Czy błonnik pomaga w odchudzaniu?

N

natulka123

Guest
Witam. Zaczęłam właśnie dietę i chciałabym kupić błonnik, który podobno pomaga przy odchudzaniu. Czy ktoś z was stosował go i jakie są wasze opinie na ten temat? z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
 

frytka_z_ketchupem

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hej, ja przy diecie jadłam jogurty z błonnikiem, bo też słyszałam że jest dobry przy odchudzaniu. Wydaje mi się, że polepszył moje trawienie, ale musiałam zrezygnować z diety ze względów zdrowotnych więc nie przekonałam się czy pomaga zrzucić zbędne kilogramy :)
 
D

Dziubek_1

Guest
Błonnik sam w sobie nie odchudza ale reguluje przemianę materii, czyści jelita ze złogów absorbuje toksyny zatruwające organizm i wchłania wodę, więc jest bardzo pożądany podczas odchudzania. Błonnik jest nie strawny przez układ pokarmowy człowieka więc nie niesie ze sobą ryzyka dostarczenia zbyt dużych ilości kalorii.
Polecam stosowanie błonnika, i nie ma znaczenia czy to czysty błonnik w pudełku ze sklepu, czy zawarty w warzywach i owocach.
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
na pewno polepszysz prace jelit biorac blonnik, wiec jak najbardziej polecany, w sumie ostatnio czesto w modze sa takie rzeczy wlasnie jak zurawina, zen szen czy blonnik
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
błonnik jest super pod tym względem że daje uczucie sytości i ogólnie jest bardzo zdrowy, poprawia przemianę materii... moja była wzorowa po regularnym stosowaniu :p
w odchudzaniu pomaga w ten sposób że - tak jak wyżej napisałam - daje uczucie sytości na dłużej, do tego organizm potrzebuje więcej energii żeby go spalić, ale oprócz błonnika potrzebne są również ćwiczenia... :)
 

bukmacherka

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim ważna jest odpowiednia dieta i ruch na codzień nie tylko od święta a jeśli do tego wspomożesz organiz błonnikiem to z pewnością łatwiej będzie Ci uzyskać formę. Na rynku jest sporo fajnych ofert z błonnikiem.
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Dokładnie, trzeba pamiętać że nic nie zastąpi takiej porannej przebieżki ^^, czy ćwiczeń na siłowni. Co do błonnika owszem, pomocny i sam niegdyś wspomagałem nic swoją dietę, nie wiem czy ktoś już polecał, ale gal ma tego typu błonniki, proponuje tobie wygooglować w internecie :)
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
tak Gal ma dobre takie rzeczy to sie zgodze, juz z kilku prepatartow korzystam
idzie cieplo to kazdy zaczyna dbac o siebie :D
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
ja używałam z Gala różnych suplementów diety nie narzekałam, błonnik z jakiejś innej ale zawsze można spróbować. wiadomo, każdy chce dobrze wyglądać na wakacje. ten wątek w sumie przypomniał mi o tym że trzeba spowrotem zabrać się za siebie, także czas zaopatrzyć się w witaminy i do roboty ;)
 
N

natulka123

Guest
Dzięki, bardzo mi pomogliście :)
Powiedzcie mi tylko jak to jest z tymi błonnikami owocowymi i zbozowymi. o spotkałam się z pszennymi i na przykład jabłkowymi. Którys jest korzystniejszy, czy to bez różnicy?
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
to raczej bez różnicy, najważniejszy jest główny składnik, który najwięcej działa w naszym organizmie - czyli błonnik. owsiany chyba dodatkowo poprawia przemianę materii, ale obywa mają za zadanie oczyszczać organizm, obniżać cholesterol i zmniejszać apetyt :)
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Zgadzam się z tym co jest tu napisane, natomiast chciałabym zaznaczyć, aby nie przyzwyczaić organizm do tego, iż często "dostaje" błonnik, bo się rozleniwi i wtedy jak odstawimy błonnik nie będzie za fajnie.
 
T

tiya

Guest
moim zdaniem lepiej go nie brać, a jeśli już chcesz "postawić" na błonnik po prostu zwiększ spożycie warzyw i owoców oraz kasz i problem z głowy. Dodatkowa suplementacja błonnikiem, chociaż to bardzo popularne tabletki na odchudzanie, może bardziej zaszkodzić niż pomóc, bo błonnik w nadmiarze powoduje zaparcia może też doprowadzić do awitaminozy czy spowodować niedobory minerałów. Uważa się że główną zaletą błonnika jest to, że blokuje on wchłanianie węglowodanów i tłuszczy, ale przy okazji blokuje też wchłanianie innych składników pokarmowych a to zjawisko bardzo niepożądane
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Płatki owsiane zawierają dużo błonnika. Także owsianka, ewenutalnie jakiś koktaj do którego dorzucirz płatki będą stanowiły pełnowartościowy posiłek.
 

magisko

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
dla mnie najbezpieczniejszy sposób na zrzucenie kilku kilo to seks
smile.png
w blogu oświeconego kochanka znalazłam parę fajnych rzeczy:
30 minut seksu to 350 kcal.
Podczas 15 minutowego striptizu kobieta traci ok 200 kcal (już wiesz jak ją namówić do tego abyś mógł cieszyć oczy).

Namiętny pocałunek: 150 kcal

Ubieranie i rozbieranie się: 120 kcal
Polecam!!!
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Dziubek_1 bardzo dokłądnie opisał/a fukncje błonnika, tak, że już chyba nie trzeba uświadamiać iż błonnik sam w sobie nie odchudza, a sprzyja dobrej przemianie materii, oczuszcza nasz organizm z toksyn, kwasów zółciowych i metali ciężkich, przy tym pełniąc jeszcze inne funkcje. A dla osób które;re na codzideń nie mają zbyt wiele kontaktu z błonnikiem, zjedzenie jabłka tudzież; chociażby otrąb owsianych kończy się nierzadko prędką wizyt,ą w toalecie. Także po prostu powinno się mieć na uwadze aby nasza codzienna dieta zawierała błonnik, jednak na schudnięcie ma wpływ wiele wykładników
 

Nata_Kukułka

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Błonnik w tabletkach - nie, błonnik naturalny - zdecydowanie TAK. Tutaj o błonniku napisano chyba wszystko, co się da: http://ekosfera24.pl/news/show/id/17
Polecam lekturę na dobry początek :)
 
S

Styli_zbanowany

Guest
Polecam błonnik w tabletkach. Który wspomaga przemianę materii, pomaga w trawieniu. Ja stosuje błonnik ze względu na...zaparcia;/ bardzo pomaga, przy czym nie czuje głodu. Każda tabletkę popijam dużą ilością wody i nie podjadam miedzy posiłkami, szczególnie wieczorem. W dodatku jest niedrogi. 100 tabletek błonnika z ananasem kosztuje zaledwie 16zł. na opakowaniu napisane jest żeby brać 6 do 10 na dzień. Po 2-3 przed każdym głównym posiłkiem, ale ja biorę po jednej przed jedzeniem i tez pomaga
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
błonnik jak najbardziej pomaga, reguluje trawienie i przeciwdziała zaparciom. Polecam taki http://dieta-cambridge.pl/idea/blonnik.html można go dodawać do wszystkiego a to bardzo wygodne w trakcie odchudzania ;)
 
D

Dziubek_1

Guest
błonnik pomaga w pozbyciu się złogów jelitowych, więc niektórzy przypisują mu działanie odchudzające co nie jest prawdą.
 
Do góry