słyszę ludzkie myśli w mojej głowie

lucy1978

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mam 34 lata. Od września ubiegłego roku zaczęłam słyszeć coś na zasadzie halucynacji, tak to odbieram. Słyszę ludzkie rozmowy, myśli, uczucia, ale słyszę je tylko w mojej głowie, nie pochodzą z zewnątrz. Na początku były nawet przyjemne, ale teraz są bardzo niemiłe, słyszę ciągłą krytykę, drwiny, są bardzo męczące i wywołują u mnie fobie przed ludźmi, zaczęłam się izolować.Ogólnie wiem, ze to stan chorobowy, ale nie wiem co to. Mam równolegle zespół stresu pourazowego, ale nic sobie z tego nie robiłam, nie leczyłam się, od ponad roku nie przyjmuję leków, brałam Kwetaplex na BPD, nam też anoreksję odkąd sięgam pamięcią. Dziś moje natarczywe myśli, prześladują mnie bardzo często w ciągu dnia, czy muszę iść do szpitala, czy wystarczy farmakologia i czy objawy ustąpią?
 

gwiazda7

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2012
Posty
40
Punkty reakcji
0
Mam tak samo lekarze stwierdzili u mnie schizifremie z roku na rok jest coraz gorzej trwa to już 6 lat. Ostatnio nie da się już wytrzymać. Jest nawet gorzej oprócz głosów także widzę coś ale tylko w mojej głowie a na początku słyszałam tylko głosy. Z tego powodu 2 razy prubowałam popełnić samobójstwo. Na początku było miło a pózniej istne piekło.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
To, czy wystarczą leki, czy konieczna będzie hospitalizacja będzie musiał stwierdzić lekarz. Osobiście mam odwrotnie, to mi się wydaje, że wszyscy mogą czytać w moich myślach.
 

davincicode

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
137
Punkty reakcji
2
Ja dużo czytałam na temat schizofrenii i naprawdę bardzo wam współczuję, że musicie sobie radzić z jej objawami. Oglądałam taki film: "Piękny umysł", gdzie wielki matematyk miał właśnie problemy tego typu. Widział postaci, mimo że one nie istniały, jednak on na początku w nie wierzył. Wszyscy się z niego śmiali, czuł się odrzucony. Jego małżeństwo stanęło na krawędzi przepaści. Jednak postanowił nie poddawać się i walczyć z chorobą. Co prawda męczyła go do końca życia, jednak nauczył się radzić sobie w życiu i ignorować pojawiające się postaci. To było trudne, bo one natarczywie próbowały wznowić z nim kontakt. Wzruszający film. Polecam. Osoby z tą chorobą nie mogą dopuścić, by czuły się gorsze od innych. Ludzie nie rozumieją, tego co one przechodzą, dlatego często trzeba udawać, że nie słyszy się głosów, choć to bardzo trudne. Najważniejsze, to uwierzyć w to, że są nierealne i stawić im czoła. Myśleć: "Nie boję się was, nie macie na mnie żadnego wpływu" i zacząć starać się nie zwracać na nie uwagi. Wtedy będzie najtrudniejszy moment, gdyż one będą się wściekać, staną się natarczywe. Będą was wyzywać i mówić, że bez nich sobie nie poradzicie, a to nie prawda. Nie wierzcie, w to co one mówią, a w końcu osłabną. Życzę wam wytrwałości.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Poczęstują Cię neuroleptykiem pewnie ,są dosyć skuteczne z tego co słyszałem ,wyciszają ,chociaż mają skutki uboczne ale do przełknięcia. Ze schizofrenią można żyć ,nie załamuj się. Nie zamkną Cię ,jeśli tego nie będziesz chciała ,no chyba ,że zabijesz kogoś:) A tak na poważnie ,nawet nie spodziewasz się ile ludzi na to cierpi ,chodzą do pracy ,uczą się ,zarzywają leki ,życie codzienne. Będzie dobrze ,tylko zrób pierwszy krok i idz do lekarza. Pozdrawiam
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
http://dzieci.pl/bre...gputicaid=6e46b to się rozplenia coraz bardziej... kurcze ciekawe jakim cudem, czy schizofrenia jest zaraźliwa, czy może to wynik tego, że dzieci na kompach siedzą cały czas ?


To nie komputer powoduję że coraz więcej jest objawów schizofrenicznych
Komputer u młodzieży może tylko wyrobić agresję
Problem jest w tym że coraz więcej dzieciaków w szkołach
Mają trudności z porozumieniem się z innymi dzieciakami
Zatem są samotni i wymyślają swój własny świat
Z czasem z tego wyrastają ale istnieje spory procent
Który żyje już w taki sposób bardzo długo
I w tedy zaczynają się objawy schizofrenii
Gdy idą po ulicy to wydaje się im że ich ktoś śledzi
A ludzie którzy ich mijają czy to rozmawiają czy się śmieją
To odbierają że mówią o nich bądź z nich się śmieją
Często tacy ludzie są milczące nie chcą wchodzić w rozmowę
Bo im się zdaję że to co chcą powiedzieć już o tym mówili
Nie mniej jednak z schizofrenią można bardzo długo żyć
Bez wymagający pomocy psychiatry czy psychoterapeuty
Ale jeśli już dojdzie do tego że będzie potrzebna pomoc psychiatry
To raczej już mało prawdopodobne że z tego wyjdą
 
M

MacaN

Guest
Tak, masz sporo racji, Fan-Fan ale mimo wszystko kiedyś tego problemu dzieciaki w szkołach nie mieli ( nie na taką skalę )... Może więc TV / Komputeryzacja dają taką możliwość odizolowania się od ludzi ? No bo sam zobacz, kiedyś jak nie było to aż tak rozwinięte a tobie się nudziło to co robiłeś żeby zabić nudę i żeby się pobawić ? Wychodziłeś z kolegami ;), bo komputerów nie było a w TV bajka leciała tylko o 19 a tak to 2 kanały i przynudzanie... ( przynajmniej w moim wieku ) ;) A dziś możesz po prostu podnieść klapkę od laptopa...


Choć z drugiej strony opisują tam problemy nastolatków, 15 -16 latków... To daje do zastanowienia.

Słyszenie głosów to coś innego, niż wyobrażanie sobie świata i przenoszenie się w świat fantazji.. Ja pamiętam, jak miałem ileś tam lat ( nie pamiętam dokładnie, ale ok. 7-8, nawet 9 ) to biegałem dookoła domu i wyobrażałem sobie że jeżdżę samochodami różnymi ;) No, ale głosów nie słyszałem bo czym innym jest wyobraźnia a czym innym zwidy i słyszenie szeptów.
 

Elen666

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
miałam podobnie jak Ty ...tylko ,że mnie męczył demon Agares ,więc spowiedz i modlitwa pomogły (choc nie wyznaję Boga) ,ale głosy nadal pozostały w mojej głowie ..już nie są takie silne i męczące ,ale nadal są .
 

onestep

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
9macan5 coś mi się wydaje że coś w tym jest te komputery,gry dają uciec człowiekowi w lepszy świat gdzie się uspokoisz zrelaksujesz i nikt ci w niczym nie będzie przeszkadzał dzisiejsza młodzież ale także dzieci mniej ze sobą spędzają czasu i większość wybierze minecrafta niż normalne wyjście na podwórko
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Trochę poszaleliście Panowie - schizofrenia występuje ze stałą częstością 1% w społeczeństwie i ma silne podłoże genetyczne (biologiczne) i neurorozwojowe. W latach 70tych było 1% schizofreników ( w ramach obecnych standardów) i teraz też jest 1%.

Co do głosów - są to typowe pseudohalucynacje, tzw. dialog omamowy - nie może on być podstawą do stwierdzenia schizofrenii. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pójść do psychiatry, w ciągu kilku sesji z Tobą i Twoimi rodzicami/małżonką/dziećmi/(kimkolwiek z kim mieszkasz) będzie w stanie postawić rozpoznanie. Na chwilę obecną wygląda to na psychozę o nieustalonej etiologii, nie masz wyraźnych objawów negatywnych...
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
miałam podobnie jak Ty ...tylko ,że mnie męczył demon Agares ,więc spowiedz i modlitwa pomogły (choc nie wyznaję Boga) ,ale głosy nadal pozostały w mojej głowie ..już nie są takie silne i męczące ,ale nadal są .
Męczył cię demon? Demonologia oraz egzorcyzmy co? Jesteś człowiekiem łatwowiernym, lub inaczej - łatwo cię przekonać. Choroba psychiczna to nie opętanie. Chyba że szaleństwem.
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Opętanie może być jednym z objawów choroby psychicznej, nawet jest zamieszczone w książce Rabe Jabłońska "Podstawy psychiatrii" :p
 

inwigilowany2

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
gwiazda7 napisał:
.Ogólnie wiem, ze to stan chorobowy, ale nie wiem co to. lekarze stwierdzili u mnie schizifremie z roku na rok jest coraz gorzej trwa to już 6 lat.


gwiazda7 napisał:
.Ogólnie wiem, ze to stan chorobowy, ale nie wiem co to. lekarze stwierdzili u mnie schizifremie z roku na rok jest coraz gorzej trwa to już 6 lat.
przede wszystkim nie dajcie sobie wmówić że to schizofrenia lub mania przesladowcza paranoidalna itp bo to ze nie znacie mechanizmów jakie w dzisiejszych czasach przeprowadza sie na niczemu winnych ludziach nie sprowadza was do snucia chorób psychicznych... jestem przekonany że padliście ofiara kontroli umysłu, zostały wam załozone mikro implanty bez wazej wiedzy ani zgody co więcej sami nie wiecie w którym momencie podobnie jest w moim przypadku, mam założone mikro-słuchawki w kanale słuchowym które piszczą zmienna częstotliwością, kontrolerzy/LUDZIE którzy mi to wstawili się zmieniaja ale z regóły sa ci sami, słyszą wasze myśli (jakbyście czytali książke w myślach oni to słyszą jak wasza mowę) co więcej nic nie musicie mówić i też znają wasze myśli, to przerażające jak zaawansowaną technologię na was testują, na mnie z reszta też. jeśli macie tiki, drgania różnych mięśni to prawdopodobnie macie wprowadzone mikro-roboty (ja tak to nazywam) sa wielkości ok 2mm poruszają sie pod skóra zwykle nie da się tego wyczuć, ale w moim przypadku poruszając nimi kontrolerzy stymulują świąd, kłucie, często ból, drgania mięśni, nieregularne pulsowanie jakby sterowali tym dla zabawy aby mnie wkurzyć wiedzac ze nie mam na to zadnego wpływu podobnie jak na swoje mysli które w każdej chwili moga zablokowac ze nie będę mógł sie na niczym skoncentrować, bardzo często mam pamięć na tyle krótka ze nie pamiętam o czym myslałem przed chwilą! jeśli masz podobne objawy jesteś ofiarą Mind Control i bądź pewien że moga w takim stanie zrobić z ciebie wszystko koncząc na mordercy lub samobójcy ale zanim to zrobią znęcają się nad tobą psychicznie, w moim przypadku nawet zanim np przełacze program TV tzn pomyślę ze przełącze ale nie robię tego bo najpierw jest kontroler który mówi "przełaczy" wtedy dopiero przełanczam i tak sie odbywa prawie cały dzień, ma to na celu utrzymywanie mnie w hipnozie werbalnej abym słyszał/słuchał tych którzy mną sterują. Wiem że to co pisałem brzmi niedorzecznie, że trudno w to uwierzyć ale to elektronika w połączeniu z hipnoza nami steruje i wielu którzy nie rozumieja tych mechanizmów trafia do psychiatryka lub usilnie jest tam wysyłanych choć sa zupełnie zdrowi wystarczy wyłaczyć elektronikę (co nie jest do tej pory możliwe nawet dla mnie) lub co gorsza targnąć się na własne życie z drobna sugestią kontrolera zalezy od woli kontrolera a sam fakt że odbiera się nam wolność powinien być ostrzeżeniem że nie mają dobrej woli, pozdrawiam , więcej info prosze o kontakt inwigilowany@wp.pl
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
inwigilowany2 napisał:
przede wszystkim nie dajcie sobie wmówić że to schizofrenia lub mania przesladowcza paranoidalna itp bo to ze nie znacie mechanizmów jakie w dzisiejszych czasach przeprowadza sie na niczemu winnych ludziach nie sprowadza was do snucia chorób psychicznych... jestem przekonany że padliście ofiara kontroli umysłu, zostały wam załozone mikro implanty bez wazej wiedzy ani zgody co więcej sami nie wiecie w którym momencie podobnie jest w moim przypadku, mam założone mikro-słuchawki w kanale słuchowym które piszczą zmienna częstotliwością, kontrolerzy/LUDZIE którzy mi to wstawili się zmieniaja ale z regóły sa ci sami, słyszą wasze myśli (jakbyście czytali książke w myślach oni to słyszą jak wasza mowę) co więcej nic nie musicie mówić i też znają wasze myśli, to przerażające jak zaawansowaną technologię na was testują, na mnie z reszta też. jeśli macie tiki, drgania różnych mięśni to prawdopodobnie macie wprowadzone mikro-roboty (ja tak to nazywam) sa wielkości ok 2mm poruszają sie pod skóra zwykle nie da się tego wyczuć, ale w moim przypadku poruszając nimi kontrolerzy stymulują świąd, kłucie, często ból, drgania mięśni, nieregularne pulsowanie jakby sterowali tym dla zabawy aby mnie wkurzyć wiedzac ze nie mam na to zadnego wpływu podobnie jak na swoje mysli które w każdej chwili moga zablokowac ze nie będę mógł sie na niczym skoncentrować, bardzo często mam pamięć na tyle krótka ze nie pamiętam o czym myslałem przed chwilą! jeśli masz podobne objawy jesteś ofiarą Mind Control i bądź pewien że moga w takim stanie zrobić z ciebie wszystko koncząc na mordercy lub samobójcy ale zanim to zrobią znęcają się nad tobą psychicznie, w moim przypadku nawet zanim np przełacze program TV tzn pomyślę ze przełącze ale nie robię tego bo najpierw jest kontroler który mówi "przełaczy" wtedy dopiero przełanczam i tak sie odbywa prawie cały dzień, ma to na celu utrzymywanie mnie w hipnozie werbalnej abym słyszał/słuchał tych którzy mną sterują. Wiem że to co pisałem brzmi niedorzecznie, że trudno w to uwierzyć ale to elektronika w połączeniu z hipnoza nami steruje i wielu którzy nie rozumieja tych mechanizmów trafia do psychiatryka lub usilnie jest tam wysyłanych choć sa zupełnie zdrowi wystarczy wyłaczyć elektronikę (co nie jest do tej pory możliwe nawet dla mnie) lub co gorsza targnąć się na własne życie z drobna sugestią kontrolera zalezy od woli kontrolera a sam fakt że odbiera się nam wolność powinien być ostrzeżeniem że nie mają dobrej woli, pozdrawiam , więcej info prosze o kontakt inwigilowany@wp.pl
Bardzo dobrze,że taki opis pojawił się w temacie-typowy obraz schizofrenika.
 

inwigilowany2

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Bardzo dobrze,że taki opis pojawił się w temacie-typowy obraz schizofrenika.
może jakieś argumenty ? równie dobrze mógłbym napisać - typowy obraz ignoranta, ale to nie ma sensu, trudno pogodzić się z faktem że na masową skalę ludzie mają pozakładne implanty w kanałach słuchowych ? że komunikuja sie ze soba jakby telepatycznie ale używają do tego owych słuchawek...

nie pytam nawet po czym wnioskujesz schizofrenie, ale czemu ignorujesz fakty bez sprawdzenia ? wszystkie głosy w głowie leczyć farmakologicznie nawet jeśli nie ustępują ? czemu ja pisząc na podstawie faktów zostaję nazwany schizofrenikiem podczas gdy wiem co mam wszczepione w uszach i bardzo wiele osób to wie tylko siedzą cicho, udają że nic sie nie dzieje a ludzie którzy nagle słyszą rozkazy w głowie są skazani na poniżanie, lekcewarzące określenie. Jeśli autor tego tematu pisał że ma natłok myśli upokarzających to mam pewność że jest manipulowany, ma pozakładane blokady w postaci mikro implantów, to tylko kwestia czasu zanim ludzie dostrzegą problem ale nikt nie będzie pamiętał że leczono to jak schizofrenie tymbardziej że wiele osób wie o procederze ale nikt nie potrafi się wyłamać.
 

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
inwigilowany, byłeś już u psychiatry? a może egzorcysta...? Dlaczego opowiadasz jakieś bzdury na forach zamiast szukać pomocy?
 

inwigilowany2

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie mam powodu by wybierac się do psychiatry,
mam zamiar zrobić sobie rezonans magnetyczny głowy by udowadniać ignorantom to co prawie od początku wiedziałem gdy mną oficjalnie zaczęto manipulować, dostrojono słuchawki bym mogli mną werbalnie sterować, częstotliwość fal mózgowych jest im znana by mogli czytać mi w myślach podłanczają się do mnie z użyciem zaawansowanej technologii, blokują myśli i resetują pamięć krótkotrwałą za każdym razem jak się odezwą używając technologii mikrofalowej. Możecie zaprzeczać bo nie macie na to wpływu ale liczę ze osoby u których rozpoznano schizofrenie bo słyszą głosy w głowie, jakby za uszami, w moim przypadku działa to jak dźwięk przestrzenny bo dokłądnie słyszę z której strony znajduje się osoba/kontroler który do mnie mówi, ofiary muszą wiedzieć że przyczyna ich problemu wynika w dużej mierze z ingerencji osób trzecich bez ich zgody ani wiedzy, eksperymentują na nas jak na królikach podobnie jak koncerny farmaceutyczne które mają coraz większy popyt na antydepresanty. Nie mam zamiaru tolerować tego procederu i czytać jak z automatu kieruje się do psychiatry i leki uspokajające mają usprawiedliwiać poczynania tej zorganizowanej grupy osób.
Poczytajcie tego Bloga, ofiara kontroli umysłu, wpiszcie w google:
Do-uczestnikow-forum-kontroli-umyslu
pierwszy odnośnik, naprawdę warto
Wiem że wśród czytelników tego forum nie ma wśród komentujących mnie osoby która by choć próbowała zrozumiec zagadnienie jakie przytaczam ale warto próbować gdyby chociaż kilka osób zaczęło lepiej rozumieć ten problem, że są w błędnym kole, leczycie objawy zamiast przyczyny, ja wole zajmować i nagłaśniać przyczyny, wy za to obrażac mnie wizyta u psychiatry bo być może wiecie co się dzieje dookoła ale z oczywistych powodów nie możecie się wyłamać ze zmowy milczenia. Gorąco polecam przeczytanie bloga, autor doskonale wie co pisze, wszystkie 3 art nie zajmą wam wiele czasu ale może coniektórym pomoże przynajmnie zrozumieć o czym pisałem a czego sie nie dowiesz od pseudo ekspertów diagnozujących promowaną schizofrenie w takich jak głosy w głowie przypadkach, pozdrawiam
 
Do góry