Jaka podłoga przy ogrzewaniu podłogowym?

bukmacherka

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Planujemy z mężem zalożyć w salonie i łazience ogrzewanie podłogowe.W łazience połozymy oczywiście płytki ale doradźcie co byłoby najlepsze jeśli chodzi o salon? Na rynku jest tyle różnych materiałów , że głowa boli od ich przeglądania.Chciałabym, że to było zarówno praktyczne jak i estetyczne.Co doradzacie?
 

chimerka

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Musisz określić się co najbardziej Ci się podoba a później orientować się, czy jest to możliwe jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe bo nie wszystkie panele się do tego nadają. Z własnego doświadczenia wiem że przy tego typu ogrzewaniu lubi zbierać się dużo kurzu na powierzchni, więc proponowałabym panele o kolorze na którym nie będzie tego widać.
A jeśli gustujesz w ciemniejszych przygotuj się na częste odkurzanie :)
 

bukmacherka

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
No mi się w sumie w tym sklepie spodobały bambusowe dosyć jasne i cena całkiem. Ale pierwszy raz spotkałam się z panelami bambusowymi. Muszę pokazać je mężowi, ciekawe co powie?
 

betty80.80

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pabianice
ja bym położyła gres do ogrzewania podłogowego. Zimą będą przyjemnie cieple, latem chłodne. No i sprząta się go łatwo.

wybór teraz ogromny.
 

Ele-onora

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
48
O raju ale ten gres Ceramstic cudny! wow! Taki cieply i drapieżny
A do lazienki mozna go? :))
Musze obejrzec inne wzory
 

lelumpolelum6

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
No przyznaję, że ten gres tez mnie zachwycił, ale bambus też jest śwetny i polecany. Dużo moich znajomych zdecydowało się właśnie na taką podłogę i jest bardzo zadowolona. Przejrzałam ofertę sklepu multiprodukt i jestem pod wrażeniem wyboru asortymentu. Czy ktoś już zamawiał z tego sklepu?
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Przy ogrzewaniu podłogowym, chyba najlepiej sprawdził by się bambus, ma dosyć dużą gęstość a tym samym dobrze przewodzi ciepło, ponadto ma niski współczynnik kurczliwości, co przy ogrzewaniu podłogowym ma istotne znaczenie. Wybieraj jednak ten skręcany, bo jest dużo trwalszy i mocniejszy.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
hm nie wiedziałam, że można kłaść na ogrzewanie podłogowe deski, myślałam, że tylko płytki, a tu proszę. Fajnie, bo płytek nie lubię, a ciepło bardzo :)

Deski bambusowe wyglądają fajnie, ja mam u siebie panele, ale to szybko się niszczy i ciężko utrzymać je w czystości...
 

dianakk

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Do podłogi w łazience polecam maty grzejne Comfort Heat. Przy wysokiej jakości produktów bardzo przystępne ceny!
Marka dopiero rozwija się w Polsce, dlatego są wysokie rabaty w tej chwili.
 

kubanczyk20

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem najlepsze jakies panele, ewentualnie taki gres jak pokazali wyzej ale to juz kwestia gustu :)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ogrzewanie podpodłogowe czasem przestaje działać...
Dlatego lepiej zrobić podłogę drewnianą z segmentów - łatwo demontowaną i kładzioną po naprawie ogrzewania.
 

lolek112

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja ogrzewanie podłogowe wykonywałem w firmie AirSystem - warto do nich się odezwać.
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
No właśnie, ja też w tej sprawie. Chcę na podłogę w salonie i sypialniach podłogę gotową Nela One warstwową. Sprzedawcy zapewniają, że się nada, mój mąż uparł się na podłogowe, bo w stopy ciepło, moje wątpliwości to: drewno jest samo w sobie ciepłe, jest dobrym izolatorem więc czy aby ogrzewanie podłogowe pod drewnianą podłogą nie będzie sztuką dla sztuki? Czy ktoś tak ma i to działa? Czy może lepiej zastosować ogrzewanie ścienne?
 

Elka 33

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Na ogrzewanej podłodze najlepiej sprawdzają się posadzki, które dobrze przewodzą ciepło i nie odkształcają się pod wpływem dużych zmian temperatury. Najlepsze pod tym względem są płytki ceramiczne i kamienne. Przykładowo przewodzenie ciepła przez terakotę grubości 1 cm osiąga wartość aż 105 W/(m2*K), natomiast drewno tej samej grubości ma pięciokrotnie mniejsze przewodzenie cieplne, w związku z czym trzeba użyć więcej energii, żeby je ogrzać.
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
Elka 33 napisał:
Na ogrzewanej podłodze najlepiej sprawdzają się posadzki, które dobrze przewodzą ciepło i nie odkształcają się pod wpływem dużych zmian temperatury. Najlepsze pod tym względem są płytki ceramiczne i kamienne. Przykładowo przewodzenie ciepła przez terakotę grubości 1 cm osiąga wartość aż 105 W/(m2*K), natomiast drewno tej samej grubości ma pięciokrotnie mniejsze przewodzenie cieplne, w związku z czym trzeba użyć więcej energii, żeby je ogrzać.

Czyli jednak sztuka dla sztuki. Nie opłaca się.
 

Kamil1908

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Moja kuzynka ma ogrzewanie podłogowe i właśnie jest po wymianie paneli, nie wiem co dokładnie miała nie tak, po okresie grzewczym, ale remont zrobiła dopiero teraz latem. Jak to powiedziała, wolała troszkę poczekać i wymienić wszędzie na porządne niż znów się męczyć. W sumie nie wiem dokładnie o co jej chodziło i w czym miała taki problem, bo moim zdaniem poprzednie były całkiem całkiem, z tym, że mnie jakiś czas u niej nie było (konkretnie w okresie grzewczym - mieszkamy na tyle daleko, ze częstsze wizyty niż z 2 x roku odpadają nie byłem, a praktycznie moja obecna wizyta była jakieś 10 miesięcy po ostatniej) W każdym razie obecnie założyła sobie taką podłogę, że ta się nadaje, a tamta nie, nie mniej podłoga wygląda rewelacyjnie
 
A

anastazja20

Guest
wiadomo, ze plytki najlepiej przewodza cieplo, dlatego sa ekstraaaaaa w kuchni i lazience, szczególnie rano jest mega komfort jak się staje na takich cieplutkich :) najepiej się udac do jakiejs hurtowni, ja np. bylam w www.heban.net i zapytać panów fachowców, to spokojnie dobiorą porządne plytki , wybor jest duzy ;) w kuchni mam też kawalek desek bambusowych i te się niestety slabo nagrzewaja :(
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Z tego co wiem panele i drewno nie nadają się zbytnio na powierzchnię przy ogrzewaniu podłogowym. Niby można zastosować odpowiednie podkłady ale i tak podłoga taka nie będzie tak dobra jak gres czy tym bardziej kamień,
Kamień jest dość drogim podłożem na podłogę, ale bardzo dobrze trzyma ciepło - tak więc jest to najlepsza opcja z ekonomicznego punktu widzenia.
 
Do góry