Jaką polecicie markę obuwia?

Jenx

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam. Przyszła wiosna i chciałbym sobie jakieś buciska kupić ;) No i tu jest problem bo chciałbym dobrej marki, ale też nie mam majątku. Nie chcę po miesiącu czy dwóch iść do reklamacji bo mi się buty rozleciały. Zazwyczaj kupowałem w Deichmanie bo tam mają na prawdę spory wybór różnych modeli, no ale te firmy ich nie są solidne zbytnio bo buty się szybko rozlatywały (ale przyznać trzeba że z reklamacją u nich nie ma żadnych problemów). Buty mają być sportowe ale nie w stylu Adidasa bo tej marki nienawidzę wręcz. W sumie w Nike, Pumie czy innych też trzeba nieźle poszperać, żeby znaleźć coś solidnego, no ale może macie inne zdanie. Jakie znacie marki i śmiało możecie je polecić?
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
ja osobiscie od kilku lat używam tylko firme CAT. ceny takie średnie alewytrzymałość super jakoś nigdy sie nie zawiodłem ani w butach letnich ani zimowych
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Nike, DC, Etnies, Converse... Z wszystkich tych firm mam bądź miałem buty i nie mam nic do zarzucenia. DC i Etnies są chyba najbardziej solidne z tych co wymieniłem bo to firmy które swoje buty polecają tez do jazdy na desce, więc przede wszystkim podeszwy i szwy mają bardzo mocne. Powinieneś coś wybrać spośród butów tych firm bo jest ich całkiem sporo ;)
 

Jenx

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Tak na prawdę to nie słyszałem o żadnej z tych firm. U nas nadal trzymają prym nike, adidas itp choć jak dla mnie są stanowczo przereklamowane. Ale marki, które wymieniliście sprawdzę na pewno. Zależy mi właśnie na trwałości przede wszystkim bo wygodne buty to zawsze kupuję ;) A co myślicie o marce tommy hilfiger? Szef mi polecił i słyszałem o niej, ale też nie znam tej marki w praktyce.

Aha i jeszcze bardzo ważna dla mnie sprawa jeśli chodzi o obuwie. Podeszwy. Mam na tym punkcie prawdziwego hopla. Jak je wybierać? Najczęściej są klejone to co do mnie nie przemawia. Zawsze brałem szyte. Ale to też nigdy nie wiadomo bo często z zewnątrz są jak szyte a w środku lipa, ale nie zawsze da się zajrzeć pod podeszwę. No ale np. ostatnio jak oglądałem buty z nike to z zewnątrz wyglądały jak klejone ale pod podeszwą miały (co prawda nie wyglądające solidnie) szwy. Jak tutaj dobrze trafić? Co sądzicie o klejonych i szytych?

Właśnie obejrzałem produkty marek, które poleciliście (oprócz nike bo to znam). Muszę przyznać, że CAT ma bardzo fajne buty, podobały mi się. DC to nie mój styl, ale było kilka modeli, które wpadły mi w oko. Buty Etnies też mi się podobały, tak samo jak i Converse, z tym że ta druga oferuje takie trampkowate :p i one co prawda fajne są, ale nie w moim stylu :)
 

l_g

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2011
Posty
182
Punkty reakcji
8
Miasto
Łódź
Może fly london? gino rossi? allsaints? Jeżeli coś bardziej sportowego to polecam lacoste.
 

Male World

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
485
Punkty reakcji
23
Wiek
37
a może powiedz, jakiego typu obuwia poszukujesz? będzie nam łatwiej, a TH podobno dobra firma, osobiście nie miałem obuwia TH ale słyszałem, i bardzo fajne fasony posiada.
 

Jenx

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
a może powiedz, jakiego typu obuwia poszukujesz? będzie nam łatwiej, a TH podobno dobra firma, osobiście nie miałem obuwia TH ale słyszałem, i bardzo fajne fasony posiada.

No ja to lubię takie sportwe, ale proste i bardziej eleganckie, niż adidasy. Nie lubię wysokich butów ani wysokich podeszw. I nie lubię wielu urozmaiceń na tym bucie ;)
 
B

Buty_zbanowany

Guest
Ja mam podobnie,wolę nieco bardziej płaską podeszwę,nie grubą. W kwestii marki to już inna sprawa,często kupujemy po prostu to co nam się podoba i nie patrzymy na producenta. Najbardziej popularne to Nike,Adidas,Puma,a ze skórzanych Lacoste. To też kwestia budżetu jaki posiadamy,w sklepach internetowych jest o wiele taniej.
 

mrlukas19

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Jakieś dwa lata temu przeniosłem się z butów no-name które rozlatywały się co parę miesięcy na markę Nike i jestem bardzo zadowolony z tej zamiany. Co do obuwia tej firmy miałem już kilka modeli, i zero problemów. Fajny design, świetne wykonanie (żadna para nie rozleciała się), bardzo chwale sobie model Street Pana II (czarne z czerwonymi wstawkami). Bardzo lekkie i wygodne, obawiałem się ze szybko się rozkleją ale po roku użytkowania ani śladu odklejania. A z bardziej sportowych modeli to chyba Tiempo Natural III, obuwie nie do zdarcia xD
 

buderchin

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Jakieś dwa lata temu przeniosłem się z butów no-name które rozlatywały się co parę miesięcy na markę Nike i jestem bardzo zadowolony z tej zamiany.

Moje ostatnie buty nie były markowe. Nie były ze skóry, lecz z jakiegoś materiału, więc nie nadawały się za bardzo na deszcz. Kosztowały chyba 70 zł, a chodziłem w nich codziennie (dużo nie chodziłem, bo przykładowo w szkole głównie się siedzi) przez kilka lat. Wyglądały na zniszczone, ale były bardzo wygodne. Wykończyłem je w pracy. Przez dziewięć miesięcy codziennie osiem godzin ciągłego stania i/lub chodzenia. Chodziłbym w nich dalej, ale pękła podeszwa (od zginania np. przy kucaniu). Próbowałem je reanimować poprzez włożenie grubej wkładki, ale niestety pęknięcie i tak mnie uwierało.

Nie wiem, czy też nie zmienić nastawienia i nie przerzucić się na obuwie markowe. Podobają mi się buty np. Salomon Elios 2 M.
 
P

Pielegnacjaobuwia_pl

Guest
Często cena jest wyznacznikiem,ale nie zawsze i tutaj warto polegać na opiniach innych. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z firmą Adidas oraz Nike,więc polecam ich modele.
 

mazeck

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Na lato dobrym wyborem będą trampki converse, wygodne, lekkie i miłe dla oka. + co najważniejsze- bardzo wytrzymałe. Sam mam już 3 pary prawie rok i trzymają się świetnie.
 
B

Buty_zbanowany

Guest
No z jednej strony tak,ale z drugiej trampki Converse mają cienką podeszwę i podczas deszczowych dni szybko przemokną. Ja polecam takie Adidasa są bardzo wygodne.
 
P

Pielegnacjaobuwia_pl

Guest
W sumie to podeszwy są porównywalen,ale Porsche dużo ładniejsze:) Jest to takze kwestia gustu,skórzane buty odpowiednio zadbanae na pewno dłuzej nam posłużą do codziennego chodzenia. Wystarczy dobra pasta i krem do butów.
 

blkmarket

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hym polecam ES, Etnies, DVS, DC, Fallen,Emerica,Vans,Cormax,Adio,Lando ( zawartosc asortymentu Supersklep.pl ) ! Prawie wszystkie firmy sa przezemnie wytestowane :) Szczerze polecam !
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
Nike, DC, Etnies, Converse... Z wszystkich tych firm mam bądź miałem buty i nie mam nic do zarzucenia. DC i Etnies są chyba najbardziej solidne z tych co wymieniłem bo to firmy które swoje buty polecają tez do jazdy na desce, więc przede wszystkim podeszwy i szwy mają bardzo mocne. Powinieneś coś wybrać spośród butów tych firm bo jest ich całkiem sporo ;)
W zeszłym roku Etnies miał fajna kolekcję na jesień zimę. U mnie zdecydowanie naj to Converse http://www.lifestyle.banzaj.pl/Trampki-Converse-absolutny-hit-tego-sezonu-9684.html
Całkiem znośnie noszą się też Lacosty
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Lacoste - popieram, dobre na wiosnę/lato. W Reservedzie i Gino Rossi też mają dobre towary. Sam się teraz nastawiam na kupno mokasynów. W sumie to nie zdawałem sobie sprawy, że te buty są w tak wysokich cenach (od 200zł w górę) ale jakoś trzeba będzie to przeboleć :)
 
Do góry