Naderwany Pieprzyk - Co Robic ?

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Dzisiaj nie chcący naderwałem sobie pieprzyk. Zrobiła mi się taka dziurka w nim i krew minimalnie popłynęła. Mam to tak zostawić czy isc do lekarza ?
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Jest kilka cech pieprzyków które kwalifikują je do pokazania dermatologowi.

- rozmiar, wiekszy niż 3-5 mm (różnie mi mówili.
- kolor niejednolity
- wypukłość
- swędzenie lub w dowolny sposób inny odczuwanie go
- zmiana wyglądu
- wydzieliny
- bardzo ciemny kolor

To lekarz najlepiej zdecyduje które zmiany zostawić a które usunąć.

Skoro naderwałeś go, to jest dość duży i wypukły, ja pokazałabym to lekarzowi, bo drażnienie i częste uszkodzenia nie są dobre.

Aha - usuwanie jest do przeżycia.
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
On jest malutki, koło ust. Ale pójdę go usunąć, bo mam jeszcze taki większy
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
No to pewnie go zgoliłeś.

Ale i tak warto skonsultować się z dermatologiem, zrobić listę pieprzy i pokazać po kolei. Lekarz mówi - to estetyka, albo że usunięcie jest wskazane. Mi wyszły 2 do usunięcia, ale o dwóch zapomniałam podczas wizyty i mogą być też do usunięcia, a stado to zmiany niegroźne i mogą siedzieć. Nawet te duże nie zawsze każą usuwać. To lekarz podejmuje decyzję, a powyżej wypisałam te cechy, które powinny nas "nieco" zaniepokoić i skłonić do wizyty.


Aha - do dermatologa bez skierowania, dermatolog w razie potrzeby skieruje cię dalej.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A jak mam kilka pieprzyków i ich nie usune to umre czy coś ? :D
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Wiesz co - umrzesz zawsze, na coś.

Ale tak - jeżeli nie pokazesz swoich pieprzyków lekarzowi, to możliwe jest, że któryś z nich okaże się być zmianą nowotworową i w wyniku zaniedbania leczenia spowoduje twoją śmierć. Co prawda zwykle tak nie jest, bo większość ludzi umiera na inne choroby niż rak skóry, ale jest możliwe że akurat ty będziesz miał pecha.

Tak samo jest z każdą rzeczą - fakt że kobieta nie robi cytologii nie oznacza że na pewno umrze na raka narządów rodnych, ale nie jest to powiedziane. Możliwe że rak się nie rozwinie, ale możliwe też, że rozwinie się i skoro nie robi cytologii, to nie wykryją go w stadium początkowym, kiedy rokowania są bardzo dobre, a w stadium końcowym, kiedy pojawią się objawy, a wtedy rokowania są marne. Wybór czy chcemy czekać na wyrok, czy wolimy zbadać się wcześniej zależy od nas.
 

DoriaN

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
ja mam kilka pieprzyków na rece <lewej> i wyglądają bardzo sexi :D :D :D.. tak sadza niektórzy
 

Gigler

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Siedlce
No baaa!! Ja też mam kilka no i nieźle z nimi wyglądam :) Ale bez przesady: mam tylko kilka na całym ciele. No ale taki pieprzyk na pieprzyku to nie wygląda zbyt zachęcająco :D :D :D
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Miałam rozdrapany pieprzyk, goił się około dwóch tygodni. Poszłam do lekarza bo bałam się tego tykać, ale na szczęście okazało się, że nic poważniejszego się nie rozwinie. Jedno pamiętam z tego wszystkiego- strasznie bolało :/
 

xnc

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
443
Punkty reakcji
0
A ja mam na plerach, twarzy, szyi, w wielu miejscach. Szczególnie jeden pod brodą jest "nadwyrężany" przy goleniu, już kilka razy poleciała z niego jucha, nic się jak na razie nie dzieje.
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
Ja mialem taki jeden wciąż mnie swedzial
wziolem krecilem krecilem krecile
az ukrecilem
krew sie nie lala bo rana zakrecona :]
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Ja mialem na plecach taki duzy. Rozdrapalem go i urosl jeszcze wiekszy i byl wypukly. Z pol roku chodzilem po lekarzach i dopiero mi usuneli ;) Nic nie boli. No a potem wycinek poszedl na badania itd. Naszczescie to nic nie bylo ;P
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Podobno od uszkodzenia pieprzyka można dostać raka. Czy to prawda?

Ile kosztuje usunięcie?

Wqrwiają mnie one szczególnie na twarzy tzreba uważać podczas golenia i wogóle :/
 

sebog

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
32
a ja mam jakieś 3cm nad małym tylko że już go nie widać bo zarósł kłakami :DDDDD
 

DEMO

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
A ja miałem wielkości...no nie wiem powiedzmy klawisza w 3310 xD po prawej stronie brzucha i jakieś dwa lata temu mi wycieli.Teraz jest tam tylko mała blizna.
 

losting

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Skoro już taki topic to zapytam - jak wygląda usuwanie pieprzyka ? Boli ? Ile kosztuje ?
 
Do góry