Ulubiony film z Marilyn Monroe

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
Ja uwielbiam "Pół zartem, pół serio" :)

To jest o prohibicji w USA, gdzieistnieją nieoficjalnie lokale oferujące procenty. W jednym z nich, ukrytym w zakładzie pogrzebowym w Chicago, pracują Joe - saksofonista i Jerry - basista. W wyniku ataku policji obaj tracą pracę na dzień przed wypłatą. Z powodu braku środków do życia przyjmują pierwszą ofertę pracy. Przy odbiorze auta z warsztatu wdają się w porachunki z mafią. Sądząc, że gangsterzy będą przeszukiwać wszystkie męskie zespoły, przyjmują pracę w żeńskiej orkiestrze i w stosownych przebraniach jadą na Florydę jako Josephine (Joe) i Daphne (Jerry). Podczas podróży z orkiestrą Jerry zaprzyjaźnia się z Sugar Kane, a Joe dowiadując się, że Sugar poszukuje na męża milionera, przebiera się za niego korzystając z ubrań skradzionych w drodze Beinstockowi. Jerry w swym przebraniu przyciąga uwagę Fieldinga III, której nie odwzajemnia, a Joe przebrany za milionera podrywa Sugar na plaży, zaprasza ją następnie na statek Fieldinga (Jerry musiał przyjąć zaproszenie Fieldinga, ale zrezygnować z wypłynięcia do statku). Fielding oświadcza mu się. Do hotelu Plaza przyjeżdża również mafia, z którą muzycy mają porachunki. Wśród gangsterów dochodzi do strzelaniny, w której giną bandyci ścigający Joego i Jerry'ego.

To piosenka z tego filmu - http://www.youtube.com/watch?v=wjQFNra3UtQ

:)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
<p>A ja byłam w kinie na opowieści O Marilyn!! Dokładnie o okresie sprzed tego filmu, w czasie kręcenia &quot;Księcia i aktoreczki&quot;.</p>
<p>Mże słyszeliści, bo był nominowany do oscarów w &nbsp;2 ct 3 kategoriach, w tym dla M. williams za rolę Marilyn :)</p>
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
No "Mój tydzień z Marilyn" jest świetny, ciekawie jest pokazane jej życie prywatne, to jak podchodziła do grania w filmach. Teraz inaczej będę patrzeć na filmy z samą Marilyn.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
A ktoś wie czy da się jeszcze obejrzeć mój tydzień z marilyn? Przegapiłem w kinie a sklepach nie było dvd jeszcze z miesiąc temu.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
<p>Wydaje mi się,ze widziałam na stronach merlina i to jakoś tanio ;)</p>
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Spoko, już mam :) Nawet nie wiem skąd bo dostałem film ale dzięki! Będziemy dopiero oglądać w weekend mam nadzieje, że to jest takie fajne jak ludzie mówili.
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Dostałam Mój tydzień z Marilyn na dvd od przyjaciółki na pożegnanie - wyjeżdża z kraju :( Dobrze trafiła - będę często oglądać i ją wspominać. Wspaniały film, pełen łagodności i emocji zarazem.
 

Holeola

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
"Pół żartem, pół serio" to także mój faworyt :) ulubiona komedia i jeden z ulubionych filmów w ogóle.
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Beznadziejna aktorka. Nie wiem na czym polega jej 'fenomen'. Chyba głównie tylko na bujnym życiu towarzyskim.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Blanka_80 napisał:
Beznadziejna aktorka. Nie wiem na czym polega jej 'fenomen'. Chyba głównie tylko na bujnym życiu towarzyskim.
Nie zgadzam się z Tobą. Obejrzyj dokładnie " Skłóconych z życiem". Musisz też pamiętać, że w czasach jej kariery była nieco inna estetyka i technika gry aktorskiej. I nie zapominaj, że od Marylin wymagało się przede wszystkim, żeby była piękna na ekranie. Gdyby nie posiadała talentu, dziś nikt nie pamiętałby już o niej.
 

Paula889

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
No właśnie mi się wydaje że ludzie ją pamiętają głównie ze skandali i z tego z kim sypiała. W ogóle śmieszą mnie te wszystkie dziewczyny które tak się zachwycają MM. Nie wiem też czemu nazywa się ją tak kobiecą. Do Brigitte Bardot jest BARDZO DALEKO. I te jej liche włosy ...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Blanka_80 napisał:
Beznadziejna aktorka. Nie wiem na czym polega jej 'fenomen'. Chyba głównie tylko na bujnym życiu towarzyskim.
Jestem podobnego zdania.
Nie przepadam za filmami w jakich brała udział. Moim zdaniem jest ofiarą marketingu ludzi Hollywood Movies i samej siebie.
Paliła się jednak krótko choć jakby intensywnie.



viola1308 napisał:
Gdyby nie posiadała talentu, dziś nikt nie pamiętałby już o niej.
Talent to owszem posiadła. Ale jaki talent to już inne zagadnienie.



Paula889 napisał:
Bardot jest BARDZO DALEKO. I te jej liche włosy ...
To może powinna była zostać modelką. Żyła by pewnie do dzisiaj.
Telly Savalas był zasadniczo łysy :) i też zrobił karierę :)
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Kaznodzieya napisał:
Beznadziejna aktorka. Nie wiem na czym polega jej 'fenomen'. Chyba głównie tylko na bujnym życiu towarzyskim.
Jestem podobnego zdania.
Nie przepadam za filmami w jakich brała udział. Moim zdaniem jest ofiarą marketingu ludzi Hollywood Movies i samej siebie.
Paliła się jednak krótko choć jakby intensywnie.



viola1308 napisał:
Gdyby nie posiadała talentu, dziś nikt nie pamiętałby już o niej.
Talent to owszem posiadła. Ale jaki talent to już inne zagadnienie.



Paula889 napisał:
Bardot jest BARDZO DALEKO. I te jej liche włosy ...
To może powinna była zostać modelką. Żyła by pewnie do dzisiaj.
Telly Savalas był zasadniczo łysy :) i też zrobił karierę :)
Zgadzam się ze wszystkim w 100 procentach
 
Do góry