Jak promować stronę internetową?

B

bilq

Guest
Witam,

Chciałbym zapytać jakie macie metody na promocję strony internetowej?
Założyłem niedawno stronę/ bloga, którą chciałbym w jakiś skuteczny i w miarę możliwości niedrogi sposób wypromować. Czekam na Wasze pomysły i doświadczenia!
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Tak jak pisałem już niejednemu webmasterowi... Dużo przydatnej i unikalnej treści = rzesze użytkowników. Google samo Cię wypromuje, dzięki wyszukiwarce. Poza tym katalogi SEO, konta na Facebooku, blipie, twitterze. Musi być o Tobie głośno. Wszędzie.
 

maxim4

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Wyszków
Moim zdaniem świetnym sposobem jest również wymiana bannerów wiele stron oferuje coś takiego. Jednakże polecałbym strony o podobnej tematyce. A żeby podnieść wartość swojej strony dobre są również katalogi gdzie można za darmo bądź za drobną opłatę umieścić info o swojej stronie.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Tak jeszcze mi się przypomniałem, że ci z linka, którego dałem wyżej wydali też podręcznik w Polsce dostępny na blogu sprawny marketing

http://www.sprawnymarketing.pl/artykuly/podrecznik-seo-dla-poczatkujacych-seomoz/
 

nina 07

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
A ja poszłam na łatwiznę i dałam się namówić mojemu bratu na program Adder, który załatwia za mnie pozycjonowanie. Można skupić się na treści i wyglądzie a nie na pozycjonowaniu
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Są agencje, które profesjonalnie się zajmują promowaniem i pozycjonowaniem strony w internecie. Czy to dla malutkich firm, klientów, albo dla wielkich korporacji. Więc ceny są osiągalne dla zwykłych osób.
Ale trzeba zacząć od dobrego adresu strony - świetnej nazwy, domeny i jej rozszerzenia, a przede wszystkim trzeba mieć swój kawałek miejsca - host, i to nie byle jakiego i byle gdzie
Ja mam swoją stronę prowadzoną przez firmę 2be.pl - obsługują moją domenę i dają hosting.
Zaczęło się od małej wizytówki, potem założyłem dużą stronę.
Niestety do takich działań - prowadzenia takiej strony, pozycjonowania - potrzebna jest specjalistyczna wiedza. W aucie zmienimy sobie sami koło, ale silnika już nie naprawimy, dlatego jeśli chcemy mieć sprawnie działającą stronę, powinniśmy to zlecić profesjonalnej firmie, ja z takiego założenia wychodzę. 2be należy też do agencji, która zajmuje się też pozycjonowanie, także full serwis. Warto dobrze zainwestować pare złotych, bo będzie to miało swoje efekty!
Jest wiele darmowych miejsc hostingowych, ale umówmy się - kto nam dobrze naprawi za darmo samochód? Można się też reklamowac za darmo - wymieniać banerami i linkami, ale trzeba sobie zadać pytanie czy na pewno będzie to efektywna promocja strony.
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ale trzeba zacząć od dobrego adresu strony - świetnej nazwy, domeny i jej rozszerzenia, a przede wszystkim trzeba mieć swój kawałek miejsca - host, i to nie byle jakiego i byle gdzie
Ja mam swoją stronę prowadzoną przez firmę 2be.pl - obsługują moją domenę i dają hosting.
Zaczęło się od małej wizytówki, potem założyłem dużą stronę.

Jest wiele darmowych miejsc hostingowych, ale umówmy się - kto nam dobrze naprawi za darmo samochód? Można się też reklamowac za darmo - wymieniać banerami i linkami, ale trzeba sobie zadać pytanie czy na pewno będzie to efektywna promocja strony.
Z darmowymi hostami jest problem, że są spamowane reklamami - dla mnie to jest duży problem. Może na początek, w ramach uczenia się, można na darmowym... Prawda, że sam tak zacząłem, ale potem szybko zamówłm płatny. Firmy hostingowe to jest gwarancja pewnej jakości. I wcale nie jest to drogie, bo mają wiele promocji - może stówke rocznie wychodzi - co to za pieniądze! : )
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja moją stronę promowałem tylko na forach i dziś jest pierwsza w googlach:)
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Wszystko kosztuje - albo zlecone pozycjonowanie,
albo czas poświęcony na takie promowaniena forach.
Gratuluję! : )
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Dzisiaj potężną "bronia" reklamową jest facebook. Wystarczy założyć fanpage własnej strony, czy bloga, wysłać linka znajomym, którzy polubią Twój fanpage. Automatycznie ta wiadomość dotrze do znajomych znajomych itd. Jeżeli będziesz w miarę często aktualizował fb to Twoje wiadomości będą często wyświetlane na tablicach Twoich fanów. Jeżeli będą klikać "lubie to" i dodawać komentarze to zasięg będzie coraz większy:)
 

jordache

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Jeżeli chcemy istnieć na dłuższą metę w sieci, musimy mieć coś sensownego do zaoferowania, treści, które są przydatne. Ale bez promowania się nie obędzie. Niestety jest taki natłok stron o bardzo podobnej treści, tematyce, że nawet mając najbardziej wartościową stronę, zginie ona w śmietnisku innych. Dlatego według mnie bez pozycjonowania się nie obędzie,
Dla firmy ojca zrobiłem stronkę, ale pozycjonowanie zleciliśmy agencji i się opłaciło. Prowadzą fejsa, dobierają słowa klucze i pozycjonują itd.
 

KK85

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
1
Miasto
Poznań
Warto również udzielać się na różnego rodzaju forach, na których można w subtelny sposób "przemycić" informację o blogu/stronie. Ważne jest, żeby nie robić tego nachalnie i nie spamować :) W ten sposób na pewno zwiększy się ilość wejść na stronę a czy te osoby wrócą- to już zależy od jakości tej strony ;)
 

Przemkokali

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Sz-ek
Dobrym sposobem na wypromowanie się w sieci jest wymiana artykułami. Dzięki takiej wymianie nie tylko zyskujemy unikalną treść dla jednej i drugiej strony oraz link do swojego portalu w tym artykule.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
a może zwyczajnie najlepiej byłoby zatrudnić firmę, która pomoże nam w promocji?? Advanced Art jest dość skuteczna. Nie tylko przeprowadzą kompleksowe działania, ale też przede wszystkim zaplanują jak ma wyglądać promocja.
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
a może zwyczajnie najlepiej byłoby zatrudnić firmę, która pomoże nam w promocji?? Advanced Art jest dość skuteczna. Nie tylko przeprowadzą kompleksowe działania, ale też przede wszystkim zaplanują jak ma wyglądać promocja.
Niestety nie każdego stać na zatrudnianie firmy :)
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Z tego, co czytałam, jedną ze skutecznych sposobów promowania strony, jest pozycjonowanie za pomocą słów kluczowych. I albo to można robić samemu, powiedzmy za darmo, prowadząc jakiegoś bloga i wyszczególniając słowa kluczowe (super do tego się sprawdza google statystyki - to są bardzo ciekawe wnioski, jakie słowa są najczęściej wyszukiwane :) ) albo można wykupić linki sponsorowane, które wyświetlane są ponad wynikami wyszukiwania.
Kwestia pieniędzy, no jeśli nie zarabiamy na naszej stronie, to inwestycja się nam nie zwróci, ale efekty na pewno są - rośnie liczba odwiedzin naszej strony. I przecież bycie dobrze wypozycjonowanym, to podstawa istnienia w Internecie
Na ciekawą ofertę trafiłam w firmie 2BE http://starter.2be.pl. Kupując u nich hosting gwarantują nam przeprowadzenie kampaniiwłaśnie linków sponsorowanych.
Wygląda to bardzo zachęcająco! A zachęcał mnie kumpel - który pomaga mi prowadzić bloga do pozycjonowania strony mojego sklepiku. Chyba już nie chce mi pomagać ;)
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Dużo można wycisnąć z Timeline na Facebooku. Mój profil zebrał ponad 700 fanów i każde dodanie linku przynosi sporo nowych gości :)
 

edek_77

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Pisz fajne treści, zdobywaj jak najwięcej linków z różnych miejsc, a Google samo przyciągnie Ci wartościowych użytkowników.
 
J

jakanu

Guest
Najważniejsze to mieć dobrą treść...a reszta (mam nadzieję) przyjdzie z czasem :)
 
Do góry