Polscy wykonawcy elektro na świecie

N

natulka123

Guest
Znacie jakiś polskich wykonawców elektro czy innej elektronicznej muzyki, którzy nieco się wybili na estradzie nie tylko polskiej ale też zagranicznej? Czesto są pod pseudonimami i nie mam pojęcia, że to rodzimy zespół/wykonawca. Możecie podać jakieś przykłady?
 

bukmacherka

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiele tego nie ma. Teraz wszedzie duzo popu.Pytanie jeszcze o jakie konkretnie elektro Ci chodzi. Ale kilka moge Ci podrzucić:
warszawski zespół The Loveliers- elektroniczne i techno-dubowe brzmienia
Madox -głośno o nim ostatnio więc na pewno kojarzysz
zespół Das Moon- alternative pop - połączenie brzmień new wave z electro
Paweł Kowalczyk- nowoczesny elektropop
To przykłady, warto ich posłuchać.
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Dj Theo patrz Dj theofeel
co prawda nie wiem jak teraz wygląda u niego produkcja muzyki ale jeszcze lata temu był przodujący pod względem undergroundu w Polsce. Świetny wykonawca, bardzo dobre miał pomysły i gdyby nie to że miał konflikt z Kalwi & Remi kto wie może by teraz o nim było głośno.
Mało słuchacie polskiej muzyki a Max Farenthide??? przecież ten człowiek to już jest naszą legendą.
Co do Das Moon nie jestem pewien czy new wave czy nie powinno być new rave?? Znawcą nie jestem wiec nie będę się kłócił. Byłem na Ich koncercie i przyznaje bawiłem się świetnie. Bardzo cenie ich za kontakt z publiką czego mi zabrakło w przypadku Madoxa, a i przy okazji mają piękną wokalistkę :) Fakt to nie jest muzyka dla każdego ale jeśli dobry wykonawca umie ją odpowiednio pokazać to może trafić do szerszego grona. Ich połączenia z muzyki elektro są gdzieś innowacyjne na tym rynku, wiec jak dla mnie Das Moon na dzień dzisiejszy jest jedyna grupa która może w przyszłości osiągnąć coś więcej
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Dobrze trafiłam ponieważ jestem w trakcie składania płyty electro do auta, bo radia jakoś nie mogę słuchać ;) Max Farenthide robi naprawdę dobrą muzykę, ale praktycznie ze wszystkimi utworami jestem już obeznana... Widzę że już drugi raz pojawia się nazwa Das Moon, osobiście patrzyłam na nich na youtubie ale nie mam czasu żeby sprawdzić wszystkie kawałki, mógłby ktoś podać kilka swoich ulubionych? Może i mnie się spodobają.
 

bukmacherka

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Muzyka Das Moon rzeczywiscie nie jest dla każdego.Jest dosyc specyficzna, długo pozostaje w pamięci. Mają oni kilka fajnych i dosyć harakterystycznych kawałków.
http://www.youtube.c...d&v=z-yPn3iNQCM
http://www.youtube.com/watch?v=z-yPn3iNQCM&feature=related
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
A właściwie poza Sonic Division, którzy z freestyle electro przerzucili się na progressive trance jest ktoś znany na świecie? W Polsce scena electro to nisza. Dominuje szeroko pojęta "muzyka klubowa" propagowana przez Roberta M, czy Wet Fingers. Bądź co bądź artystów również znanych na świecie.

P.S. Max Farenthide legendą? Chyba tylko wśród wixiarzy z Energy...
 

Alina Ujazdowka

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o rasowe electro to jest Cody Commando, Robodrum i wielu innych którzy ostatnio pojawili się na składance Robots Riot 3 w wytwórni Elektropunkz, warto śledzić również ELECTROCAPITAL i Electro Komuna na fb tam pojawia się dużo na temat rodzimej i zagranicznej scenie electro i jej pokrewnej.

Z innych artystów electronicznej muzyki to choćby Kuba Sojka który wydaję dla oficyn z Detroit czy Paryża.
 
Do góry