Zaczynam amatorsko robić zdjęcia

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
kiedyś na jakimś konkursie juror oceniał moje zdjęcie i powiedział "ktoś był na wakacjach i zrobił zdjęcie"
tu jest chyba podobna sytuacja...ktoś zrobił zdjęcie...no i jest.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
W sumie zgodzę się z poprzednikiem. Zdjęcie ostre w jednym punkcie co jest nienaturalne. Źle się je ogląda. Tak jak napisał poprzednik, ktoś zrobił zdjęcie no i jest.
 

Halls

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
15
Punkty reakcji
1
Jako zwykły człowiek ( nie fotograf) mogę powiedzieć że bolą oczy jak się na to patrzy. Nie wiem czy ktoś się taki znajdzie kto będzie z przyjemnością oglądał to zdjęcie .Ale nie zniechęcaj się, kiedyś może będzie lepiej .
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
jeśli zamierzasz rozwijać się fotograficznie, warto sporo oglądać dobre zdjęcia...albo raczej bardzo dobre. Polecam np stronę "obiektywni" albo lekturę miesięcznika "Foto". Warto uczyć się od najlepszych
...no i obowiązkowo wystawy fotograficzne.
Przy okazji oglądania warto się zastanawiać co spowodowało, że zdjęcie jest dobre...że zatrzymało Ciebie podczas oglądania
Powodzenia
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
jeśli zamierzasz rozwijać się fotograficznie, warto sporo oglądać dobre zdjęcia...albo raczej bardzo dobre. Polecam np stronę "obiektywni" albo lekturę miesięcznika "Foto". Warto uczyć się od najlepszych
...no i obowiązkowo wystawy fotograficzne.
Przy okazji oglądania warto się zastanawiać co spowodowało, że zdjęcie jest dobre...że zatrzymało Ciebie podczas oglądania
Powodzenia

Co do tego foto to odradzam jeśli chodzi o oglądnie zdjęć. Wcale nie twierdzę że nie ma tam dobrych zdjęć. Po prostu jest ich bardzo mało. W granicach 2-30zł jesteś w stanie zakupić sobie gruby i pokaźny zbiór zdjęć przeróżnych. Taki "album zbiorczy" w dobrych księgarniach. W jednym znajduje się ok 150-200 stron i są tam tylko zdjęcia. Foto czy Digital Camera to bardzo dobre czasopisma ogólnie o fotografii. W Foto są ciekawsze reportaże, a w DC jest więcej o technice robienia/obróbki zdjęć :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
w Foto jest spora różnorodność, jest przegląd różnych wystaw...w innych czasopismach jest więcej o technice. Ja do samego oglądania wole artystyczne Foto niż moim zdaniem komercyjne...np DFV
ale to tylko moja ocena
Wyjątkiem jest Foto Kurier...nie ma co oglądać i nie ma co czytać
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
bezsensu wyostrzone zdjecie na nieistotnym, niewyrozniajacym sie miejscu. Rozumiem gdyby na mownicy ktos byl, i wtedy na niego focus, a reszta blur,ale wtedy zdjecie musialo by byc blizej, a tak to jaki w tym cel? Nie ma symterycznosci , ani artystycznego nieładu, obciete po prostu z obu stron ławki. Nie przekonuje mnie, ale próbuj dalej i pokazuj co tam zrobiles ;)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
odnośnie "dobrego" aparatu, to mam inne zdanie. Oczywiście, są rzeczy, do realizacji ktorych potrzebny jest odpowiedni sprzęt...nie wyobrażam sobie np, bym fotografował śluby ciemnym obiektywem, ale z drugiej strony, widuję rewelacyjne zdjęcia wykonane własciwie byle czym. W niektórych tematach "dobry" aparat nie jest potrzebny.
 

V jak Vendetta

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Sądzę, że zdecydowanie lepiej byłoby dla tego zdjecia, gdyby w całosci było ostre. Tilt shift jest ok, ale nie do tego typu fotografii. Poza tym wyostrzenie na centralny punkt zdjęcia gdzieś się gubi i twój zamysł jako twórczy ulatuje.
Tilta warto stosować w portretach, ale takich szerszych planach niekoniecznie.
 

tomson1

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam do Was pytanie, co sądzicie o aparacie Samsung Smart Foto WB850F, jest on do wygrania w nowym konkursie itaki i tak się zastanawiam czy warto. Z góry dzięki za wypowiedzi.
 
E

Ejan87

Guest
Szkoda, że to zdjęcie z tematu nie jest już aktualne i się nie wyświetla :/ czytając opinię mam coraz większą ochotę je zobaczyć, żeby wiedzieć, jak nie robić zdjęć ;) a co do modelu samsunga ... to nie znalazłam nic o takim, a jedynie SAMSUNG WB750: http://www.nokaut.pl/aparaty-cyfrowe/aparat-samsung-wb750.html :)
 
Do góry