Matka Magdy z Sosnowca przyznała się

alexa1200

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
1
Poszukiwania zwłok półrocznej Magdy z Sosnowca do tej pory nic nie dały. Matka dziewczynki, której porwanie zgłosiła półtora tygodnia temu miała przyznać się detektywowi Krzysztofowi Rutkowskiemu, że dziewczynka zginęła przez nieszczęśliwy wypadek.

3043903-matka-malej-magdy-z-sosnowca-i-300-227.jpg
 

ZebraZklasą

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2011
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
Cała ta sytuacja jest dla mnie nie do ogarnięcia. Jest tu tyle wątków, tyle niewyjaśnionych okoliczności. Właściwie samej do końca nie chce mi się wierzyć czy ukazana przez matkę wersja wydarzeń jest rzeczywiście prawdziwa... Po prostu tragedia.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kojot ma rację, może akurat nie w kwestii tego konkretnego wątku na forum, ale całościowo - już w necie widzę jak temat jest rozchwytywany a sama kobieta sądzona przez wszelkiej maści moralizatorów. Dziwne wypadki przydarzają się codziennie na całym świecie, pewnie że szkoda dziecka, ale po jaką cholerę to nagłaśniać - tego nie wiem.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Poszukiwania zwłok półrocznej Magdy z Sosnowca do tej pory nic nie dały. Matka dziewczynki, której porwanie zgłosiła półtora tygodnia temu miała przyznać się detektywowi Krzysztofowi Rutkowskiemu, że dziewczynka zginęła przez nieszczęśliwy wypadek.

Nieszczęśliwy wypadek ? Myślę, że ta dziewczyna była niezrównoważona psychicznie i z premedytacją zabiła swoją córkę. Ona i jej mąż przez cały czas byli świadomi tego, co się stało, jednak przez cały czas kłamali wszystkim, że było inaczej - w dodatku na wizji. Zwyrodniała matka powinna dostać dożywocie.
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Kojot ma rację, może akurat nie w kwestii tego konkretnego wątku na forum, ale całościowo - już w necie widzę jak temat jest rozchwytywany a sama kobieta sądzona przez wszelkiej maści moralizatorów. Dziwne wypadki przydarzają się codziennie na całym świecie, pewnie że szkoda dziecka, ale po jaką cholerę to nagłaśniać - tego nie wiem.
Chyba przesadzasz, temat został nagłosniony ponieważ w poczatkowej fazie szukano porywacza dziecka. Kazde zaginiecie wymaga nagłosnienia i szukania świadków, a w przypadku takiego malenstwa to juz konieczność. W takiej sytuacji pomoc rodzinie to naturalny odruch ludzki i nie podciągałabym tego pod sensację.
Dopiero po ujawnieniu prawdy przez Rutkowskiego i dostarczenie tych wyników policji rozpetał się cyrk medialny. Nagonka policji na formę pracy Rutkowskiego zaczyna bulwersować, bo zamiast razem z nim współpracować.. toczą walka o to kto przyczynił sie do wykrycia prawdy. Logicznie myslac skoro grupa kilku osób jest skuteczniejsza od stada policjantów jednostki specjalnej , to cos w tym kraju nie gra.. i do tego cieżko sie niektórym przyznac.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Właśnie o to mi chodziło, o podkręcanie medialnego ciśnienia już w świetle nowych faktów. W ogóle to szersza sprawa, irytuje mnie jak ludzie krzyczą przy takich sytuacjach, ze tragedia, szok i łolaboga. Cały czas giną ludzie. Póki nas/rodziny to nie dotyczy - tak naprawdę mamy to gdzieś. Taka prawda i dlatego normalnie bym się nawet nie zająknął. Ale internetowe łzy i sądzenie winnych i niewinnych, gdzie o sytuacji tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia - wychodzą mi bokiem.
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Właśnie o to mi chodziło, o podkręcanie medialnego ciśnienia już w świetle nowych faktów.

I tu sie z Toba zgodzę , dziennikarze czasami zapominają o etyce , a ich pytania w stylu jak się czuje rodznina po ujawnieniu nowych faktów, kierowane do Rutkowskiego, były najzwyczajniej żenujące.

W ogóle to szersza sprawa, irytuje mnie jak ludzie krzyczą przy takich sytuacjach, ze tragedia, szok i łolaboga. Cały czas giną ludzie. Póki nas/rodziny to nie dotyczy - tak naprawdę mamy to gdzieś..

Ja nie należe do ludzi dla ktorych takie tragedie sa obojetne. Dzisiaj czytałam wiadomosc o kolejnej smierci dziecka, tym razem noworodka schowanego w reklamówce do szafy. Dziecko udusiło się. Czy ten świat ogarnia masowa degeneracja? Byc moze nagłasnianie takiej patologii sprawi że jakas potencjalna zabójczyni opamieta sie w porę i odda niechciane dziecko do adopcji. Na takie dzieci czekają normalne rodziny , a rezygnacja z dziecka nie jest karalna. Na pewno warto to nagłaśniać, wsród bardzo młodych ludzi. W duzych miastach jest uruchamiane specjalne okno, gdzie mozna oddać dziecko zupełnie anonimowo.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W sensie poszerzania świadomości o tego typu sytuacjach - owszem, warto dyskutować. Ale merytorycznie. Forma w jakiej podawane są wiadomości typu zabójstwa to zazwyczaj bazowanie na sensacji. Ludzie wstawiają badziewne świeczki, piszą że skandal - i co z tego wynika? Mogę pójść na wysypisko śmieci i godzinę krzyczeć, że brudno.
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Forma w jakiej podawane są wiadomości typu zabójstwa to zazwyczaj bazowanie na sensacji. Ludzie wstawiają badziewne świeczki, piszą że skandal - i co z tego wynika?

Z takiej formy informacji słynie TVN 24, faktycznie nie da sie tego ogladać, bo z kazdej tragedii robią maraton sensacji. Całodzienna relacja ze skladania zniczy to również medialne show, gromadzące w wiekszości ciekawskich ludzi.
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wałbrzych
Ja, kiedy usłyszałam, że matka ją zabiła i schowała ciało gdzieś koło rzeki, miałam nadzieję, że jednak to dziecko gdzieś sprzedali zagranicę do adopcji, bo przynajmniej by żyło, pewnie w lepszych warunkach, niż w tej rodzinie... A tu jednak prawda okazała się być bardzo smutna :( Ciekawe, czy dowiemy się prawdy o całym wypadku...
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Obejrzycie sobie mode na sukces, juz sensacje musie miec na zywo ?
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Ja, kiedy usłyszałam, że matka ją zabiła i schowała ciało gdzieś koło rzeki,

Jeszcze nie udowodniono zabójstwa wiec nie uprzedzajmy faktów i to na forum publicznym. Przyznaje ze nie wszystko w całej tej sprawie jest dla mnie logiczne, ale nie mozna oskarżać dokąd nie ma dowodów.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Jeśli okażę się to prawdą nie widzę innej opcji jak dożywocie!!
Takie chwasty nie powinny mieć prawa do życia w bądź co bądź cywilizowanym kraju.
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
No ja myślę podobnie. Dożywocie.
Tyle biednych ludzi zamieszanych w tę sprawę, tyle dobrych dusz, chcących pomóc, bo przecież to niewyobrażalny ból, gdy ktoś porywa dziecko. Potem, tyle osób, które szukają zwłok niczemu niewinnego dziecka. Chore, kłamać się Jej zachciało.
Przecież na miejscu choćby jednego policjanta, który całą, zimną, ciemną noc szukał zwłok małej Madzi, jakbym dopadła Tę Katarzynę W. to za Jej pobicie groziłoby mi więcej niż Ona za taki czyn może dostać. Taki wstyd poza granice państwa również.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Europa a nawet Świat się na bieżąco przyglądał kłamstwom tej gnidy !!
Wstyd to mało powiedziane ! mam nadzieję, że w więzieniu nie będzie miała miłego pobytu !!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w hierarchii więziennej jest na samym dnie. Nie może jeść przy stole i każdy może ją zgnoić. Już poszła pierwsza informacja że napiła się detergentów. Myślę, że już została rozpoznana w areszcie i dostała ostrzeżenie że albo sama o siebie zadba albo jej inne więzniarki pomogą dołaczyć do dziecka
 

-ALI-

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Niepokoi mnie inna sprawa o której wypowiadano się wczoraj w TV.
A mianowicie nadszarpnięto zaufanie społeczne i w przypadku kolejnego porwania, ludzie nie będą tak ochoczo pomagać.

Szkoda, że nie zadzwoniła po pomoc. Sprawa nie trafiłaby do mediów.
 

von Richthofen

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
147
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Co mogę powiedzieć ? Najbardziej mi jest szkoda matki, tak matki. Dlaczego ? Według Was jest to bardzo zła osoba, która zrobiła taką szopkę na całą Polskę. Ale ma dopiero 22 lata i nie była przygotowana prawdopodobnie na dziecko. Rodzina i państwo jej nie pomogło. Łatwo oceniać ludzi i ich krytykować z ciepłego fotela i zza ekranu, ale ciężko ich zrozumieć, wczuć się w sytuację. Potępiam to, że nie zadzwoniła po pogotowie, bo nie była w stanie stwierdzić stan dziecka. Przyznam, może to będzie nie na miejscu, ale jak tak patrzę na zapłakaną kobietę, która być może przez swoją głupotę straciła dziecko i przez resztę życia będzie musiała żyć naznaczona i wystawiona na ostracyzm to żal mi jej. Na miejscu męża bym ją wspierał, jak tylko bym mógł. Nie odwróciłbym się od żony, nie w takiej sytuacji, kiedy cierpi.
Wiem, że nie miała takiego prawa do osądzenia zdrowia dziecka i tego, czy żyje, czy nie. Rozumiem to dobrze, nie trzeba mi o tym przypominać ;] A dlaczego tak zrobiła ? Działała w jakiejś hipnozie, spadło jej dziecko, nie dawało znaków życia i jako bardzo młoda osoba ( w wieku wielu stąd ) wpadła w panikę. Nie zaplanowała tego, że upuści dziecko i je ukryje. Spadło przez przypadek prawdopodobnie i w panice je ukryła. Cóż, na pewno było to bezmyślne posunięcie, ale co począć ? Czasu się nie cofnie. Co ma nie grać ? Wiem i rozumiem sytuację doskonale.
Zaplanowała, czy nie ? Może wkrótce się okaże, a teraz pozostaje nam tylko czekać.
Współczuję rodzinie, a szczególnie matce. Również uważam, że powinna powiadomić odpowiednie służby lub chociaż prosić kogoś innego o pomoc, a nie biegać po lesie i kopać dół.

ak wynika ze wstępnych wyników sekcji zwłok, przyczyną śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca był tępy uraz tyłogłowia - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. Dodała, że wstępne wyniki sekcji zwłok nie podważyły zeznań matki dziecka, Katarzyny W.

Magda zaginęła 24 stycznia br. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynka została porwana. W sprawę zaangażował się Krzysztof Rutkowski. To on w miniony czwartek nagrał swoją rozmowę z kobietą, podczas której powiedziała mu, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Matka zeznała, że dziecko miało upaść na podłogę i uderzyć o próg w mieszkaniu. W piątek wieczorem - już policjantom - pokazała miejsce ukrycia zwłok Madzi.

Matka dziewczynki przyznała się do zarzuconego jej czynu, tłumacząc, że dziecko zmarło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Tłumaczyła, że w panice postanowiła ukryć ciało Magdy, a później wymyśliła historię o rzekomym uprowadzeniu dziewczynki.

Wstępne wyniki badań psychiatrycznych wskazują na to, że w chwili tragedii Katarzyna W. była poczytalna, przez co może uczestniczyć w czynnościach procesowych - mówił prok. Mariusz Łączny z prokuratury w Katowicach.

W sobotę, Katarzyna W. usłyszała zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka i została aresztowana na dwa miesiące.

Czyli dziecko zmarło w wyniku tego upadku, więc dla tych, którzy piszą, że matka nie mogła ocenić stanu zdrowie - oceniła, ale w końcu wyszło na to, że dobrze oceniła. Dziecko po upadku już nie żyło. Uderzyło o próg, a nie o podłogę.
Matka sama przyznaje, że w panice ukryła zwłoki i wymyśliła bajkę o porwaniu. Także w czasie tego zdarzenia była poczytalna, więc będzie normalnie sądzona. Cóż, usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Jeżeli by je rzuciła do łóżka i nie trafiła, a dziecko uderzyło by w prób to okej, nieumyślne zabicie, ale jeżeli samo spadło ? Ot tak ? Bardziej przyjrzałbym się ukryciu i zaniedbaniu zwłok.
 
Do góry