty dlaczego? Sam jestem ciekaw.

CO2 zawarte w wodzie gazowanej w znacznym stopniu hamuje asymilacje białek, także osobą czynnie uprawiającym sporty siłowe bardziej zaleca sie picie wody niegazowanej. Były na ten temat badania, jak znajde linka to wrzuce.
 

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Gaz generalnie jest cięższy dla żołądka, choć podobno lepiej gasi pragnienie. Ale ja bym z tym polemizowała, od dawna nie pijam wód butelkowanych, przestałam kiedy dowiedziałam się, że warszawska woda ma podobny skład wapnia i magnezu co te wszystkie mineralki. A jak ktoś jest bardzo spragniony, zawsze może sobie wrzucić pare listków mięty, limonkę i kostki lody - lemoniada w sam raz.
 

kupidynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
To mity, że woda gazowana jest niezdrowa, szczególnie mineralna. Mineralna jest zdrowa i to w każdej postaci, moja ciotka należała do Towarzystwa magnezolgicznego i oni wszystkie wody brali na tapetę, ba nawet im wyżej mineralizowana (wysokozmineralizowana). Taka woda jest szczególnie potrzebna, jesli ktoś jest aktywny - fizycznie czy umysłowo. Jedną z najwyżej zmineralizowanych (i jest to woda właśnie średnionasycona czyli delikatnie gazowana) jest np. Staropolanka 2000…ten gaz dodaje jej smaczku :) no ale przede wszytkim uzupełniaja wszystkie minerały, które straciliśmy w ciągu całego dnia.
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Woda gazowana zawiera dwutlenek węgla, powodujący jej zakwaszenie. Można wskazać artykuły, w których opisano konsekwencje zbyt niskiego pH w organizmie.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Widzę, że zdania są podzielone. Dla osób pijących wodę mineralną od czasu do czasu może to i bez znaczenia, ale ja to piję na potęgę (butelki 330ml w zgrzewkach) a chodzi o to że niegazowanej tak nie sprzedają - kupuje w hurtowni i jest o wiele taniej dlatego moje pytania bo nie wiem czy to jakoś wpływa na zdrowie czy może wsio ryba:)
 

patrynio18

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
65
Punkty reakcji
1
przerzuć się na niegazowaną;d i po problemie. Ta na pewno jest zdrowa
 

Berkel

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
125
Punkty reakcji
8
Oczywiście że woda gazowana jest nie zdrowa, pod czas treningu na siłowni. Nie pij nigdy gazowanej wody, a jak chcesz to pij - Ale Tobie to wyjdzie na złe, nie Mi. ;)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Po gazowanej przynajmniej jest pompa :tongue:

Moim zdaniem to przesada jeśli ktoś pije niegazowaną a tak to fast food, siedzenie przed kompem itp. Jeśli ktoś typowo nie je przetworzonej żywności aktywny tryb życia to spoko pewnie m to sens.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Najzdrowiej jest pić wodę źródlaną niegazowaną czy też jak kto woli gazowaną (to chyba nie ma większego wpływu na nasze zdrowie), co najmniej 2 l dziennie. Wypijanie niewielkiej ilości wody jest przyczyną bólów głowy i ogólnego zmęczenia, a poza tym woda ma 0 kcal :)
 
M

magiczna

Guest
Fakt, picie wody jest bardzo ważne, odwodniony organizm zawsze będzie gorzej funkcjonował, dlatego warto mieć wodę zawsze przy sobie i pić ją jak tylko nabierzemy na to ochoty
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Nie tylko odwodniony. Pomoc w usuwaniu toksyn czy pomaganie w pracy nerkom też ma tu wiele do powiedzenia.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Szczególnie jak są upały a już niedługo mam nadzieję, że się zaczną ;) potrzebujemy tej wody więcej, ja przynajmniej zawsze mam przy sobie butelkę z wodą
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
To tak, jak ja. Czasami zamieniam na jogurt do picia :)
 
Do góry