Problem z wypróżnianiem

gadolin

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam, mam taki problem, ogólnie chyba jestem zdrowy, ale czasami mam taką denerwującą przypadłość, że gdy rano próbuję się wypróżnić to nie chce mi się a za 2 godziny, gdy jestem już na uczelni łapie mnie mocna potrzeba tak, że natychmiast muszę iść do toalety, jest to trochę niekomfortowe, bo wiadomo, że nie zawsze jest taka możliwość, np. podczas egzaminów itd. Boje się o to trochę właśnie, żeby nie zawalić egzaminu przez to czy coś w tym stylu..Czy istnieje jakiś sposób aby temu zaradzić? Czy istnieją jakieś środki, które np. zmniejszają częstość wydaleń, tak żebym wiedział jak wezmę że na pewno mnie w takiej sytuacji nie "złapie"?
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
To nie problem lecz taka uroda układu wydalniczego.
Ciesz się, że wypróżnienia są regularne - codziennie.
Czekolady pojedz, to spowoduje twardą konsystencję stolca, może wtedy wolniej będą się przemieszczać masy kałowe
 

gadolin

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiem, że to w pewnym sensie normalne ale jednak denerwujące i czasami bardzo przeszkadza :]
 

studentka_TWP

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
89
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
z łona matki
a jak przewidujesz np. egzamin to weź poprostu węgiel. Nie zaszkodzi - tak mi się wydaje :) bo z tego co czytałam to można wziąć całe opakowanie - jednym słowem nie da się tego przedawkować, no ale spokojnie 1 czy 2 tabletki w zupełności wystarczą .. :p
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
ja tez mialam kiedys takie problemy, pomogl mi lactoral, ktory pilam przez kilka dni przed stresujacym dniem, wspomagal on prace przewodu pokarmowego, przez co nie dochodzilo do biegunek, teaz od czasu do czasu tez pije go sobie.
 

EwSO

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Niestety najgorszym zatwardzaczem jest chleb z mąki pszenno żytniej !! :037: ♥♥♥♥♥
 
Z

Zaneta19

Guest
Gazy, zaparcia czy wzdęcia są wynikiem działania toksyn, które są dla naszego organizmu trujące.
Aby zapobiec tym znienawidzonym przez nas wszystkich objawom, mogę Ci polecić Zestaw "Oczyszczenie jelit" Firmy CaliVita. Zestaw składa się z dwóch preparatów: Liquid Chlorophyll - jest to wewnętrzny dezodorant, kompleksowo oczyszcza krew i jelita oraz Nopalin, zawierający błonnik. Oba te produkty pozwolą Ci oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich, oczyszczą krew oraz usuną chorobotwórcze bakterie i wirusy, a co za tym idzie pozbędziesz się zaparć czy niechcianych gazów. Są to bardzo skuteczne produkty. Gwarantuję, że po ich użyciu pozbędziesz się problemu raz na zawsze.
 
B

bone1906

Guest
Widać, że jest to trochę u CIebie powiązane z nerwami oraz najprawdopodobniej masz trochę zaburzoną perystaltykę, warto sobie ustalić jakąś dietę, która pomoże Ci uregulować pracę jelit. Możesz też sobie pić herbatki ziołowe lub np. o smaku mięty i trawy cytrynowej. Pomaga usprawnić perystaltykę.
 
M

mmamba88

Guest
gadolin napisał:
Wiem, że to w pewnym sensie normalne ale jednak denerwujące i czasami bardzo przeszkadza :]
węgiel/stoperan/laremid :) w aptece pani na pewno coś jeszcze doradzi :)
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Na wyregulowanie pracy jelit to raczej probiotyk, polecam trilac plus, ale może warto się z kimś mądrzejszym i odpowiedzialnym za swoje rady skonsultować? (mam na myśli oczywiście lekarza- specjalistę :p)
 

Mormorando

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2014
Posty
27
Punkty reakcji
0
Może trilac plus pomoże, u mnie w takich sytuacjach zawsze działa. Od dawna mam problemy z jelitami i testowałam wiele leków, a trilac jest jednym z lepszych.
 
I

Ika112

Guest
Poczekam do końca wakacji, jak nie minie mój problem sięgnę po coś innego niż dziecięcy dicopeg, póki co staram się jeśli już produkty bogate w błonnik, surowe owoce i warzywa. U zdrowego człowieka teoretycznie dieta bogatoresztkowa powinna pomóc.
:huh:
 

Pillar616

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
1
U mnie ten problem się zaczął gdy zacząłem pracować i sam się stołować. Miałem biegunkę z "zatwardzeniem" jednocześnie. STRASZNIE mi się chciało ale był "korek" w tyłku... poszło troche wody i gazów a potem KOREK na zakręcie xD.... I CIĄGLE mi się chciało... musiałem mieć toalete w pobliżu i robić na raty. Doszło do tego, że leciały ze mnie litry krwi... Kolonoskopia nic nie wykazała... Zła dieta i za dużo alkoholu pewnie były przyczyną.
Pomogłą zmiana diety na tą odpowiednią dla mojej grupy krwi. Mam 0+ czyli starą krew "zbieraczy". Nie sądziłem, że jedzenie nieprzetworzonych (albo słabo przetworzonych) rzeczy pomoże a jednak. Krwisty stek z niedogotowanym ryżem czy kaszą pomógł.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
pewnie musisz zmienić nawyki żywieniowe, mniej tłuszczym mniej mięsa, więcej cukrów prostych, żadnego przetworzonego dziadostwa... Mogą Ci tez pomóc czopki eva/qu, jeśli nie chcesz, żeby zaskoczyło Cię w drodze. działają w ciąu kwadransa moment wypróżnienia możesz więc zaplanować. To jest jakieś rozwiązanie.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Zastanawiam się na jakiej zasadzie działają te czopki, że efekt jest tak szybki?
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
gadolin napisał:
Czy istnieje jakiś sposób aby temu zaradzić? Czy istnieją jakieś środki, które np. zmniejszają częstość wydaleń, tak żebym wiedział jak wezmę że na pewno mnie w takiej sytuacji nie "złapie"?
O środkach nie słyszałam. Jednak ja polecam wypić na wieczór herbatkę przeczyszczającą. Wtedy rano nie będziesz miał problemów z wypróżnieniem. :)
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
tutti frutti napisał:
Zastanawiam się na jakiej zasadzie działają te czopki, że efekt jest tak szybki?
Najlepiej sobie poczytać na stronie tych czopków. Tam masz wszystko dokładnie opisane. A działają na zasadzie musowania.
 
D

Dobrawa

Guest
Z tego co pisze autor nie wynika że wypróżnia się nieprawidłowo tylko nie w tym czasie w którym chciałby. To nie jest nic nienormalnego a tak się tego boisz że tak właśnie zazwyczaj wychodzi kiedy stres oddziaływuje na Twój organizm. Może spróbuj błonnikiem przestawić organizm na wieczorne oczyszczanie.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
tutti frutti napisał:
Zastanawiam się na jakiej zasadzie działają te czopki, że efekt jest tak szybki?
kwadrans, poważnie, jak mam problem poranny, a wiem, że za chwilę mam autobus do pracy i jakiekolwiek niespodzianki nie są pożądane, to te czopki są jak znalazł.
 
Do góry