Czesto powodem wpadki są blędy w stosowaniu zabezpieczeń

Status
Zamknięty.

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Prezerwatywa - skutecznosć 86%
MOże pęknąc kiedy nie jest dobrej jakości. Nie zaleca sie kupowania prezerwatyw w butikach itp - najlepiej jest kupować sprawdzone , w aptece z dodatkowym środkiem plemnikobójczym lub uzywać ich razem z środkami plemnikobójczymi dla pań(dostepne w aptece) Bład w stosowaniu: partner zbyt póżno wycofuje członek z pochwy

globulka dopochwowa - skuteczność 60%
Zadaniem globulki jest zniszczenie plemników ale nie zawsze udaje jej sie tego dokonać. Zeby prawidlowo zadziałała trzeba 15 min przed stosuniekm włazyc globulke i czekać... Jesli rozpoczniemy stosuniek przed upływem 15 min to moze sie okazac ze preparat nie bedzie chronił dziewczyne przed ewentualnym zajsciem w ciaze. Warto tez pamietać ze co dwie godziny trzeba uzyć kolejnej... Nie moze tez ta "substancja" wypływać z pochwy - bo bedzie ona mniej skuteczna.

Hormonalna pigułka dwuskładnikowa - skutecznosc 99,9%
Jest środkiem pewnym niemal w 100% ale gdy zapomnisz o codziennym jej przjmowaniu moze przestac cię chornic.... Z zazyciem nastepnej nie powinnaś się spóznic wiecej niz 16 godz. Wymiotowanie takrze moze zmiejszyc skutecznosć - jesli wymiotowałaś w ciagu dwoch godzin od przyjecia pigułki, przyjmij tego samego dnia kolejną ale juz kochaj sie z wieksza ostroznoscia...( inne zabezpieczenia)

Powyzsze informacje zaczerpnelam z miesiecznika "Samo zdrowie" Chcecie wiecej metod zabezpieczania sie?
Pozdrawiam :looka:
 
Z

Zając Poziomka

Guest
E tam do mnie to wszystko to jest sztuczny sex.Kochac sie w gumce nigdy w życiu,jakieś globulki :) chyba bym pękł ze śmiechu jakbym widział moją kobite wkładająca sobie jakąś globulke hahhaha tak szczerze to pierwszy roz słysza o czymś takim-musze chłopakom opowiedzieć o tym przy piwie ale będzie ced ale wpierw poczytam o tym se więcej pigułki owszem ale nigdy nie zmuszam do tego dziewczyny - jej wola a ja wsumie niechce żeby truła sie jakąś chemią.Najlepszy sex bez niczego-no ale tak wsumie pisze bo mam już swoje latka jako taką sytuacje ze już sądze że poradziłbym sobie z dzieckiem chociaż nawet jeszcze sie ucze ale i tez pracuje-tylko że jeden problem bo wojsko przedemną i to w czerwcu chyba
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Podobno wymyslili jakies PLASTERKI antykoncepcyjne :]
 
S

smurfetka

Guest
oczywiście, że są plastry antykoncepcyjne. Totalna rewelacja chociaż i tak preferuje sex bez żadnych zabezpieczeń (pod warunkiem oczywiście, że masz pewność, iż twój chłopak jest w zupełności zdrowy)
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Ale podobno te PLASTRY sa drogie :((((((( WYGODNE ale DROGIE :(((
 
R

roleczka

Guest
Nigdy nie ma sie 100% pewnosci ze sie nie wpadnie...zycie to ryzyko :p
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Wiedzieliscie ze pigulka PO skuteczna jest w 80%?? No makabra.... Znalazlam tez cos o zastrzykach Depo Provera = dziala 3 miesiace Skutecznosc - 99,7% ..... to juy wkladka jest pewniejsza ;)



STOSUNEK PRZERYWANY- SKUTECZNOSC= 20-30% ale nie ma on nic wspolnego z antykoncepcja

[ Dodano: 2005-05-06, 23:07 ]
angel, sa bardzo mocne :p "Zwykle bardzo dobrze sie trzyma i nielatwo odkleja" ;) Zgubic nie jest latwo
 
H

hmm ? ze co ?

Guest
jak co gdzie ? o co chodzi z tym ?
milusia32 napisał:
Bład w stosowaniu: partner zbyt póżno wycofuje członek z pochwy
co ? :) bo ja lubie pobyc tam jeszcze przez chwile ?! ;P to znaczy ze mam problem ?
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
HEH.. ale pytanie ... A jesli gumka bedzie peknieta???? Lepiej zebys wyciagnał na czas :p
 

Jacbar8

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
351
Punkty reakcji
0
Wiek
59
Miasto
Kraków
Nie ma "Złotego Śodka"! Wszystko jest kwestią umowy dwojga ludzi!
Ja mam 40 lat i dokładnie tyle dzieci ile zaplanowaliśmy z żoną na początku.
Nie stosowaliśmy cały czas jednego środka. Raz były to pigułki a raz wstrzemięźliwość w niebezpiecznym czasie.
 
S

SSaMMoTTnIIa

Guest
Ja jestem za pigułkami i najwyżej prezerwatywa. Ja czytałam że prezerwatywa to tylko 60%, a jest tak również przez złe nałożenie. Pęka bo jest źle nałożona (nie ma zbytnio dużo miejsca na końcu lub jest naciągnięta za bardzo). Mój chłopak się zgodził na gumki aby tylko nie było nieplanowanej ciąży. Obydwoje kochamy dzieci ale w naszym wieku to nie było by fajnie mieć potomstwo ;)
 

juli

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
jak dla mnie to wszystkie pomysły z antykoncepcja sa beznadziejne.albo bez albo w ogole :...: :/
 
A

Anonymous

Guest
nic a nic.w ogole tego nie uznaje.jesli juz to kalendarzyk.. :hyhy: :D no i pozostaje jeszcze wstrzemiezliwosc(okropne nie :zabawa: )
 

Radiator

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
61
Punkty reakcji
0
Miasto
Wacogród
cóż, jak się lubi dzieci, albo powstrzymuje (sentine et abstine :)) to można w ten sposób. Ja osobiście wole gumki, a moja dziewczyna czasem jeszcze bierze pigułkę dla większej pewności i jak dotąd nie ma tragedii :)
 

juli

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
wiesz.jakos tak nic.bo uważam, że to jest okropne. Może to takie proste porównanie,ale np. jakby Ci smakował cukierek w papierku??- seks z prezerwatywą??
Tutaj też bardzo duże znaczenie odgrywa moja wiara. Swoje latka mam, mężatką nie jestem(bliżej jak dalej :/ ),no ale bede czekac na odpowiedni czas.a takiego jeszcze nie bylo.nic na sile :p I uważam, że stosowanie pigułek nie jest ani bezpieczne ani zdrowe, zwłaszcza dla dziecka,które bede chciała kiedyś urodzić.
nio ale to moje zdanie.chociaż wierze ze nie jestem jedyną kobietą, która tak uważa...
 
E

Ehhh... Ciężarna

Guest
Mam 18 lat i mam chłopaka. Raz umówiliśmy się u niego na film. Nagle zaczeliśmy się całować rozbierać i sami wiecie... Oczywiście nie byliśmy na to przygotowani i robiliśmy to bez zabezpieczeń. No i mam teraz jestem w ciązy jak narazie 1 miesiąc bedae wam pisać co się dzieje. Ale mój chłopak nie zostawił mnie i nawet poprosił mnie o rękę bedziemy mieć ślub w czerewcu. Pozdrawiam i ostrzegam.
 
K

kropka

Guest
czesc cieżarna!

Moze nie byłam w podobnej sytuacji bo ja planowałam ze swoim chłopakiem, a teraz mężem choc ktos może w to nie uwierzyć jak spojży na mój wiek..ale g... mnie to obchodzi..teraz jestem szczesliwą mama 1,5 miesiecznego Olivierka...jezeli bedziesz miała jakieś pytania dotyczące ciązy itp..to chętnie pomogę .Nie wszystko pisze w podręcznikach...pozdrawiam Twoja cała przyszła rodzinkę...Bedzie SUPER zobaczysz... :eek:czami:
 
Status
Zamknięty.
Do góry