przyjazna

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Kochani,
Pisałam tu już kiedyś i piszę ponownie.
Wiadomo już kiedy Gimnazjum numer 18 i Liceum Ogólnokształcące XVII w Krakowie ma swój DZIEŃ OTWARTY
24 marca 2012
od godziny 10-12
Jak do nas trafić?
Strona internetowa szkoły
(wkrótce podam również program spotkania, bo planujemy warsztaty itp.)


W Gimnazjum oferujemy:
klasę dwujęzyczną (z językiem francuskim)
klasy z poszerzonym angielskim

W Liceum planowane profile klas:

Klasa wstępna z językiem francuskim (tak zwana "zerowa")- czyli przygotowanie do klasy dwujęzycznej - intensywny "kurs" języka francuskiego (18 godzin francuskiego w tygodniu + elementy francuskiego na niektórych przedmiotach). idąc do tej klasy, chodzisz do liceum 4 lata.

Klasa dwujęzyczna z językiem francuskim - dla absolwentów naszego gimnazjum lub uczniów, którzy odpowiednio wysoko napiszą test kwalifikacyjny. 6 godzin francuskiego w tygodniu + biologia/matematyka, lub historia/geografia nauczana dwujęzycznie.

Klasa dziennikarska - klasy z rozszerzonym językiem angielskim, językiem polskim oraz historią. Do tego uczniowie chodzą na zajęcia z dziennikarstwa. Liczba języka angielskiego w tygodniu 5/5/6 w pierwszej/drugiej/trzeciej klasie + drugi język do wyboru: włoski lub francuski.

Klasa medyczna - klasy z poszerzonym językiem angielskim (ze słownictwem medycznym), chemią, biologią oraz dodatkowym przedmiotem: wstęp do języka łacińskiego. Liczba języka angielskiego w tygodniu 5/5/6 w pierwszej/drugiej/trzeciej klasie + drugi język do wyboru: włoski lub francuski.


Klasa turystyczno-ekonomiczna - klasy z poszerzonym językiem angielskim, geografią, matematyką. Dodatkowo przedmioty: Podstawy ekonomii, funkcjonowanie w biznesie. Możliwy osobny przedmiot: angielski w biznesie (Business English). Liczba języka angielskiego w tygodniu 5/5/6 w pierwszej/drugiej/trzeciej klasie + drugi język do wyboru: włoski lub francuski.


Pamiętajmy jednak, że do liceum wkracza nowa podstawa programowa, a zatem wszystkie pierwsze klasy (z wyjątkiem francuskich), są profilem ogólnym + rozszerzony angielski (bo 5h w tygodniu), a dopiero od drugiej klasy wkraczają wszystkie rozszerzenia, a znacznie maleje ilość przedmiotów "nieciekawych".

A zatem nowa podstawa programowa zakłada, że jeszcze w pierwszej klasie nie musicie wiedzieć co dalej... W pierwszej klasie macie wszystkie przedmioty ogólnie, a w drugiej możecie wybierać do której klasy chcecie przynależeć (propozycje powyżej).

Ważne jest też, że według rankingu Perspektyw w roku 2012 znajdujemy się na 13 miejscu w Małopolsce i 9 miejscu najlepszych krakowskich liceów To oznacza, że naszymi sąsiadami są sławetna V, II, I czy VIII :D

Jeśli macie pytania, walcie śmiało!

Na koniec spot reklamowy uczniów przygotowany do wyświetlania w krakowskich tramwajach ( kto widział? :p). Ma tylko 15 sekund, bo tyle trwa emisja na ekranikach :)
 

Franuuuś

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Idzie ktoś? JA na pewno!
Klasa medyczna rules! kocham chemię (biolę trochę mniej) i chce się uczyć łaciny!!! Bardzo bym chciał się tam dostać...
Mam tam sporo znajomych i są naprawdę zadowoleni! no i nie wiedziałem że ona tak wysoko stoi w rankingach.

Pytanie do przyjaznej: można przyjść trochę po 10? Czy ominie mnie coś ważnego? Bo nie wiem czy nie zaśpię :p
 

przyjazna

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
o 10  jest wystąpienie pani dyrektor, więc jak zaśpisz to jej nie poznasz :)
i zapraszamy :)
 

Franuuuś

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dziękuje za odpowiedź. Byłem, niestety nie udało mi się dowiedzieć jednej rzeczy: jak się sprawa ma z poziomami języka angielskiego?
Czy grupy są dzielone według klas (niższa wyższa), czy międzyoddziałowo?
 

przyjazna

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Pani dyrektor specjalnie  planuje w każdej klasie dać tyle samo angielskiego (x5 w tygodniu), żeby móc właśnie zrobić języki międzyoddziałowo czyli podzielić lepiej na poziomy :)
 
Do góry