Afera solna

maxim4

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Wyszków
Od jakiegoś czasu w telewizji zrobiło się głośno na temat soli przemysłowej używanej w przemyśle spożywczym. Sól wypadowa która zawiera pełno substancji szkodliwych trafiała na nasze stoły. Kupowali ją przetwórcy ryb, piekarnie oraz zakłady przetwórstwa mięsnego. Reportaż w tej sprawie można obejrzeć na stronie uwagi. Cz.1 Cz.2
Co o tym myślicie?
Ja uważam ze to straszne jest, zwłaszcza ze ten proceder trwał od lat nikogo to nie zainteresowało jakie łapówki musiały być że służby odpowiednie pozwalały na coś takiego. Przez tyle czasu firmy zagrażały życiu zwykłych obywateli. Mam nadzieje że sprawcy zostaną jak najszybciej skazani na wiele lat.
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Skandal nie z tej ziemi. Powinni zostać ukarani wszyscy, którzy mieli świadomość tego, że trują zwykłych obywateli. Widziałem obydwa reportaże i jestem wstrząśnięty całą tą sytuacją. Wszystkie te firmy powinny zbankrutować. Bez wyjątku. Jest wina, to powinna być i kara.
Dobrze, że CBŚ zajęło się Amasolem, ale to nie wystarczy. Powinno zostać opublikowane coś w rodzaju czarnej listy na której znajdowałyby się wszystkie firmy które naraziły zdrowie i życie swoich klientów. Listę tę powinien znać każdy konsument aby już nikt nie kupił ani jednej kiełbaski od oszukańczych firm :]
 

Szalony90

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2011
Posty
160
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Kraków(jakiś czas)
I pomyślec że nieraz miałem w ustach np. wędline z taką solą, uważam że to masakra, może kraj się opamięta dopiero po tragedii.
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Trzeba się spodziewać zaostrzonych kontroli w firmach branży spożywczej, nie tylko w kategorii solnej. :]
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Trzeba się spodziewać zaostrzonych kontroli w firmach branży spożywczej, nie tylko w kategorii solnej. :]

I bardzo dobrze, bo to czym nas szanowni producenci faszerują przechodzi ludzkie pojęcie. Wyszedł jeden przekręt, ale moim zdaniem jeden z wielu. Może ktoś się wreszcie porządnie zajmie spożywką.
 
S

serwor

Guest
Ciekawe ze ta afera solna jest zdaje sie strasznie ukrywana przez Sanepid i prokurature ,mysle ze jest ona po prostu za duza ,za duze firmy biora w tym udzial i stara sie ukrecic lba tej sprawie. Sanepid na przyklad nie chce podac firm ktore uzywaly tej soli.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
ta, wg mnie to tez jest jakis mega wałek i tak naprawde wszyscy jemy tą sól. Się okaże, że wszystkie firmy "duże" te co w marketach sprzedają wędliny waliły ta sól do nich.

ps. nigdy nie zrozumiem tych kontroli sanepidu czy innych tego typu instytucji, które do publicznej wiadomości nie podają nazw firm. Taka kontrola jest po prostu bez sensu. Albo niech dają informacje do publicznej wiadomości, albo niech sypia astronomiczne kary.
 
S

serwor

Guest
W moim rodzinnym miescie 30 tysiecznym wykryto na razie dwie firmy kupujace ta sol ,zaklad miesny i piekarnie,nazwy firm to oczywiscie tajemnica Sanepidu.
 
S

serwor

Guest
Sanepid wie, do których produktów sypano sól przemysłową, ale nie chce tego ujawnić. Także wojewoda Piotr Florek, który sanepid nadzoruje, uważa, że Wielkopolanie nie muszą tego wiedzieć



Fot. Tomasz Kaminski / AG
Dla wojewody Piotra Florka słowa dyrektora sanepidu są ważniejsze niż zdrowie Wielkopolan

fot. Gazeta TV/Źródło: Uwaga TVN
Kadr z reportażu TVN o aferze solnej

ZOBACZ TAKŻEPo wybuchu afery solnej wielkopolski sanepid skontrolował ponad 300 producentów żywności. I odnalazł u nich ponad 100 ton soli przemysłowej, która mogła być sypana do żywności. Taka sól nie jest jadalna, można posypywać nią drogi lub wykorzystywać do garbowania skór. Policja wysłała jej próbki do badań i czeka na odpowiedź, czy była szkodliwa dla zdrowia.

Andrzej Trybusz, szef wielkopolskiego sanepidu, powiedział "Gazecie", że inspektorzy wstrzymują sprzedaż produktów, do których mogła być dodawana sól przemysłowa. Podał przykłady: - Zostały wstrzymane jakieś buraki ćwikłowe konserwowe, jakieś sałatki warzywne, kapusta kiszona, jakiś paprykarz wegetariański.

Jak widac biznes jest wazniejszy od zdrowia ludzi!!!!

sobotę inspektor Trybusz zmienił zdanie: dziennikarzom TVP Poznań mówił, że nie może podać nazw produktów, których sprzedaż wstrzymano, bo nie jest przesądzona ich szkodliwość: - Nie możemy narażać interesu biznesowego producentów. To byłby taki biznesowy lincz
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Wielkie firmy maja urzednikow w lapach to sobie pozwalaja.

Za takie cos do pierdlna wszystkich, konfiskata majatku i ciezka praca w kamieniolomach czy gdzies. Proste.
 

maxim4

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Wyszków
Słyszałem że gdzies za granicą była podobna afera i tam pierwsze co zrobioli to nagłośnili jakie firmy kupowały tą sól a u nas cisza. MOim zdaniem taka cisza ejst też nei dobra bo boimy sie ruszyć jakiekolwiek jedzenie a gdybyśmy wiedzieli co jest zatrute to tylko kilka firm by oberwało po kieszeniach.
 
S

serwor

Guest
gdybyśmy wiedzieli co jest zatrute to tylko kilka firm by oberwało po kieszeniach.

Problem jest taki ze to nie kilka firm ale prawdopodobnie kilkaset!
U mnie w miescie jak na razie znaleziono 2 firmy ktore uzywaly ta sol.
Wielki zaklad spozywczy i mala piekarnia ktora zatrudnia kilkanascie osob ,widac ze nie tylko duze firmy w tym braly udzial.
Oczywiscie Sanepid nie podal nazw zakladow lecz mieszkam w malym miescie ,wszyscy wszystko wiedza o sobie.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Raczej nie podadzą nazw firm, gdyż sól ta nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Dla wielu mniejszych przedsiębiorstw oznaczało by to bankructwo. Wczoraj podano informację, że po zbadaniu składu soli nie stwierdzono przekroczenia dopuszczalnym norm metali ciężkich itp.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
swoja drogą bardzo ciekawe są te wyniki badań, osobiscie nie wierze w to aby sól wypadowa, ktora zabierano z ziemii szulfami, miesciła się w jakichkolwiek normach spożywczych , no chyba że normy maja takie widełki, że równie dobrze w normach mieścił by się chlorek sodu z terenu fukuszimy . Skoro ona taka wspaniała, znormalizowana to po jakiego grzyba nam HACCAPy, ISO, i inne, kit wciskają, żeby się ludzie nie przerazili czym sie truli.

No ale o to chodzi , żeby żyć 67 lat, nie dłużej. :]
 

szkodniczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sprawa póki co jest głośna, ale ukręcą jej łeb, bo zamieszanych w to jest pewnie sporo urzędników. Kilka lat temu była dokładnie ta sama historia i umorzyli z "braku dowodów". Taaaaaa
 

dawido130

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wierzcie lub nie, poszedłem w tej sprawie do zaprzyjaźnionej wróżki i dowiedziałem się, że to szkodliwe. Więcej o tym przeczytałem na
http://smierc.org/news/index.php
zacząłem czytać horoskopy i teraz już wiem jak unikać niebezpiecznych sytuacji. naprawdę polecam.
 

allego

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Trzeba się spodziewać zaostrzonych kontroli w firmach branży spożywczej, nie tylko w kategorii solnej. :]

...taaa, zaostrzone kontrole będą pewnie w firmach, które nigdy nic nie zrobiły, a oszuści się wywiną.. Nasz kraj, a raczej przepisy są powalone i rządzą oszuści i złodzieje, a uczciwi ludzie i firmy są okradane "zgodnie z prawem".. Brak słów..

Sprawa póki co jest głośna, ale ukręcą jej łeb, bo zamieszanych w to jest pewnie sporo urzędników. Kilka lat temu była dokładnie ta sama historia i umorzyli z "braku dowodów". Taaaaaa

...wcale bym się nie ździwił.. A może cała ta afera jest odwróceniem uwagi od ACTA (nagle ta kwestia ucichła)? ..hmm
 

Sariel

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Raczej nie podadzą nazw firm, gdyż sól ta nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi.

Nie zmienia to faktu, że konsumenci zostali oszukani i powinni być poinformowani kto się tego dopuścił. Tym bardziej, że chodzi o poważną sprawęcelowego narażenia zdrowia obywateli.

Dla wielu mniejszych przedsiębiorstw oznaczało by to bankructwo.

...a w miejscu zbankrutowanych i nieuczciwych firm powstaną nowe, które będą mogły wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji. ]
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Bo to Polska właśnie :) rozejdzie się po kościach...
 
Do góry