Kradzież paliwa w samochodach służbowych

neo18

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czesc,
mam problem z moimi pracownikami. Od 3 miesiecy zauwazylem,ze spalanie w autach sluzbowych wzroslo o okolo 20%.Czy ktos zna sposoby na monitorowanie stanu paliwa albo na zabezpiecznie przed wypompowywaniem benzyny z baku? Slyszalem cos o lokalizatorach gps i monitoringu za pomoca platformy lokalizacyjnej.

Uzywal kros tego?
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Sprawa kryminalna. Należy zrobić normy. Pojedzić okres czasu po mieście zobaczyć ile spali, tak samo za miastem. Uwzględniając godziny , jazdy korki. Czyli wykonać testową jazdę w tych samych warunkach co póżniej podczas jazd słuzbowych. Normy wykonać z udziałem przedstawiciela pracowników na piśmie.
 

neo18

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
no widzisz, tylko ze wykonanie jazdy tekstowej to duzo czasu zajmuje. Wyobrazasz sobie,zeby wykonac w miesiacu 10-20 jazd testowych - mam 20 pracownikow, ktorzy jezdza na zmiane. szukam czegos co mogloby mi samo mierzyc te rzeczy. czytalem o tym,ze sa lokalizatory gps, ktore mozna zamontowac do kazdego wozu. Pozniej przez net moge sprawdzac jak jezdza moi pracownicy, podobno nawet mozna ustawic opcje, zebym bym powiadamiany jak auto jest tankowane. Uzywales moze takiego rozwiazania?
 

mefek

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
http://yanosik.pl/

Takie systemy pokazują również aktualną pozycję samochodu oraz można na komputerze zapisać trasę więc jeśli pracownik zamiast służbowo używa samochodu do prywatnych celów to możesz pokazać mu gdzie i kiedy był oraz spalanie ilość kilometrów. Również jest przydatne bo informuje o fotoradarach. Wiem to bo sam jeździłem samochodem wyposażonym w system yanosik i sprawnie on działa,
 

Drag

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
169
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Bielsk Podlaski
Przecież są wskaźniki stanu baku paliwa z zapisem. Jak masz usługę GPS np Finder i rejestrujesz poziom paliwa w baku to wyłapiesz przy historii GPS kiedy samochód stał a tracił paliwo drastycznie. Niestety nie pomogę, wiem, że u nas w firmie tak jest. Wszystko dostępne przez neta, kiedy silnik pracuje itp. Warto zapytać tych z Findera czy mają całość w usługach.
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Normy oststecznie możesz przyjąć fabryczne, ale musi byc zgoda przestawiciela pracowników, albo ustalic na podstawie średniego zużycia z 6 m-cy.
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Ja myślę,że Finder będzie najlepszy, dokładnie monitoruje zużycie paliwa.
 
T

Technoton.pl

Guest
Jeżeli są Panowie zainteresowani konkretami na temat kontroli paliwa, to zapraszam do dalszej dyskusji. Obecenie najbardziej efektywną metodą są pojemnościowe sondy paliwa oraz przepływomierze. Sprzężone z dobrze napisanym programem analitycznym dają szybko bardzo dobre rezultaty w postaci obniżenia kosztów eksploatacji firmowych pojazdów. Z mojego doświadczenia wynika, że już w pierwszym miesiącu po instalacji oszczędnośći wynoszą średnio 30%, a to chyba nie mało...
 

kuba19066

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Xtrack, ich strona to www.xtrack.pl Sam od jakiegoś czasu korzystam i sprawdza się świetnie, szybkie, częste aktualizacje, czego więcej chcieć :) Co ciekawe w przypadku firm, xtrack oferuje identyfikację kierowcy poprzez brylok, kontrole paliwa, predkosci jazdy i oczywiście wszystkie standardowe opcjami.
 

Donek30

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Fajni pracownicy, pewnie używają aut do prywatnych celów?. Ale wzrost zużycia o 20% może mieć inne przesłanki - rozregulowany silnik, większe korki itd.
Pozostaje chyba tylko wprowadzić monitoring tras na podstawie GPS.
Są specjalistyczne firmy które się tym zajmują.
Jednak może się okazać, że to skórka za wyprawkę i więcej wydasz niż zaoszczędzisz.
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Najlepszym sposobem na kontrole jest kontrola GPS, mozna sprawdzić kiedy i ile pracownik przejechał, u mnie w firmie cała flota jest monitorowana i to co przejechane po godzinach pracy jest dodatkowo raportowane i pracownik na podstatwie średniego spalania po przejechaniu jakieś normy płaci za to. Pytanie na ile takie monitorowanie jest opłacalenw wstosunku do zużytego paliwa.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Najlepszym sposobem jest wprowadzić odpowiedzialność zbiorową.Prędzej czy później pracownicy złodziei wyeliminują sami.
 

Marek Poniebierski

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
proponuję zamontować monitoring pojazdów typu Flotis, wtedy wiesz kto gdzie jedzie i możesz łatwo sprawdzić ile powinien paliwa zuzyć
 

agunia25

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Weź auto którym jeżdżą pracownicy, wlej paliwo po korek, zrób 100 w mieście i 100 w terenie (razem 200) , znów zatankuj po korek - zobaczysz ile paliwa zużyłeś, policz ile wyjdzie na 100, i jak wyjdzie np 6,5 litra to możesz ustalić górny limit np 7,5 albo 8 na 100 bo wiadomo że każdy ma inny styl jazdy więc to spalanie nawet bez podbierania z baku może się różnić. no i pora roku też ma znaczenie, zimą auto wiecej spala. I jak taki limit wprowadzisz to sie skończy podbieranie z baku.
Mój mąż jeździł na kontrole służbowym autem, to limit spalania miał ustalony na 9,5/100 a jemu wychodziło niecałe 8/100.
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
no właśnie a nie można wprowadzić limitu paliwa - spalisz więcej czy będzie brakować płacisz z własnej kiesy.
Wiadomo jak firmowe to nie moje, ale jak muszę płacić oj to szanuję.
 

Statysta255

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
2
Czesc,
mam problem z moimi pracownikami. Od 3 miesiecy zauwazylem,ze spalanie w autach sluzbowych wzroslo o okolo 20%.Czy ktos zna sposoby na monitorowanie stanu paliwa albo na zabezpiecznie przed wypompowywaniem benzyny z baku? Slyszalem cos o lokalizatorach gps i monitoringu za pomoca platformy lokalizacyjnej.

Uzywal kros tego?

moze tak malo placisz swoim pracownikom ze muszą sobie "dorobic"?kazdy orze jak możę...kierowcy sa takze wykorzystywani i podejmuja ryzyko jazdy za marne grosze
 
J

juzeklbn

Guest
moze tak malo placisz swoim pracownikom ze muszą sobie "dorobic"?kazdy orze jak możę...kierowcy sa takze wykorzystywani i podejmuja ryzyko jazdy za marne grosze

Tak też może być.

Jeżeli uważasz że pracownicy okradają twoją firmę... Prosta rada porozmawiaj z nimi o tym, u znajomego w firmie jest jedna ale skuteczna zasada, kto ma małe spalanie otrzymuje premie. Jeden pracownik na ciągniku oszczędza do 2 tys zł miesięcznie na paliwie... Za co dostaje 1500 zł premii.

Proponuje rozmowy o dochodach co sądzą o nich sami kierowcy, wyjaśnij że paliwo wzrosło i spytaj się co może być powodem.

System monitoringu da się oszukać.
 

MaciejkaDa

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
a czy na podstawie danych z monitoringu mozna zrobić jakąs w miare wairygodna analize np. kwestii zwiazanych z paliwem?
 
Do góry