Lekcja demokracji 2 - referendum w sprawie ACTA

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Jeżeli należysz do tych osób skupionych tylko wokół tematu ACTA, możesz przyłączyć się do akcji:

http://referendumacta.pl/


Konstytucja RP, Rozdział IV, Art. 125.

1. W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.
2. Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.
3. Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący.
4. Ważność referendum ogólnokrajowego oraz referendum, o którym mowa w art. 235 ust. 6, stwierdza Sąd Najwyższy.
5. Zasady i tryb przeprowadzania referendum określa ustawa.

Ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63.

1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa

I Ty wiewrzysz ze oni uznaja iz to ma szczegolne znaczenie dla panstwa ? Referendum sie robi tylko wtedy kiedy poliycy maja pewnosc ze wygraja ;)

3. Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący.

Myslisz ze polowa uprawionych pojdzie glosowac ? Polowa uprawionych nawet nie wie co to ACTA ;)

Pozaym odlowasz rzad PO i co dalej ?
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa

I Ty wiewrzysz ze oni uznaja iz to ma szczegolne znaczenie dla panstwa ? Referendum sie robi tylko wtedy kiedy poliycy maja pewnosc ze wygraja ;)

3. Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący.

Myslisz ze polowa uprawionych pojdzie glosowac ? Polowa uprawionych nawet nie wie co to ACTA ;)

Pozaym odlowasz rzad PO i co dalej ?

Nie ja organizuję te akcje. Ja tylko propaguję tę informację. Nic więcej.

Tu nawet nie chodzi o ACTA - chodzi o to by pokazać obywatelom jak bardzo się mylą wspierając ludzi uważających się za "demokratycznych" polityków. Jak będę mówił że nic im nie zrobimy i będę siedział na d*pie patrząc się na takie akcje z politowaniem to tym samym będę przyklaskiwał takiej polityce rządu. Jeżeli Tobie to odpowiada to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa.
Spójrz na to inaczej - nawet jeżeli nic nie zdziałamy w tej sprawie z punktu politycznego, to mimo wszystko można pokazać jak rząd pana T. jest niepopularny i dwulicowy. Spójrz czego się już dopuścił wobec lekarzy, kibiców, kierowców, internautów, ludzi schorowanych itd. Jeżeli te grupy będą mocniej wyrażać swoje niezadowolenie, to sprawią że kolejni pokrzywdzeni będą swoje zdanie wyrażać głośniej od swoich poprzedników.

Po prostu należy pokazać tą zółtą kartkę (najlepiej pomarańczową - gdyby tak można było powiedzieć), żeby Ci politycy na czele z panem T wiedzieli, ze manifestowanie obywatelom iż są nikim, kiedyś może się skończyć tragicznie dla jego kariery politycznej. A on ma być przykładem dla innych...
Przecież nikt z nas nie chce żeby po tych złośliwościach z lekami, z polityką międzynarodową nadal sobie pozwalali an takie zachowania. Chodzi o to by w przyszłości 2 razy zastanowili się jeżeli postanowią decydować o dobru obywateli poza plecami obywateli.
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Kaczyński mówił niedawno ok. 12:20( DZIŚ) że będzie zgłaszał referendum, bo jest przeciwko ACTA. Może coś zmieni.
Mimo wszystko ja bym dobrych wujków, również nie gloryfikował. Pojawiają się oni wtedy gdy mogą zdobyć poparcie potencjalnego wyborcy.

Ale jeżeli dojdzie do referendum (w co wątpię) to warto pokazać dezaprobatę dla polityki rządu.
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Zamiana PO na PiS nie jest dla mnie warta zachodu.
Obie partie są złe (nawet więcej partii bym wymienił). PO tylko przebija te standardy (chyba urządzili sobie konkurs: "będziemy gorsi od poprzedników i z każdym rokiem będziemy to przebijać").

I tu nie chodzi o zmianę warty - przecież wiadomo że znajdą się tacy ślepcy co zagłosują na którąś z tych partii.

Jak przeczytasz wcześniejszy post to zrozumiesz intencje. Niech spirala nienawiści wróci do tych którzy pierwsi wytoczyli tą broń przeciw społeczeństwu. Niech polityk wie że pomimo tego że ma immunitet i może czuć się świętą krową w tym państwie, to społeczeństwo może go ukarać. Jak społeczeństwo raz ukarze danych polityków to potem będą zmuszeni do tego by być ostrożniejsi.

Ale tu przecież nie chodzi o zmianę warty - niech rząd wie że jak dalej będzie tak postępować to dostanie tą czerwoną kartkę i społeczeństwo odsunie ich od władzy.
Jeżeli ty i inni z nas będą im pozwalać na takie zachowania to oni będą czynić to śmielej. Kto ma być kolejny na ich liście po lekarzach, chorych, internautach...?
Czy mamy na to im pozwalać?

Tak działa demokracja. Jak ktoś działa wbrew przyjętym normom i zasadom demokracji, oraz dąży do ubożenia społeczeństwa w interesie konkretnych firm i korporacji to należy głośno i wyraźnie wskazać na niego palcem i dać mu wyraziste ostrzeżenie (tak by był na cenzurowanym). Jak będzie czynił tak dalej, to taki człowiek powinien wylecieć z tej gry.

Polityka nie jest złoczyńców występujących przeciw demokracji!
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Kolego odwolanie tego rzadu spowodowaloby nowe wybory w ktorych wygralaby znowu PO albo PiS.

Czy poliycy byliby ostrozniejsi po pstryczku w nos ? Watpie...

Zbyt bardzo ufasz w "demokracje" ktora ja gardze.

I ja tez dobrze wiem ze ona nie istnieje. Narod nie ma nic do gadania. Poliycy nie zrobiareferednum kiedy nie jest ono im na reke, zrozum to.

Pozwalamy im na to i bedziemy pozwalac, bo ludzie toleruja ten USTROJ.

Hehe, po to demokracje wymyslono aby sluzyla politykom i korporacja, nie wiedziales ?

Alez ja bardzo cenie politykow ktorzy wystepuja przeciwko demokracji. Ci obecnie rzadzacy nie wystepuja, bardzo dokladnie ja wykorzystuja ;)

Poryw z motyka na slonce. Tak jak kibole mieli obalic rzad Tuska tak teraz internauci ? Wolne zarty :) Rezimu sie tak latwo nie obali.

Pozatym sami internauci glosowali na PO wiec "widzialy galy co braly".

Ufacie przydvpasom to macie !
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
1. Co z tego że wygra PO lub PIS. Pstryczek się należy, bo mimo wszystko po 89` nie było tak buńczucznego premiera jak teraz.

Co do sytuacji na scenie politycznej - spójrz na salę sejmową, by stworzyć koalicje wystarczy tak mało graczy...
Gdyby teraz doszło do wyborów (hipoteza - jak ponownie przeczytasz powyższe posty zobaczysz że nie o to chodzi, bo nie przeczytałeś tego co napisałem) to w sejmie nastąpiłoby większe rozbicie. Przykro mi ale życie mnie uczy że mając tak słabych polityków w parlamencie, tym lepiej dla nas jak tam panuje mniejsza zgoda, a głos każdej z partii nie jest silny.

2. Nie bronie obecnego ustroju. To nawet nie jest demokracja. Nawet nie bronię demokracji. Bo w praktyce to ustrój prowadzący do nadużyć (które widzimy teraz) ze strony ludzi o wątpliwych kompetencjach.
Po prostu jeżeli wcześniej zostały ustalone zasady gry to niech wszyscy się ich trzymają. W przeciwnym wypadku niech oszust wypadnie z tej gry...
Inaczej znajdą się tacy ludzie jak Tusk którzy będą latami kłamać że dbają o obywateli (za plecami zdzierając z nas potężne pieniądze).

3. Co do referendum - przeczytaj wcześniejsze posty, a dowiesz się czemu ma służyć akcja zbierania podpisów (nie zrobiłeś tego).

4. Napisałeś o kibolach. Ja napisze inaczej. Niech się burzą kibole, internauci, kierowcy, schorowani ludzie, lekarze itd. Ten nieodpowiedzialny rząd będzie dalej tak czynił. Zatem burzyć będzie się dużo więcej grup. W końcu kiedyś ktoś wpadnie że nie warto się burzyć każdy z osobna...
Kto powiedział że internauci obalają rząd -> cały czas mówię że to może zrobić społeczeństwo.

5. Napisałeś "internauci glosowali na PO" -> zatem ta większość internautów co nie głosowała na PO nie ma prawa się burzyć?

6. Tu napisałeś coś niezwykle ważnego: "Pozwalamy im na to i bedziemy pozwalac, bo ludzie toleruja ten USTROJ."
Zobacz ludzie się burzą i nie chcą pozwalać a ty ich krytykujesz. A potem skarżysz się na społeczeństwo że pozwala politykom na wszystko?
Proszę Cię napisz wyraźnie gdzie tutaj jest Twoje zdanie.
 

Jeffin

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
15
Zbyt bardzo ufasz w "demokracje" ktora ja gardze.

Jezeli liberalowie gardza demokracja to na tym swiecie musi byc juz naprawde zle.

Pozwalamy im na to i bedziemy pozwalac, bo ludzie toleruja ten USTROJ.

Co proponujesz w takim razie zamiast demokracji ?
Hehe, po to demokracje wymyslono aby sluzyla politykom i korporacja, nie wiedziales ?
W czasach gdy ja wymyslono nie bylo zadnych korporacji

Michal nie dyskutuj z tym oszołomem, szkoda czasu, do niego zadne argumenty nie przemawiaja, a zeby bylo smieszniej to on jeszcze oskarza innych o ich brak.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
[sub]Co do sytuacji na scenie politycznej - spójrz na salę sejmową, by stworzyć koalicje wystarczy tak mało graczy...
Gdyby teraz doszło do wyborów (hipoteza - jak ponownie przeczytasz powyższe posty zobaczysz że nie o to chodzi, bo nie przeczytałeś tego co napisałem) to w sejmie nastąpiłoby większe rozbicie. Przykro mi ale życie mnie uczy że mając tak słabych polityków w parlamencie, tym lepiej dla nas jak tam panuje mniejsza zgoda, a głos każdej z partii nie jest silny.
[/sub]



[sub]Jaka jest roznica miedy koalicja PO-PSL a koalicja PO-PSL-LSD ? Chyba tylko taka ze wiecej posadek trzeba rozdzielic.[/sub]

[sub]5. Napisałeś "internauci glosowali na PO" -> zatem ta większość internautów co nie głosowała na PO nie ma prawa się burzyć?[/sub]

[sub]Nie ma. Skoro dali sie oglupic i postapil niegodnie - niech ponosza teraz konsekwencje, moze to ich czegos nauczyc.[/sub]

[sub]Ja nie mam nic do twojej akcji, jednak haslo protestu przeciko rzadowi jest jalowe. Jezeli cos zmieniac, to zaczac nalezy od ustroju.[/sub]

[sub]Zobacz ludzie się burzą i nie chcą pozwalać a ty ich krytykujesz. A potem skarżysz się na społeczeństwo że pozwala politykom na wszystko?
Proszę Cię napisz wyraźnie gdzie tutaj jest Twoje zdanie.
[/sub]

[sub]Moim zdaniem ludzie dalej nic nie rozumieja. Prostety i wielkie halo. A pozniej pojda zaglosowac na PO, PiS i bedzie po staremu.[/sub]

[sub]Jezeli liberalowie gardza demokracja to na tym swiecie musi byc juz naprawde zle.[/sub]

[sub]Na tym swiecie jest naprawde zle wlasnie dlatego ze ludzie maja sprane mozgi i wiare w "jedynie sluszny i cudwny ustroj" jakim jest durnokracja.[/sub]
[sub]Pozatym nie wypowiadam sie za wszystkich liberalow ale za siebie.[/sub]

[sub]Co proponujesz w takim razie zamiast demokracji ?[/sub]

[sub]Republika albo monarchia konstytucyna. W kazdym razie byle nomokracja.[/sub]

[sub]W czasach gdy ja wymyslono nie bylo zadnych korporacji

Michal nie dyskutuj z tym oszołomem, szkoda czasu, do niego zadne argumenty nie przemawiaja, a zeby bylo smieszniej to on jeszcze oskarza innych o ich brak.
[/sub]

[sub]Jeszcze sie wtedy tak nie nazywaly.[/sub]

[sub]Kolego, po pierwsze jak masz mnie obrazac to raczej osmieszasz siebie i twoja argumentacje. Ktorej zreszta brak. Bo brak, nie oskarzam a stwierdzam fakt.[/sub]

[sub]Jak ja pisze ze jestem przeciwko demokracji to twoj argumen "na swieci jest bardzo zle" Graatuluje! Mnie tym nie przkonasz. Ale moze nie dorastam do twojego intelektu i nie lapie.[/sub]

[sub]Z pewnoscia nie szkoda czasu na dyskusje z kims kto obraza i jest chamski. Wiec dziekuje i pozdrawiam i ignore.[/sub]
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Co do sytuacji na scenie politycznej - spójrz na salę sejmową, by stworzyć koalicje wystarczy tak mało graczy...
Gdyby teraz doszło do wyborów (hipoteza - jak ponownie przeczytasz powyższe posty zobaczysz że nie o to chodzi, bo nie przeczytałeś tego co napisałem) to w sejmie nastąpiłoby większe rozbicie. Przykro mi ale życie mnie uczy że mając tak słabych polityków w parlamencie, tym lepiej dla nas jak tam panuje mniejsza zgoda, a głos każdej z partii nie jest silny.



Jaka jest roznica miedy koalicja PO-PSL a koalicja PO-PSL-LSD ? Chyba tylko taka ze wiecej posadek trzeba rozdzielic.

Praktyka pokazuje, że im większe rozbicie i mniejsza zgoda, tym mniej ustaw przechodzi...

5. Napisałeś "internauci glosowali na PO" -> zatem ta większość internautów co nie głosowała na PO nie ma prawa się burzyć?

Nie ma. Skoro dali sie oglupic i postapil niegodnie - niech ponosza teraz konsekwencje, moze to ich czegos nauczyc.

Ja nie mam nic do twojej akcji, jednak haslo protestu przeciko rzadowi jest jalowe. Jezeli cos zmieniac, to zaczac nalezy od ustroju.
Czy ty wogóle umiesz czytać???
Napisałem że większość NIE głosowała na PO. A ty odpowiedziałeś "Nie ma. Skoro dali sie oglupic i postapil niegodnie - niech ponosza teraz konsekwencje" WTF -> o czym ty piszesz...

I do tego jeszcze raz przeczytaj posty (skoro tego wogóle nie czynisz -> TO NIE JEST MOJA AKCJA!!! (ja tylko roznoszę informacje...)

Moim zdaniem ludzie dalej nic nie rozumieja. Prostety i wielkie halo. A pozniej pojda zaglosowac na PO, PiS i bedzie po staremu.

Ale dlaczego oni tak uczynią? -> bo media im wmówią że PO jest "trendy" (to cytat z tvn-u) a inni są źli. Jak chcesz walczyć z propagandą? Czy pokazanie w mediach, że prawda jest zupełnie inna nie sprawi że przyajmniej jakaś garstka osób przejrzy.

Do takich celów dąży sie krok po kroku. I zamanifestowanie na wszelkie sposoby przez ludzi niepopierających tego rządu jest tylko tym krokiem...
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Praktyka pokazuje, że im większe rozbicie i mniejsza zgoda, tym mniej ustaw przechodzi...

Po czym wnosisz ? Sraczka legislacyjna jest niezaleznie od wielkosci koalicji.

Czy ty wogóle umiesz czytać???
Napisałem że większość NIE głosowała na PO. A ty odpowiedziałeś "Nie ma. Skoro dali sie oglupic i postapil niegodnie - niech ponosza teraz konsekwencje" WTF -> o czym ty piszesz...


Kolego, skoro nie glosowali to dlaczego PO wygralo wybory ? Prawie kazdy wyborca jest internauta, prawie kazdy ma dostep do neta, wiec mozna stwierdzic ze to internauci wybrali rzad PO.

No bo przyznam racje ze moherowe babcie z PiS neta nie maja, ale wyborcy PO ? To internauci.

To na kogo internauci glosowali ? na JKM moze ? :)

I do tego jeszcze raz przeczytaj posty (skoro tego wogóle nie czynisz -> TO NIE JEST MOJA AKCJA!!! (ja tylko roznoszę informacje...)

Pisalem o twojej akcji - roznoszenia informacji :)

Ale dlaczego oni tak uczynią? -> bo media im wmówią że PO jest "trendy" (to cytat z tvn-u) a inni są źli. Jak chcesz walczyć z propagandą? Czy pokazanie w mediach, że prawda jest zupełnie inna nie sprawi że przyajmniej jakaś garstka osób przejrzy.

Do takich celów dąży sie krok po kroku. I zamanifestowanie na wszelkie sposoby przez ludzi niepopierających tego rządu jest tylko tym krokiem...


Ale te protesty nie maja celu aby ludzie przejzeli tylko aby obalic rzad, a to mi sie wlasnie nie poodba.

Wlasnie uwazam ze sie mylisz. Nakrecanie koniukory przeciwko rzadowi oznacza tylko i wylacznie napedzanie koniuktory opozycji, czyli glownie PiS. A to NIC NIE WNOSI NOWEGO.
 

Jeffin

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
15
Kolego, skoro nie glosowali to dlaczego PO wygralo wybory ? Prawie kazdy wyborca jest internauta, prawie kazdy ma dostep do neta, wiec mozna stwierdzic ze to internauci wybrali rzad PO.

Wlasnie to widac na tym forum. Internet dla wyborcow PO konczy sie na skrzynce pocztowej.
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Kolego, skoro nie glosowali to dlaczego PO wygralo wybory ? Prawie kazdy wyborca jest internauta, prawie kazdy ma dostep do neta, wiec mozna stwierdzic ze to internauci wybrali rzad PO.

No bo przyznam racje ze moherowe babcie z PiS neta nie maja, ale wyborcy PO ? To internauci.

To na kogo internauci glosowali ? na JKM moze ? :)
Zupełnie twój tok rozumowania nie trzyma się kupy. Niewiele w tym logiki.

Zatem dlatego ze jacyś internauci głosowali za PO to inni internauci też mają ucierpieć? Ja jestem internautą i nie skreśliłem PO na listach. Ty jesteś internautą i tez tego nie uczyniłeś... -> zapewniam Ciebie że jest tak z większością internautów.

"Na kogo internauci głosowali?" -> głupszego pytanie nie mogłeś zadać. Odp: na każdą z partii...

To czy ktoś jest internautą czy też nie to nie jest kryterium podziału preferencji politycznych. Moja babcia też ma internet -> i co z tego?
Równie dobrze mógłbyś szukać podziałów politycznych ze względu na płeć -> to równie bezsensowne jak podział wg posiadających internet i nieposiadających.

Wlasnie uwazam ze sie mylisz. Nakrecanie koniukory przeciwko rzadowi oznacza tylko i wylacznie napedzanie koniuktory opozycji, czyli glownie PiS. A to NIC NIE WNOSI NOWEGO.
Otwórz wreszcie te oczy. Kto powiedział że osoba która postanowi nie głosować na PO, to zagłosuje na PIS? A co do opozycji -> każda partia nie będąca w koalicji, nawet te poza sejmem są w jakimś stopniu opozycją. Tak napędzam opozycje, ale nie koniecznie napędzam PIS.
To że mniej ludzi zagłosuje (np. za 3 lata) na PO to nie znaczy że więcej ludzi zagłosuje na PIS (co jest w tym trudnego do zrozumienia, że ty nadal się upierasz przy swoim?)

Z JKM się wypchaj -> w Krakowie został wygwizdany. Na "dobrych wujków", gdy nadarza im się okazja do zdobycia głosu należy uważać.

Na kogo głosować? - tego nie powiem, to jest wybór każdego z nas.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Zupełnie twój tok rozumowania nie trzyma się kupy. Niewiele w tym logiki.

Zatem dlatego ze jacyś internauci głosowali za PO to inni internauci też mają ucierpieć? Ja jestem internautą i nie skreśliłem PO na listach. Ty jesteś internautą i tez tego nie uczyniłeś... -> zapewniam Ciebie że jest tak z większością internautów.

"Na kogo internauci głosowali?" -> głupszego pytanie nie mogłeś zadać. Odp: na każdą z partii...

To czy ktoś jest internautą czy też nie to nie jest kryterium podziału preferencji politycznych. Moja babcia też ma internet -> i co z tego?
Równie dobrze mógłbyś szukać podziałów politycznych ze względu na płeć -> to równie bezsensowne jak podział wg posiadających internet i nieposiadających.


Moj tok rozumowania jest jak najabrdziej logiczny. Skoro przyjac zalozenie ze internatuna jest kazdy ten kto ma dostes do neta i uzywa od czasu do czasu to mozna stwierdzic ze WIEKSZOSC POLAKOW jest internautami. A skoro PO wygralo wybory wiec wiekszosc ich wyborcow jest INTERNAUTAMI.

Wiec wiekszosc internautow glosowala na PO.

Czyli twoja babcia tez jest internatuka, proste.

PO wygrala wybory - glosowali na nia internaci - wiec niech teraz nie marudza.

Otwórz wreszcie te oczy. Kto powiedział że osoba która postanowi nie głosować na PO, to zagłosuje na PIS? A co do opozycji -> każda partia nie będąca w koalicji, nawet te poza sejmem są w jakimś stopniu opozycją. Tak napędzam opozycje, ale nie koniecznie napędzam PIS.
To że mniej ludzi zagłosuje (np. za 3 lata) na PO to nie znaczy że więcej ludzi zagłosuje na PIS (co jest w tym trudnego do zrozumienia, że ty nadal się upierasz przy swoim?)

Z JKM się wypchaj -> w Krakowie został wygwizdany. Na "dobrych wujków", gdy nadarza im się okazja do zdobycia głosu należy uważać.

Na kogo głosować? - tego nie powiem, to jest wybór każdego z nas.


To jak ludzie nie beda glosowac na PO to kto wygra wybory, jak myslisz ?

Jasne, teraz mnei chcesz przekonac ze jak wielki bunt przeciwko PO bedzie to zyskaja partie pozaparlamentarne ? Prosze cie :)

Juz widac co sie dizeje w sondazach. PO wielestracila i PiSowi poszlo do gory.

JKM podalem jako przyklad mitu potegi internetu. Bo w internecie jest potega a pozniej wogole sie to nie przeklada na wyniki wyborow.

NIe wiem czy on jest "dobrym wujkiem". Jezeli chodzi o wolny internet to JKM byl zawsze goraco za tym bo internet to jedyne miejsce w ktorym ON moze dzialac. Bo nie ma dostepu do innych mediow. Nie wiem czy on jest "dobrym wujkiem" bo przy tego typu "akcjach" on ZAWSZE bierze udzial.

Nieszczery to jest Palikot ktory wczesniej mial jedne poglady, teraz inne, wyrazie cwaniakuje aby nabijac glosy. A JKM o legalizacji ganji mowil OD ZAWSZE.

Pojazd po JKM niesluszny zupelnie, jego nie bylo w sejmie jak przepychano ACTA.. w przeciwienstwie to calej tej "opozycji" ktora rzekomo przylaza sie teraz do protestujacych... ale mniejsza o to.
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Moj tok rozumowania jest jak najabrdziej logiczny.
... to w takim razie spójrz co napisałeś:
Skoro przyjac zalozenie ze internatuna jest kazdy ten kto ma dostes do neta i uzywa od czasu do czasu to mozna stwierdzic ze WIEKSZOSC POLAKOW jest internautami. A skoro PO wygralo wybory wiec wiekszosc ich wyborcow jest INTERNAUTAMI.
Tu poprosiłbym o dane jakimi się podpierasz (to w jakim stosunku rozkładały się głosy internautów i nie-internautów). Po pierwsze PO nie wygrało większością głosów (zdobyło ich 38%)

...wiec wiekszosc ich wyborcow jest INTERNAUTAMI.

Wiec wiekszosc internautow glosowala na PO.
To jest zupełnie nielogiczne. -> problem zawierania się zbiorów.
To że zbiór A zawiera się w zbiorze B (np. większość wyborców PO jest internautami) to NIE znaczy że zbiór B zawiera się w zbiorze A (np. że z wcześniejszego zdania przykładowego wynika że większość internautów głosowała na PO).

To nie jest prawda.

Jeżeli nadal nie rozumiesz zacytuję Ci Bareję:
" - ...to złodziej!
- i pijak, bo każdy pijak to złodziej."

Popełniłeś ten sam logiczny błąd...

PO wygrala wybory - glosowali na nia internaci - wiec niech teraz nie marudza.
Dlaczego Ci internauci co nie głosowali na PO nie mają prawa protestować?
Przecież odpowiedzialność zbiorowa nie jest czynem dozwolonym w państwach prawa...

To jak ludzie nie beda glosowac na PO to kto wygra wybory, jak myslisz ?
Zaraz, zaraz... dlaczego stosujesz demagogię pana Tuska i TVN - którzy krzyczeli: głosujcie na PO, żeby ten "zły" Kaczyński nie rządził.
Teraz robisz to samo...

Wiem jedno -> mniej Tuska w parlamencie to lepsze wyjście dla naszego kraju.

Juz widac co sie dizeje w sondazach. PO wielestracila i PiSowi poszlo do gory.
Po pierwsze -> sondaż to badanie na NIEPRZYPADKOWEJ grupie badanych.
Po drugie -> ile z tego poparcia przeszło na PiS ??? (duży spadek PO mały zysk PiS -> to żaden argument)

Nieszczery to jest Palikot ktory wczesniej mial jedne poglady, teraz inne, wyrazie cwaniakuje aby nabijac glosy. A JKM o legalizacji ganji mowil OD ZAWSZE.

Pojazd po JKM niesluszny zupelnie, jego nie bylo w sejmie jak przepychano ACTA.. w przeciwienstwie to calej tej "opozycji" ktora rzekomo przylaza sie teraz do protestujacych... ale mniejsza o to.
JKM jak i Palikot zostali słusznie wygwizdani. Obaj mieli megafony i agitowali na rzecz swoich interesów politycznych.
A protest był apolityczny i wyraźnie przed zostało powiedziane, że każdy kto będzie dopuszczał się czynów, które mają nadać protestom chrakter partyjny zostanie wygwizdany.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Tu poprosiłbym o dane jakimi się podpierasz (to w jakim stosunku rozkładały się głosy internautów i nie-internautów). Po pierwsze PO nie wygrało większością głosów (zdobyło ich 38%)

Sie czepiasz.. wygralo wybory czy nie ?

Dane jakimi sie podpieram to takie... ZE PO WYGRALO WYBORY. Jezeli chodzi o glosy internautow... to moze wytlumacz mi najpierw kim jest internauta, bo jezeli przyjmujac zalozenie ze kazdy kto korzysta z neta. To jest nim zdecyodowana wiekszosc Polakow. Mozna wiec stwierdzic ze wyborca = internauta. Przynajmniej jezeli chodzi o elektorat PO.

To nie jest prawda.

Prawda jest ze wieksza ilosc wyborcow - internatow glosowala na PO niz na inne partie - bo PO WYGRALA WYBORY.
Mogli glosowac na partie ktora nie przepchnelaby ACTA a nie teraz marudzic.

Nalezy podkreslic iz poslowie PiS tez uchwalili ACTA wiec mamy wyborcow - internatuow PO + PiS do tej ukladanki.
Bodazje tylko SLD bylo przeciwne.

Jak glosujecie TAK MACIE.

Popełniłeś ten sam logiczny błąd...

Jezeli popelnilem blad ze wiekszosc doroslych ludzi w tym kraju uzywa internetu to bardzo przepraszam.

Dlaczego Ci internauci co nie głosowali na PO nie mają prawa protestować?
Przecież odpowiedzialność zbiorowa nie jest czynem dozwolonym w państwach prawa...


Chcesz powiedzec ze ci wszyscy co protestuja nie glosowali na PO ?

Zaraz, zaraz... dlaczego stosujesz demagogię pana Tuska i TVN - którzy krzyczeli: głosujcie na PO, żeby ten "zły" Kaczyński nie rządził.
Teraz robisz to samo...

Wiem jedno -> mniej Tuska w parlamencie to lepsze wyjście dla naszego kraju.


Ze zrozumieniem czytac potrafisz ? Nie napisalem "glosujcie na PO aby nie wygral PiS".
Ja zadalem Tobie pytanie, jak nie wygra PO to kto wygra, JAK MYSLISZ ?

? - oznacza pytanie, kumasz?

A ja wiem co innego, czy to bedzie Tusk czy Kacznski czy Palikot czy Miller - BEDZIE TO SAMO.

Po pierwsze -> sondaż to badanie na NIEPRZYPADKOWEJ grupie badanych.
Po drugie -> ile z tego poparcia przeszło na PiS ??? (duży spadek PO mały zysk PiS -> to żaden argument)


A na jakiej grupie badanych niby ?

Spadek PO rozszedl sie na inne partie. NAJWIECEJ PiS a pozniej odpowiednio Palikot i reszta. Co to zmienia ? Dla mnie NIC.

JKM jak i Palikot zostali słusznie wygwizdani. Obaj mieli megafony i agitowali na rzecz swoich interesów politycznych.
A protest był apolityczny i wyraźnie przed zostało powiedziane, że każdy kto będzie dopuszczał się czynów, które mają nadać protestom chrakter partyjny zostanie wygwizdany.


Tylko ze interesem JKM jest WOLNY INTERNET i zmiana tego chorego ustroju.
Interesem Palikota jest natoamist koryto i utrzymanie tego chorego ustroju. Widzisz roznice ?

Stwierdzam tylko iz JKM nie dopuszczal sie tam jakis niecnych gierek bo WOLNY INTERENT jest jego jedynym sojusznikiem i On tam byl rowniez dla proestu przeciwko ACTA.

Udowadniasz tylko iz ci protestujacy to bezmyslna masa ktora poszla za pradem i bezmyslnie protestuje i niczego nie rozumie.
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Sie czepiasz.. wygralo wybory czy nie ?
Wygranie wyborów, a rozkład na grupy społeczne to dwie różne kwestie…
To jest nim zdecyodowana wiekszosc Polakow. Mozna wiec stwierdzic ze wyborca = internauta. Przynajmniej jezeli chodzi o elektorat PO.
Pomyśl co napisałeś… i naprawdę zastanów się kilka razy, bo już powtarzałbym się wykazując nieprawdę w twoich słowach.

Prawda jest ze wieksza ilosc wyborcow - internatow glosowala na PO niz na inne partie - bo PO WYGRALA WYBORY.
Nieprawda. Kłamiesz!
To że 38% Polaków zagłosowało na PO to nie znaczy że większość (czyli więcej niż 50% ) internautów głosowało na PO.
To że dana partia wygrywa wybory to nie znaczy że wygrywa bezwzględną większością głosów.
Mogli glosowac na partie ktora nie przepchnelaby ACTA a nie teraz marudzic.
Nie głosowałem na partię która przepychała ACTA więc nie mam prawa protestować?
Nalezy podkreslic iz poslowie PiS tez uchwalili ACTA wiec mamy wyborcow - internatuow PO + PiS do tej ukladanki.
Bodazje tylko SLD bylo przeciwne.

Jak glosujecie TAK MACIE.
Posłowie uchwalali ACTA -> znajdź co najmniej 3 kłamstwa…
Już widzę jak w polskim parlamencie było głosowanie za ACTA… (przypominam o trybie obiegowym)

Jezeli popelnilem blad ze wiekszosc doroslych ludzi w tym kraju uzywa internetu to bardzo przepraszam.
WTF???

Chcesz powiedzec ze ci wszyscy co protestuja nie glosowali na PO ?
Nie mówię że wszyscy – co nie znaczy że potężna ich część…

Ze zrozumieniem czytac potrafisz ? Nie napisalem "glosujcie na PO aby nie wygral PiS".
Ja zadalem Tobie pytanie, jak nie wygra PO to kto wygra, JAK MYSLISZ ?

? - oznacza pytanie, kumasz?

A ja wiem co innego, czy to bedzie Tusk czy Kacznski czy Palikot czy Miller - BEDZIE TO SAMO.
Czy ja agituję na rzecz tych partii?
Zauważ że PO ma teraz tzw. łatwą koalicję. Większością głosów przepychają byle jakie, gówniane ustawy.
Pewnie Tobie się to podoba ???
Mniejsze poparcie dla każdej z partii (biorąc pod uwagę że nie ma w sejmie żadnej rozsądnej opcji) sprawi, że zostaną zawiązane trudniejsze koalicje. Nie każdy z koalicjantów będzie miał ochotę podpisać się pod byle jakiem gównem.
A na jakiej grupie badanych niby ?

Spadek PO rozszedl sie na inne partie. NAJWIECEJ PiS a pozniej odpowiednio Palikot i reszta. Co to zmienia ? Dla mnie NIC.
W jakiem ty święcie żyjesz? Naprawdę nigdy nie miałeś wśród znajomych jakichś ankieterów? Ankiety telefoniczne -> ankieter dostaje określoną pulę numerów telefonicznych pod które może dzwonić. Ankieter terenowy -> dostaje zgodę na przeprowadzenie ankiety w określonych miejscowościach… itd.
CO do zysku PiS… - przyjrzyj się słupkom…

Tylko ze interesem JKM jest WOLNY INTERNET i zmiana tego chorego ustroju.
Interesem Palikota jest natoamist koryto i utrzymanie tego chorego ustroju. Widzisz roznice ?

Stwierdzam tylko iz JKM nie dopuszczal sie tam jakis niecnych gierek bo WOLNY INTERENT jest jego jedynym sojusznikiem i On tam byl rowniez dla proestu przeciwko ACTA.
Wiesz co to są zasady? Jak ktoś mówi bez agitacji poparcia dla danych partii -> to znaczy ze takie zachowania są niedopuszczalne. Gdyby JKM uczestniczył w marszu bez agitacji to by nie został wygwizdany. Proste…

Udowadniasz tylko iz ci protestujacy to bezmyslna masa ktora poszla za pradem i bezmyslnie protestuje i niczego nie rozumie.
Poziom twojej wypowiedzi jest co najmniej uwłaczający… (to że nie potrafisz sklecić merytorycznych argumentów to nie znaczy że masz pisać takie brednie…)
 
Do góry