Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jaka podłoga przy ogrzewaniu podłogowym?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 bukmacherka

bukmacherka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 February 2012 - 13:02

Planujemy z mężem zalożyć w salonie i łazience ogrzewanie podłogowe.W łazience połozymy oczywiście płytki ale doradźcie co byłoby najlepsze jeśli chodzi o salon? Na rynku jest tyle różnych materiałów , że głowa boli od ich przeglądania.Chciałabym, że to było zarówno praktyczne jak i estetyczne.Co doradzacie?
  • 0

#2 chimerka

chimerka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 20 February 2012 - 19:33

Musisz określić się co najbardziej Ci się podoba a później orientować się, czy jest to możliwe jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe bo nie wszystkie panele się do tego nadają. Z własnego doświadczenia wiem że przy tego typu ogrzewaniu lubi zbierać się dużo kurzu na powierzchni, więc proponowałabym panele o kolorze na którym nie będzie tego widać. Osobiście mam te: http://multiprodukt....25x1830-mm/1672 i jest to widoczne, także raczej bardziej piaskowe, i będzie super. A jeśli gustujesz w ciemniejszych przygotuj się na częste odkurzanie :)
  • 0

#3 bukmacherka

bukmacherka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 22 February 2012 - 10:41

No mi się w sumie w tym sklepie spodobały bambusowe dosyc jasne i cena całkiem http://multiprodukt....25x1830-mm/1670 Ale pierwszy raz spotkałam się z panelami bambusowymi :P Muszę pokazać je mężowi, ciekawe co powie?
  • 0

#4 betty80.80

betty80.80

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 25 February 2012 - 19:26

ja bym polozyla gres do ogrzewania podlogowego. Zimą beda przyjemnie cieple, latem chlodne. No i sprzata sie go latwo.

wybor teraz ogromny, mnie ostatnio cos takeigo Ceramstic zachwycilo

http://www.meble.pl/...etrza,7895.html
  • 0

#5 Ele-onora

Ele-onora

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 79 postów

Napisano 29 February 2012 - 12:07

O raju ale ten gres Ceramstic cudny! wow! Taki cieply i drapieżny
A do lazienki mozna go? :-))
Musze obejrzec inne wzory
  • 0

#6 lelumpolelum6

lelumpolelum6

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 24 April 2012 - 18:33

No przyznaję, że ten gres tez mnie zachwycił, ale bambus też jest śwetny i polecany. Dużo moich znajomych zdecydowało się właśnie na taką podłogę i jest bardzo zadowolona. Przejrzałam ofertę sklepu multiprodukt i jestem pod wrażeniem wyboru asortymentu. Czy ktoś już zamawiał z tego sklepu?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 silencio

silencio

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 74 postów

Napisano 24 April 2012 - 23:37

Przy ogrzewaniu podłogowym, chyba najlepiej sprawdził by się bambus, ma dosyć dużą gęstość a tym samym dobrze przewodzi ciepło, ponadto ma niski współczynnik kurczliwości, co przy ogrzewaniu podłogowym ma istotne znaczenie. Wybieraj jednak ten skręcany, bo jest dużo trwalszy i mocniejszy.
  • 0

#8 Toola

Toola

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 187 postów

Napisano 28 April 2012 - 21:57

hm nie wiedziałam, że można kłaść na ogrzewanie podłogowe deski, myślałam, że tylko płytki, a tu proszę. Fajnie, bo płytek nie lubię, a ciepło bardzo :)

Deski bambusowe wyglądają fajnie, ja mam u siebie panele, ale to szybko się niszczy i ciężko utrzymać je w czystości...
  • 0

#9 dianakk

dianakk

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 July 2012 - 15:41

Do podłogi w łazience polecam maty grzejne Comfort Heat: http://comfort-heat....w-lazience.html
Przy wysokiej jakości produktów bardzo przystępne ceny!
Marka dopiero rozwija się w Polsce, dlatego są wysokie rabaty w tej chwili.
  • 0

#10 kubanczyk20

kubanczyk20

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 11 February 2013 - 13:38

Moim zdaniem najlepsze jakies panele, ewentualnie taki gres jak pokazali wyzej ale to juz kwestia gustu :)
  • 0

#11 lolek1971

lolek1971

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1614 postów

Napisano 12 February 2013 - 17:36

Ogrzewanie podpodłogowe czasem przestaje działać...
Dlatego lepiej zrobić podłogę drewnianą z segmentów - łatwo demontowaną i kładzioną po naprawie ogrzewania.

Użytkownik lolek1971 edytował ten post 12 February 2013 - 17:37

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 lolek112

lolek112

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 May 2014 - 23:14

Ja ogrzewanie podłogowe wykonywałem w firmie AirSystem - warto do nich się odezwać :)ogrzewaniepodlogowepoznan.pl

• 0

#13 MarylkaTu

MarylkaTu

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 16 May 2014 - 20:46

No właśnie, ja też w tej sprawie. Chcę na podłogę w salonie i sypialniach podłogę gotową Nela One warstwową. Sprzedawcy zapewniają, że się nada, mój mąż uparł się na podłogowe, bo w stopy ciepło, moje wątpliwości to: drewno jest samo w sobie ciepłe, jest dobrym izolatorem więc czy aby ogrzewanie podłogowe pod drewnianą podłogą nie będzie sztuką dla sztuki? Czy ktoś tak ma i to działa? Czy może lepiej zastosować ogrzewanie ścienne? 

• 0

#14 Elka 33

Elka 33

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 May 2014 - 09:25

Na ogrzewanej podłodze najlepiej sprawdzają się posadzki, które dobrze przewodzą ciepło i nie odkształcają się pod wpływem dużych zmian temperatury. Najlepsze pod tym względem są płytki ceramiczne i kamienne. Przykładowo przewodzenie ciepła przez terakotę grubości 1 cm osiąga wartość aż 105 W/(m2*K), natomiast drewno tej samej grubości ma pięciokrotnie mniejsze przewodzenie cieplne, w związku z czym trzeba użyć więcej energii, żeby je ogrzać.

• 0

#15 MarylkaTu

MarylkaTu

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 06 June 2014 - 20:00

Na ogrzewanej podłodze najlepiej sprawdzają się posadzki, które dobrze przewodzą ciepło i nie odkształcają się pod wpływem dużych zmian temperatury. Najlepsze pod tym względem są płytki ceramiczne i kamienne. Przykładowo przewodzenie ciepła przez terakotę grubości 1 cm osiąga wartość aż 105 W/(m2*K), natomiast drewno tej samej grubości ma pięciokrotnie mniejsze przewodzenie cieplne, w związku z czym trzeba użyć więcej energii, żeby je ogrzać.

Czyli jednak sztuka dla sztuki. Nie opłaca się.

• 0

#16 Kamil1908

Kamil1908

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 11 August 2014 - 20:57

Moja kuzynka ma ogrzewanie podłogowe i właśnie jest po wymianie paneli, nie wiem co dokłanie miała nie tak, po okresie grzewczym, ale remont zrobiła dopiero teraz latem. Jak to powiedziałą, wolała troszkę poczekać i wymienic wszędzie na porządne niż znów sie męczyć. W sumie nie wiem dokłanie o co jej chodziło i w czym miała taki problem, bo moim zdaniem poprzednie były całkiem całkiem, z tym, że mnie jakiś czas u niej nie było (konkretnie w okresie grzewczym - mieszkamy na tyle daleko, ze częstsze wizyty niż z 2 x roku odpadają nie byłem, a praktycznie moja obecna wizyta była jakieś 10 miesięcy po ostatniej) W każdym razie obecnie założyła sobie taką podłogę,jak ta widoczna w linku przy ogrzewaniu podłogowym i ma na nią 20 lat gwarancji. http://podlogi24.net...m-o_l_1066.htmlNie wiem dokładnie na czym polegają te drobne różnice, że ta się nadaje, a tamta nie, nie mniej podłoga wygląda rewelacyjnie

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#17 anastazja20

anastazja20

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 06 March 2015 - 14:03

wiadomo, ze plytki najlepiej przewodza cieplo, dlatego sa ekstraaaaaa w kuchni i lazience, szczególnie rano jest mega komfort  jak się staje na takich cieplutkich :) najepiej się udac do jakiejs hurtowni, ja np. bylam w www.heban.net i zapytać panów fachowców, to spokojnie dobiorą porządne plytki , wybor jest duzy ;) w kuchni mam też kawalek desek bambusowych i te się niestety slabo nagrzewaja :(

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0