Nie wiesz jak kupić tani bilet lotniczy? Poradnik

B

bilq

Guest
Jak za mniej niż 200zł polecieć do dowolnego miasta w Europie?

Na koszt wycieczki składa się kilka podstawowych składników. Najważniejszym z nich jest koszt lotu. Wydawałoby się, że to wydatek rzędu co najmniej kilkuset złotych. Jednak istnieje kilka niezawodnych sposobów na obniżenie kosztu lotu do mniej niż 200zł. Wystarczy znać parę sztuczek:
  • zarezerwuj lot ze sporym wyprzedzeniem, zwykle wystarczy 2 lub 3 miesiące. Staraj się również nie latać w okolicach świąt, długich weekendów czy szczególnych wydarzeń (np. sportowych), nie tylko polskich, ale również kraju, do którego się wybierasz,
  • staraj się szukać wylotów np. w czwartek wieczorem i powrotów w poniedziałek rano, są one zwykle tańsze niż loty typowo weekendowe,
  • sprawdzaj różne lotniska wylotu i powrotu (jeśli mieszkasz np w Katowicach sprawdź czy nie warto wylecieć z Pyrzowic, a wrócić do Krakowa lub Wrocławia i odwrotnie). Czasem warto też polecieć jedną linią a wrócić inną.
  • jeśli masz zamiar latać często warto zainwestować w odpowiednią dla danej linii kartę kredytową, która pozwoli ograniczyć dodatkowe opłaty za rezerwacje, które pobierają tanie linie lotnicze. (Wizzair oferuje również możliwość wstąpienia do Wizz Xclusive Club, za 135zł otrzymujemy zniżkę nawet 10 euro na każdym bilecie przez rok, nie tylko dla siebie, ale również dla naszych towarzyszy podróży)
Piszcie jeśli macie jakieś swoje sposoby, lub uważacie że powinienem zmienić coś w moich.
 

zuzka90

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja często latam, ale ze względów słuzbowych. Teoretycznie tanie latanie mnie nie interesuje, bo to nie ja płace za bilet, ale szefostwo to juz inna sprawa. Dlatego przed każdym lotem mam masę szukania, aby znaleźć najtańszą opcję lotu... I kombinuję właśnie tak jak piszesz. Nieraz wracam dzień później, bo jest nawet dwukrotnie tańszy powrót.
 

edek2013

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja korzystam z wyszukiwarek lotów i zwykle (a chyba nawet zawsze) lecę do i wracam jedną linią. Czasem fajne promocje są, a poza tym nie ma problemow z biletami jak wsrod innych zakupow drogą online.
 

wojtek_71

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o mnie to często korzystam ze stron, na któych są umieszczane informacje o promocjach lotniczych, m. in. na flydreams.pl. Czasem też szukam tanich biletów na własną rękę na stronach linii lotniczych.
 
Z

Zato_zbanowany

Guest
Ja robię bardzo podobnie,czyli zazwyczaj korzystam z wyszukiwarek lotów i promocji,dzięki czemu wiem jakie ceny aktualnie obowiązują oraz który przewoźnik ma najbardziej atrakcyjną oefrtę.
 
I

immanentne

Guest
mnie zwykle w zakupach biletów pomaga ta wyszukiwarka lotów na szczęście mają na tym jednym serwisie skoorelowane różne linie lotnicze i można znaleźć najbardziej ekonomiczne albo optymalne czasowo rozwiązanie, dzięki temu nie muszę skakać ze strony na stronę iw yszukiwac tego wszystkiego samodzielnie
 

aga aga1111

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ostatnio, gdy chciałam podróżwac do Francji natknelam sie na fajna stronke eloty.pl jest to łatwa w obsłudze wyszukiwarka połaczń lotniczych . Fajna sprawa ja tylko z tej stronki korzytam .:)
 
Do góry