Co to moze byc?TIKI NERWOWE?

FosterThePeople

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Od niedawna spotykam sie z chlopakiem.Zauwazylam jednak ze ma jakies dziwne tiki nerwowe.Czasem porusza reka co dla 'zwyklego' czlowieka wydaje sie to normalne ale jesli siedzi sie z Nim dluzej to widac ze te ruchy sie powtarzaja, do tego czasem dziwnie nim rusza.Tzn jak sie do niego przytulam to takie dziwne uczucie jest jakby bylo mu zimno.Nie dzieje sie tak przez caly czas tylko co kilka minut.Troche krepuje sie Go zapytac co mu jest ale troche mnie to zastanawia.Niestety nie potrafie tego inaczej wytlumaczyc.Co to moze byc??I jakie moga byc powody?​

___________________________________________________________​
Zapytalam czemu go tak czasem trzesie jakby bylo mu zimno.Powiedzial ze nic mu nie jest i mysli ze to z podniecenia a nie mial tak wczesniej bo nikt na niego tak mocno nie dzialal ale cos mi sie wydaje ze kreci.Kilka razy zadawalam mu to samo pytanie a on ciagle trzymal sie jednej wersji.Nie mam pojecia czy uwierzyc mu w to czy jeszcze troche popytac.Jakos mi sie wierzyc nie chce zeby takie objawy mial tym ze na niego dzialam.Popytam jeszcze znajomego ktory spedza z nim troche czasu,moze on tez zauwazyl te tiki..​
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Być może jest to spowodowane brakiem niacyny w organizmie .
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Madzia czy chciałaś by popisać ze mną ?
Ja tez trochę filozofią się zajmuje ale głównie to psychologią
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
mowie o tym
bo ja tylko umysłowo działam
chętnie by z tobą pogadał ale nie wiem jak
Komputer dla mnie to coś nowego
Jeśli ja cię choć trochy zainteresował
To napisz
Bo nie wiem jak do ciebie napisać
Bo mnie zainteresowałaś
 

Hellraiser

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Hmm, przypomniał mi się po przeczytaniu tego Syndrom Tourette, czyli choroba neurologiczna objawiająca się niemożliwymi do skontrolowania tikami nerwowymi, jest w Polsce (i na świecie dość mało znana). Nieświadomość społeczna powoduje, że osobom z syndromem Tourette’a żyje się bardzo ciężko.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
Zespół Tourette'a to bardzo poważna choroba, nie mieszajcie jej ze zwykłymi tikami nerwowymi. z czego wynikają tiki, tak naprawdę nie wiadomo, ale dobrze jest się przebadać porządnie pod kątem neurologicznym żeby wykluczyć poważniejsze zaburzenia.
 

19omi91

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Siem-ce
Może to być ewentualnie porażenie Todda, występuje ono po napadzie epilepsji. Piszą, że może trwać od kilku minut do kilku godzin, ale to nie koniecznie prawda, ja miałem tak z rękami przez prawie 2 tygodnie i zanikło. Ten efekt Todda zanika samoistnie i są to czasem krótkie zadrżenia lub uczucie drętwienia części ciała a czasem niedowład. Piszę o tym bo myślę, że jest taka możliwość ale równie dobrze może to być co innego.
 

DanielGenesis

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Może to zwykłe tiki nerwowe z którymi bardzo ciężko się walczy... Musisz go przycisnąć żeby powiedział prawde czy to tiki czy nie z jego winy tak rusza... Jak to są tiki nerwowe to sam osobiście też ciężko byłoby mi powiedzieć swojej dziewczynie bo to choroba już którą trzeba leczyć u psychiatry. Jak Jesteście szczerzy ku sobie to w końcu powie prawde a wtedy musisz mu powiedzieć żeby albo z tym skończył jeżeli ma silną wole, albo do psychiatry bo to się pogłębi i będzie tego coraz więcej. Uwierz znam się na tym... Musisz się dowiedzieć... Pozdrawiam
 
Do góry