Podrażnienia po goleniu okolic bikini

IvonaO

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Mam taki problem pare dni temu ogoliłam (maszynką) okolice bikini (nie wszystko, tylko część nad nią), ale po goleniu zostały krosty i zaczerwienia. Użyłam żelu do golnia, a po goleniu - balsamu nawilżającego, ale i tak są krosty. Wygląda fatalnie. Za niedługo (w sobotę!) będzie mój pierwszy raz. Boję się jak to będzie. Chciałam żeby ładnie wyglądało, a teraz jest fatalnie. Mój chłopak się wystraszy jak to zobaczy. Co zrobić, żeby ładnie wyglądało, żeby zaczerwienienia i krosty szybko zniknęły? Proszę o szybkie odpowiedzi. Byłabym wdzięczna
 

damianos138

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
257
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Takie krostki i zaczerwienienia zdażają się gdy skóra nie jest przyzwyczajona do golenia teraz musisz czekac az krostki same znikną nic na nie nie poradzisz ale na nastempny raz do golenia okolic bikini używaj kremu do depilacji wtedy żadnych krostek ani zaczerwienien nie bendzie ;)
 

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
I następnym razem ogol się na kilka godzin "przed" wtedy jest OK;)
 

IvonaO

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
To co teraz? Golić się czy nie golić? Chcę żeby było ładnie
 

Ekspert_Philips

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Mam taki problem pare dni temu ogoliłam (maszynką) okolice bikini (nie wszystko, tylko część nad nią), ale po goleniu zostały krosty i zaczerwienia. Użyłam żelu do golnia, a po goleniu - balsamu nawilżającego, ale i tak są krosty. Wygląda fatalnie. Za niedługo (w sobotę!) będzie mój pierwszy raz. Boję się jak to będzie. Chciałam żeby ładnie wyglądało, a teraz jest fatalnie. Mój chłopak się wystraszy jak to zobaczy. Co zrobić, żeby ładnie wyglądało, żeby zaczerwienienia i krosty szybko zniknęły? Proszę o szybkie odpowiedzi. Byłabym wdzięczna

Witaj,
rozumiem Twoją rozterkę, ale teraz musisz cierpliwie poczekać aż zaczerwienienia znikną. Nawilżaj skórę kremem lub balsamem. Napiszę Ci, na co powinnaś uważać podczas następnego zabiegu – zawsze prowadź maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa – w innym wypadku naruszasz mieszki włosowe, co prawdopodobnie jest przyczyną Twoich podrażnień.
Możesz także rozważyć alternatywę dla tradycyjnej maszynki – damską golarkę elektryczną, której ostrza nie mają bezpośredniej styczności ze skórą, a więc jej nie podrażniają. Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja ciała – poza codziennym nawilżaniem powinnaś 2-3 razy w tygodniu robić peeling. Warto zastanowić się także nad depilacją, czyli usuwaniem włosków razem z cebulkami - wtedy efekt gładkiej skóry utrzyma się nawet do 4 tygodni.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania – śmiało pisz na ekspert@philips.com.
Pozdrawiam,
Ekspert Philips

_________________________
Ekspert Philips, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące produktów marki Philips. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Miałam to samo przy pierwszych dwóch razach, a potem już nie było (i nie ma) problemu. Golę maszynką pod włos, a do tego chwilę wcześniej polecam np. przemyć żelem i dopiero wtedy golić.
 

IvonaO

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Dziękuję bardzo. Mam nadzieje, że będzie już dobrze ale najbardziej stresuję się jutrem
 

einmal

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
To normalne i raczej nic z tym nie zrobisz. Skóra musi się przyzwyczaić.
 
T

tiya

Guest
alantan pomaga albo kremy z d-panthenolem. Niestety po goleniu bikini prawie zawsze mam podrażnienia i wcale nie jest to kwestią przyzwyczajenia skóry (moim zdaniem). Z drugiej strony chyba lepsze to niż wrastające włosy po wosku, to dopiero masakra
 

lunaa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Sosnowiec
To chyba jednak nie zależy od przyzwyczajenia się skóry do golenia. Depiluję się ok. 5lat i gdy włoski są krótkie i kolące, po zgoleniu zawsze jest to samo.. tyle czerwonych kropeczek co włosków.. i nic na to nie pomaga, sudocrem, oxycort, żadne kremy po goleniu ani do golenia.. :(
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Ja też mam z tym problem, zawsze po goleniu wyskakują mi krostki i skóra jest czerwona :( golę się delikatnie, używam pianki do golenia i odrazu po wklepuje balsam, ale nic nie pomaga :( Tragediaa!!

Ja też mam z tym problem, zawsze po goleniu wyskakują mi krostki i skóra jest czerwona :( golę się delikatnie, używam pianki do golenia i odrazu po wklepuje balsam, ale nic nie pomaga :( Tragediaa!!
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Można spróbować woskowanie. Początki bywają niemiłe, ale z biegiem czasu jest coraz lepiej. Chyba, że ktoś jest uczulony, bądź ma bardzo wrażliwą skórę. Najlepiej wówczas przejść się do specjalisty i zwyczajnie porozmawiać. On dobierze odpowiednią metodę. Są też możliwości tzw. laserowe. Ale ta metoda jest mi znana tylko z oczytania i doświadczeń innych kobiet.
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Krostki da się zwalczyć. Podstawa to bardzo ciepły prysznic, albo kąpiel przed goleniem. Każdorazowe utrzymywanie maszynki w higienie (warto po goleniu i przed goleniem dokładnie ją umyć, przelać np. wodą utlenioną). Oczywiście pianka bądź żel to podstawa. Tak jak już ekspert wyżej napisał zawsze prowadź maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Poza tym peelingi musowo! Można kupić jakiś fajny do ciała z gotowców lub zrobić samemu peeling cukrowy albo peeling z kawy :123:
 

Asha100

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
1
Ja polecam maść z vit. A po depilacji i oliwkę, Neutrogena tez dobrze działa - idealnie się sprawdzają. ;)
 
K

kabol

Guest
Ja od lat golę się przy pomocy metod tradycyjnych - korzystam z wosku do depilacji HB.
W zasadzie to jest jedyna metoda, która pozwala mi utrzymać wygląd nóg taki, jaki mi odpowiada. Niestety, ale przy standardowej depilacji roboty było masakrycznie dużo - to zdecydowanie nie dla mnie.

xl_enthaarungswachs__1284642039.jpg
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Na podrażnienia miejsc intymnych po goleniu bardzo dobrze działa krem antyseptyczny SUDOCREM, przeznaczony do każdego rodzaju skóry, nawet ze skłonnością do alergii. Po dwóch dniach wszystko powinno zniknąć, naprawdę bardzo szybko goi i łagodzi swędzenie.
 
J

jadwinia

Guest
Ja od lat golę się przy pomocy metod tradycyjnych - korzystam z wosku do depilacji HB.
W zasadzie to jest jedyna metoda, która pozwala mi utrzymać wygląd nóg taki, jaki mi odpowiada. Niestety, ale przy standardowej depilacji roboty było masakrycznie dużo - to zdecydowanie nie dla mnie.

xl_enthaarungswachs__1284642039.jpg

Wosk?? O nie! co to to nie to nie jest metoda dla mnie, to naczynie wygląda dla mnie nie przekonującą, a co dopiero użycie tego. Co jak co, ale wolałabym zainwestować w zabiegi depilacji laserowej, które widziałam w całkiem dobrej cenie w Studio Laser :)
 
E

Ejan87

Guest
Mam podobnie ;p ale to studio Laser wygląda ciekawie ;) i mają swój gabinet w Warszawie, co dla mnie jest jeszcze większym plusem ;) muszę przejść się tam i zobaczyć, jak to wygląda na miejscu ;p
 
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jeśli masz podrażnienia, to po pierwsze panthenol, a po drugie maść Tormentiol, można smarować na noc. Trochę brudzi, bo ma beżowy kolor, ostrzegam ;) Bardzo wydajna, wystarczy odrobina. Przyda się na wrastające włoski albo otarcia. Ja sobie zaleczyłam wrastające wloski na łydkach, a męczyłam się pół roku z nimi :)
 

NatkaKasia

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Też kiedyś stosowałam maszynkę, ale spotkal mnie podobny problem i szybko z niej zrezygnowałam. Przestawiłam się później na kremy, ale większość z nich i tak powoduje u mie podrażnienia. Mój krem do depilacji bikini to teraz revitol, który jest niestety dość drogi, ale za to nie powoduje u mnie żadnych podraznień, a włoski odrastają po dość długim czasie.
 
Do góry