Chwilowe "zaćmienie" wzroku! Ciekawy przypadek.

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Cześć.
Już jakiś czas temu odkryłem to zjawisko, nie wiem co to jest, ale może Wy wiecie. Podam przykład.​

Powiedzmy leżę sobie na łóżku (przed TV) i jak się podnoszę/wstaję z łóżka to dostaję jakby takie "czarne mroczki", zaćmienie dosłownie. Przez 3-5 sekund nie widzę nic - nawet przy otwartych oczach, ale jak po chwili patrzę to już jest wszystko okey. Nic mnie nie boli przy tym, oczy nie łzawią ani nic. Co ciekawe - jak dostaję tego zaćmienia i nie widzę przez chwilkę, to spojrzę czasem w lustro - wtedy po 1-2 sec. już wraca wzrok.

Nie wiem co to może być, dziwne w sumie zjawisko, dawniej mi nie działo się nic podobnego. Długo gram na komputerze, nie wiem czy to ma związek z tym. Według mojej babci to może być prawdopodobnie po prostu takie odlewanie się krwi do mózgu, tzn. wiadomo, że jak leżymy to krew po nas spływa i gdzieś po środku, a przy podnoszeniu się może napływa do mózgu i powoduje takie właśnie ciemne "mroczki"? Nie mam pojęcia, z okulistą nie rozmawiałem, bo od ostatniej wizyty (około 2 lat albo mniej) nie działo mi się to.

Nadmienię, że to zjawisko nie dzieje się za każdym razem. Co o tym myślicie?​

Pozdrawiam,
NoCompromise
 

Rymek

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
78
Punkty reakcji
0
Wiek
40
A masz przy tym zawroty głowy>?
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Generalnie jak nie widzę to raz kiedyś zachwieje mi się równowaga czy dostanę jakiegoś zawrotu głowy, ale ogólnie to raczej nie. Po prostu nie widzę przez chwilę i potem jest okey.
 

Śmierć91

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
251
Punkty reakcji
11
Wiele osób to ma, choćby ja, nie przejmuj się tym, nie wiem dokładnie czym to jest spowodowane, ale całkowicie niegroźnie. :D
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Dzięki, właśnie czytałem o tym na internecie i wiem, że po prostu wiele osób to ma i albo to jest spowodowane wysokim/niskim ciśnieniem albo zbyt szybkim wstawaniem np. :)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Prawdopodobnie wszyscy niskociśnieniowcy tak mają :) Gwałtowne zmiany pozycji, takie jak - nagłe wstawanie, siadanie także mogą powodować "zaćmienie" przed oczami .
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Jestem niskociśnieniowcem właśnie i też mi się to zdarza, przy gwałtownym podnoszeniu się, schylaniu i różnych innych ruchach. Ja uznaję to za coś normalnego, bo mam tak od zawsze i jakoś nigdy sobie tym głowy specjalnie nie zaprzątałam, czy tak powinno być, czy nie:)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Ciężko powiedzieć - czy powinno, czy też nie, ale nie ma to związku z zaburzeniami układu nerwowego.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Kiedyś tak miewałem. Zwłaszcza właśnie przy gwałtowym wstaniu z pozycji leżącej. Toważyszył temu efekt śmigła i chwilowy ból głowy. To jest całkiem normalne.
 
Do góry