Co dla sześciolatki

oowaldek

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Hej,

Mam mały problem, muszę kupić prezent dla sześciolatki, ale kompletnie nie wiem co lubi.
Pytałem się jej rodziców czym się bawi to mówią, że lubi zestawy kreatywne.
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Ja proponuje RUSSELL STACJA GLOW , poza tym od siebie mogę dodać: może jakąś grę na komputerze związaną z liczeniem, czy pisaniem, albo tablicę do pisania, puzzle, czy gra planszowa np twister.

ja proponuję RUSSELL STACJA GLOW.

A coś od siebie: może jakąś grę na komputer związaną z liczeniem albo pisaniem, albo tablicę do pisania kredą, albo puzzle, czy grę planszową np twister dla dzieci. :)
 

oowaldek

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Dzięki, kupiłem russel stacja glow, kupiłem jeszczepiankolina magiczna farma bo ma już jakiś zestaw... he he udało mi się wynegocjować nawet mały rabacik :p
 

Prezentujeprezenty

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Widzę, że tym razem już prezent kupiłeś, ale jeśli w przyszłości będziesz jeszcze szukał kreatywnej gry dla dziecka to polecam grę o nazwie mądry zamek - jest naprawdę wciągająca i to nie tylko dla dzieci
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Może jestem głupia i nie umiem czytać ze zrozumieniem - ale dlaczego ów zamek składający się z siedmiu klocków i instrukcji to "gra kreatywna" i czym tak bardzo różni się od pudła zwykłych klocków bez instrukcji?
 

oowaldek

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
To nie są klocki, tylko piankolina, btw to farma nie zamek :). Jest jak najbardziej kreatywna, tak jak modelina tylko pyszysta i miękka z dodatkowymi foremkami.
 

Prezentujeprezenty

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Może jestem głupia i nie umiem czytać ze zrozumieniem - ale dlaczego ów zamek składający się z siedmiu klocków i instrukcji to "gra kreatywna" i czym tak bardzo różni się od pudła zwykłych klocków bez instrukcji?

A może ja nie umiem jasno formułować myśli ;) chodziło o to, że ta gra pokazuje ile różnych kombinacji można stworzyć z tych samych siedmiu klocków co chyba rozwija myśkenie kreatywne. A od pudełka zwykłych klocków, oprócz instrukcji, różni ją właśnie niewielka ilość elementów
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Siedem klocków? Dla sześciolatki? Chyba nie rozwija, a ogranicza.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Nie wierzę - natomiast chciałabym się DOWIEDZIEĆ. Ponieważ opis w w/w linku nie przemawia do mojej wyobraźni, zadałam pytanie.
 

Prezentujeprezenty

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
To spróbuję wyjaśnić jaśniej ;) z tych siedmiu klocków można ułożyć mnóstwo kombinacji - najprostsze są odpowiednie dla 3-latka, a stopniowo robią się coraz trudniejsze, aż do takich które nawet dorosłemu sprawiać mogą problem. Ta liczba kombinacji wynika z tego że część tych klocków ma otwory w które wkłada się te inne klocki, a w dodatku klocki z dwóch stron wyglądają inaczej, więc też trzeba je odpowiednio ułożyć... Zaczynam mieć wątpliwości czy to wyjaśnienie jakoś lepiej opisuje tę grę, jeśli nie to chyba muszę się poddać.
 

karolpk

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dla dziewczynki w takim wieku myślę, że takie puzzle z Małą Syrenką mogłyby być idealne.
Mają dość dużo elementów, ponadto bardzo łądnie się prezentują.
Myślę, że powinny być najlepsze dla Niej :)
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ja córce koleżanki, która jest w podobnym wieku ostatnio kupiłamgrę planszową Dixit]. Bardzo fajna, taka rozwijająca pozycja, która przy okazji nie zanudzi dorosłego :021: O obrazki na kartach ma takie piękne :klaniasie: Do tego dodałam też coś ogłupiającego - pudelki z Pet Shopa :loldev: Dzieciaki w jej klasie mają ponoć na punkcie tego świrjację.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ta "tablica" ciekawie wygląda, ale ja bym chyba poszukała czegoś innego, może coś jak zoojka proponuje, jakąś gierkę planszową jeśli mała lubi takowe :)
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Może ktos uzna to za mało pedagogiczne, ale może bajkę na DVD. Warto podpytać o jakiej bajce marzy, alebo samemu zaproponować cos czego wczesniej nie oglądała, co pozwoli jej rozbudzic wyobraźnie. Teraz dzieci maja wiele możleiości oglądania bajek, ale nie sa to wybierane bajki tylko włączane jak leci. Ja z moja Kasia zawsze wertujemy program Tv i np. wybieramy. Dzisiaj oglądamy Toy Story2 na HBO. Na płycie kupiliśmy ostatnio Alicja w krainie czarów.
Myślę, że bajki fantasy świetnie rozbudzają wrażliwość.
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Myślę, że bajki są pedagogiczne ale tylko wtedy jak są "używane" z rozwagą :) zgadzam się, że rozbudzają wrażliwość, uczą nowych słów i pokazują jak można się zachować:)
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
Wszystko zalezy od okazji:) no i co to za czas.. :) Jeśli są to wakacje, to polecałabym jakąś sukieneczkę :)
 
K

Klaudia192

Guest
Mam córkę w tym wieku, niedawno miała urodziny więc postanowiliśmy kupić jej z mężem coś ciekawego, zdecydowaliśmy się na grę edukacyjną Moda i modelki :) Córa była bardzo szczęśliwa, prezent został jak najbardziej miło odebrany. No i co istotne kosztował tylko niecałe 30 zł. Czyli jak widać nie trzeba tracić fortuny, by kupić coś naprawdę ciekawe i kreatywnego dla dziecka.
 
Do góry