Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Czy błonnik pomaga w odchudzaniu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_natulka123_*

Guest_natulka123_*
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 10:27

Witam. Zaczęłam właśnie dietę i chciałabym kupić błonnik, który podobno pomaga przy odchudzaniu. Czy ktoś z was stosował go i jakie są wasze opinie na ten temat? z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
  • 0

#2 frytka_z_ketchupem

frytka_z_ketchupem

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 13:12

Hej, ja przy diecie jadłam jogurty z błonnikiem, bo też słyszałam że jest dobry przy odchudzaniu. Wydaje mi się, że polepszył moje trawienie, ale musiałam zrezygnować z diety ze względów zdrowotnych więc nie przekonałam się czy pomaga zrzucić zbędne kilogramy :)
  • 0

#3 Guest_Dziubek_1_*

Guest_Dziubek_1_*
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 17:45

Błonnik sam w sobie nie odchudza ale reguluje przemianę materii, czyści jelita ze złogów absorbuje toksyny zatruwające organizm i wchłania wodę, więc jest bardzo pożądany podczas odchudzania. Błonnik jest nie strawny przez układ pokarmowy człowieka więc nie niesie ze sobą ryzyka dostarczenia zbyt dużych ilości kalorii.
Polecam stosowanie błonnika, i nie ma znaczenia czy to czysty błonnik w pudełku ze sklepu, czy zawarty w warzywach i owocach.
  • 0

#4 owa-ll

owa-ll

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 19:20

na pewno polepszysz prace jelit biorac blonnik, wiec jak najbardziej polecany, w sumie ostatnio czesto w modze sa takie rzeczy wlasnie jak zurawina, zen szen czy blonnik
  • 0

#5 chimerka

chimerka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 20:28

błonnik jest super pod tym względem że daje uczucie sytości i ogólnie jest bardzo zdrowy, poprawia przemianę materii... moja była wzorowa po regularnym stosowaniu :P
w odchudzaniu pomaga w ten sposób że - tak jak wyżej napisałam - daje uczucie sytości na dłużej, do tego organizm potrzebuje więcej energii żeby go spalić, ale oprócz błonnika potrzebne są również ćwiczenia... :)
  • 0

#6 bukmacherka

bukmacherka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 07:38

Przede wszystkim ważna jest odpowiednia dieta i ruch na codzień nie tylko od święta a jeśli do tego wspomożesz organiz błonnikiem to z pewnością łatwiej będzie Ci uzyskać formę. Na rynku jest sporo fajnych ofert z błonnikiem.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 kitel

kitel

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 10:52

Dokładnie, trzeba pamiętać że nic nie zastąpi takiej porannej przebieżki ^^, czy ćwiczeń na siłowni. Co do błonnika owszem, pomocny i sam niegdyś wspomagałem nic swoją dietę, nie wiem czy ktoś już polecał, ale gal ma tego typu błonniki, proponuje tobie wygooglować w internecie :)
  • 0

#8 owa-ll

owa-ll

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 13:28

tak Gal ma dobre takie rzeczy to sie zgodze, juz z kilku prepatartow korzystam
idzie cieplo to kazdy zaczyna dbac o siebie :D
  • 0

#9 chimerka

chimerka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:19

ja używałam z Gala różnych suplementów diety nie narzekałam, błonnik z jakiejś innej ale zawsze można spróbować. wiadomo, każdy chce dobrze wyglądać na wakacje. ten wątek w sumie przypomniał mi o tym że trzeba spowrotem zabrać się za siebie, także czas zaopatrzyć się w witaminy i do roboty ;)
  • 0

#10 Guest_natulka123_*

Guest_natulka123_*
  • Goście

Napisano 09 marzec 2012 - 20:47

Dzięki, bardzo mi pomogliście :)
Powiedzcie mi tylko jak to jest z tymi błonnikami owocowymi i zbozowymi. o spotkałam się z pszennymi i na przykład jabłkowymi. Którys jest korzystniejszy, czy to bez różnicy?
  • 0

#11 chimerka

chimerka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 22:37

to raczej bez różnicy, najważniejszy jest główny składnik, który najwięcej działa w naszym organizmie - czyli błonnik. owsiany chyba dodatkowo poprawia przemianę materii, ale obywa mają za zadanie oczyszczać organizm, obniżać cholesterol i zmniejszać apetyt :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 CrystalCiTY

CrystalCiTY

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 206 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 13:16

Zgadzam się z tym co jest tu napisane, natomiast chciałabym zaznaczyć, aby nie przyzwyczaić organizm do tego, iż często "dostaje" błonnik, bo się rozleniwi i wtedy jak odstawimy błonnik nie będzie za fajnie.
  • 0

#13 Guest_tiya_*

Guest_tiya_*
  • Goście

Napisano 17 marzec 2012 - 16:34

moim zdaniem lepiej go nie brać, a jeśli już chcesz "postawić" na błonnik po prostu zwiększ spożycie warzyw i owoców oraz kasz i problem z głowy. Dodatkowa suplementacja błonnikiem, chociaż to bardzo popularne tabletki na odchudzanie, może bardziej zaszkodzić niż pomóc, bo błonnik w nadmiarze powoduje zaparcia może też doprowadzić do awitaminozy czy spowodować niedobory minerałów. Uważa się że główną zaletą błonnika jest to, że blokuje on wchłanianie węglowodanów i tłuszczy, ale przy okazji blokuje też wchłanianie innych składników pokarmowych a to zjawisko bardzo niepożądane
  • 0

#14 Mexter

Mexter

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 22:55

Płatki owsiane zawierają dużo błonnika. Także owsianka, ewenutalnie jakiś koktaj do którego dorzucirz płatki będą stanowiły pełnowartościowy posiłek.
  • 0

#15 magisko

magisko

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 11 maj 2012 - 09:47

dla mnie najbezpieczniejszy sposób na zrzucenie kilku kilo to seks Dołączona grafika w blogu oświeconego kochanka znalazłam parę fajnych rzeczy:
30 minut seksu to 350 kcal.
Podczas 15 minutowego striptizu kobieta traci ok 200 kcal (już wiesz jak ją namówić do tego abyś mógł cieszyć oczy).

Namiętny pocałunek: 150 kcal

Ubieranie i rozbieranie się: 120 kcal
Polecam!!!
  • 0

#16 Hipcio87

Hipcio87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 12:40

Dziubek_1 bardzo dokłądnie opisał/a fukncje błonnika, tak, że już chyba nie trzeba uświadamiać iż błonnik sam w sobie nie odchudza, a sprzyja dobrej przemianie materii, oczuszcza nasz organizm z toksyn, kwasów zółciowych i metali ciężkich, przy tym pełniąc jeszcze inne funkcje. A dla osób które;re na codzideń nie mają zbyt wiele kontaktu z błonnikiem, zjedzenie jabłka tudzież; chociażby otrąb owsianych kończy się nierzadko prędką wizyt,ą w toalecie. Także po prostu powinno się mieć na uwadze aby nasza codzienna dieta zawierała błonnik, jednak na schudnięcie ma wpływ wiele wykładników

Użytkownik Hipcio87 edytował ten post 11 czerwiec 2012 - 12:41

• 0

#17 Nata_Kukułka

Nata_Kukułka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 12:54

Błonnik w tabletkach - nie, błonnik naturalny - zdecydowanie TAK. Tutaj o błonniku napisano chyba wszystko, co się da: http://ekosfera24.pl/news/show/id/17
Polecam lekturę na dobry początek :-)
  • 0

#18 Guest_Styli_zbanowany_*

Guest_Styli_zbanowany_*
  • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 20:17

Polecam błonnik w tabletkach. Który wspomaga przemianę materii, pomaga w trawieniu. Ja stosuje błonnik ze względu na...zaparcia;/ bardzo pomaga, przy czym nie czuje głodu. Każda tabletkę popijam dużą ilością wody i nie podjadam miedzy posiłkami, szczególnie wieczorem. W dodatku jest niedrogi. 100 tabletek błonnika z ananasem kosztuje zaledwie 16zł. na opakowaniu napisane jest żeby brać 6 do 10 na dzień. Po 2-3 przed każdym głównym posiłkiem, ale ja biorę po jednej przed jedzeniem i tez pomaga
  • 0

#19 koozka

koozka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 29 październik 2012 - 21:48

błonnik jak najbardziej pomaga, reguluje trawienie i przeciwdziała zaparciom. Polecam taki http://dieta-cambrid...ea/blonnik.html można go dodawać do wszystkiego a to bardzo wygodne w trakcie odchudzania ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Guest_Dziubek_1_*

Guest_Dziubek_1_*
  • Goście

Napisano 29 październik 2012 - 23:02

błonnik pomaga w pozbyciu się złogów jelitowych, więc niektórzy przypisują mu działanie odchudzające co nie jest prawdą.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0