Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

gdzie na majówkę na własną rękę ?

hotel majówka turystyka spokój spa czas wolny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#61 maczka

maczka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 190 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 22:02

Znam to miejsce. Byliśmy tam dwa razy, ale nigdy na majówkę. Spaliśmy w domach góralskich. U nich najbardziej na plus zaskakuje program tzn. te wszystkie atrakcje dla dzieci. My byliśmy raz zimą i raz latem. W każdym przypadku mieliśmy zupełnie inny program. Zimą na dzieciach największe wrażenie zrobił kulig z ogniskiem. Mieliśmy wtedy też pieczonego prosiaka. Dużo ludzi było, dzieci miały również dodatkowo specjalnie organizowany czas. Bardzo pozytywnie wspominamy tych kilka dni. Ale na majowy w tym roku mamy imprezę wyjazdową i po prostu nie damy rady.

• 0

#62 kastel

kastel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 07:57

Szkoda, fajnie byłoby kogoś poznać na miejscu, ale pewnie i tak z kimś konkretnym się zgadamy ;-)

Zielona Polana jest super, głównie ze względu na program, kuchnię, okolicę. Jeśli pogoda dopisze, to będziemy mieli nawet problem ze zrobieniem wszystkiego, co zaplanujemy. Tak z grubsza może się wydawać, że w okolicy jest mało miejsc wartych zobaczenia, a kiedy człowiek się w to zagłębi, to znajduje takich miejsc naprawdę całe mnóstwo.

• 0

#63 maczka

maczka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 190 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 22:15

Bo zazwyczaj się skupiamy na medialnych miejscach, a jeśli się zerknie w przewodnik to już wygląda to całkiem inaczej. Poza tym na stronie Zielonej Polany są przecież wymienione wszystkie atrakcje w okolicy. Tak naprawdę jest co robić. 

• 0

#64 kastel

kastel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 08:15

Tak, wiem. Atrakcji mnóstwo, nawet nie ma szans na zobaczenie tego wszystkiego w tak krótkim czasie.

Zresztą zależy nam przede wszystkim na tych wszystkich atrakcjach, które Zielona Polana ma w samym pensjonacie.

Zwiedzanie jest dodatkiem - wiadomo, że przy dzieciach nie można sobie na specjalnie wiele pozwolić.

Też musimy szanować ich cierpliwość, zmęczenie...

• 0

#65 amorka009

amorka009

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 11:42

a ja biedna na uczelni :(

• 0

#66 Halinka79

Halinka79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 20:00

Fajnym miejscem na majówkę jest Sielpia Wielka nad jeziorem Sielpińskim. Miejscowość położona w oddali od wielkich miast wśród lasów pachnących sosną. Sporo ośrodków wypoczynkowych. Szlaki turystyczne, wypożyczalnie kajaków i rowerków wodnych, knajpki i kawiarenki.

W Sielpi można przy okazji zwiedzić Muzeum Zagłębia Staropolskiego z największym w Europie kołem wodnym (prawie 9 m. średnicy) i przepłynąć się łodzią z przewodnikiem dawnymi, podziemnymi kanałami zasilającymi stare koło wodne - fajna atrakcja dla dzieci.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#67 mareeek

mareeek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 09:47

Toruń w miarę niedaleko, a właśnie pozwiedzać trochę można, zjeść i napić się czegoś dobrego. I na pewno wszystko taniej niż w Wawie. 

• 0

#68 Kramer

Kramer

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 12:13

Majówka - mam na myśli tą przedłużoną majowymi świętami - to czas, w którym najmniej w całym roku chce mi się gdziekolwiek wybierać. Dlatego właśnie, że wszyscy się gdzieś wybierają i trudno znaleźć miejsce gdzie nie ma ludzi - a dla mnie to jest kluczowe dla wypoczynku. Pomijam kwestie korków na drogach  i straty czasu z nimi związanej. Dlatego ja się na majówkę wybieram:

1. Na rower 

2. Na rolki

3. Pokopać piłkę z synem / poodbijać w siatkówkę

4. Odwiedzić babcie

5. Na działkę

I mam nadzieję że dużo ludzi wyjedzie na majówkę ;)

• 0

#69 malwa1990

malwa1990

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 15:10

Ja to raczej gdzieś blisko. Niestety nie dostałam dużo wolnego w pracy ale na kilka dni mogę się wybrać. Myślę o fajnym SPA w Zamku w Janowie Podlaskim bo moja znajoma polecała. Akurat oglądałam zdjęcia to okolica jest przepiękna. A jak się jeszcze zazieleni w maju to już w ogóle będzie cudnie

• 0

#70 SuperMamaPola

SuperMamaPola

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 14:34

My się na majówkę właśnie wybieramy na Zamek do Janowa Podlaskiego :) Byliśmy tam już raz na weekend - teraz się uda na nieco dłużej. Okolica faktycznie przepiękna. 

• 0

#71 Kingulaula

Kingulaula

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 15:47

Ja ostatnio, gdy miałam dłuższy weekend wolny, nigdzie nie wyjechałam (głównie ze względów finansowych) i postanowiłam zwiedzić ciekawe miejsca w Warszawie, w której mieszkam 4 lata. Zdałam sobie sprawę, że tak na prawdę nie byłam w żadnym "ważnym" miejscu, aż wstyd...w te wolne dni zobaczyłam klasyki jak: Muzeum Powstania, Centrum Nauki Kopernik, Dom Chleba, Muzeum Historii Żydów, Muzeum Frederika Chopina, Muzeum Wódki (niedawno otworzyli obok Metra Ratusz Arsenał) iii dodatkowo odwiedziliśmy ze znajomymi polecane knajpki jak "Bydło i Powidło"- świetne burgery, "Big Adriano"- super, amerykańska Pizza, Halę Gwardii- świetne miejsce gdzie można spróbować różnej kuchni...i bardzo miło sędziłam ten czas :) polecam zareserwowac sobie kilka wolnych dni na zwiedzanie własnego miasta :))

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#72 Krzys_M

Krzys_M

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 18:44

My się na majówkę właśnie wybieramy na Zamek do Janowa Podlaskiego :) Byliśmy tam już raz na weekend - teraz się uda na nieco dłużej. Okolica faktycznie przepiękna. 

I jak było? :) też odwiedziłem to miejsce i jestem zaskoczony i jednocześnie zadowolony z pobytu. Próbowałaś jedzenia w restauracji? Jest świetne.

• 0

#73 SuperMamaPola

SuperMamaPola

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 18:02

My na krótkie wypady często jeździmy do spa. Najczęściej do Janowa Podlaskiego, bo mamy dość blisko, a ja uwielbiam tamtejszy zamek :) 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#74 wodazrodlana

wodazrodlana

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 25 kwiecień 2019 - 00:34

my mamy zarezerwowane dwa domki caloroczne u Anny w Ślesinie bo jedziemy całą paczką :D bedzie odpoczynek, zabawa, rowery grill i spacery nad jezioro :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hotel, majówka, turystyka, spokój, spa, czas wolny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0