Matematyka, można nadal wziąc kalkulator?

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
32
Miasto
pod krą...
Czy na maturze można mieć nadal prosty kalkulator?? moge go wziac ze sobą czy musze go zostawić wczesniej w szkole?? na roszerzeniu też?? rozsz tez trwa 3 h??
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
I na podstawie, i na rozszerzeniu zawsze możesz mieć kalkulator, przynosisz go po prostu ze sobą w dniu egzaminu. Podstawa trwa 170 minut, rozszerzenie 180.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Dla jasności dodam, że kalkulator prosty ma takie funkcje jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, procenty, pierwiastki kwadratowe. Możesz mieć dodatkowo linijkę, cyrkiel i na czarno piszący długopis. Tablice matematyczne dostaniesz od komisji.
 
M

Madakon

Guest
To żeby nie zaśmiecać też mam pytanie: może być to zwyczajny cyrkiel z rysikiem czy musi byćtaki, w który idzie włożyć długopis?
A jeśli ten pierwszy jest dozwolony to czy można mieć gumkę, by zmacać coś, co nam tym cyrklem nie wyszło? ;)
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
W mojej szkole kalkulator (prosty) trzeba oddać podpisany do sekretariatu najpóźniej 27 kwietnia. NIe wiem czy tak jest też w innych szkołach... A co do tego cyrkla to nie może być taki z rysikiem grafitowym, tylko taki w który wsadzasz długopis (koniecznie długopis, bo jak narysujesz coś ołówkiem, co można zmazać, to Ci tego nie uznają). Choć ja tam cyrkla nie biorę raczej, na pewno rysowania nie będzie i do niczego innego pewnie też mi się nie przyda. :)
 
Do góry