KIM SĄ TERRORYŚCI

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Terroryzm nie jest wynalazkiem islamskim, choć w ostatnich czasach jakoś mniej wiadomości o ETA czy IRA pojawia się w newsach.W powieści Toma Clancy`ego znalazłam takie zdanie:
"Terrorysta to też biznesmen, pamiętajcie, który w profilu produkcji ma zabijanie. Może się trochę kieruję ideologią,ale to interes jak każdy inny".
Nie jestem specjalistką od spraw międzynarodowych. Nie wiem, może ktoś rzeczywiście siedzi na samej górze i pociąga za sznurki z precyzją dyrektora sprawnie działającej korporacji? Co o tym sądzicie?
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Mam wrażenie, że czym ktoś jest wyżej w terrorystycznej hierarchii tym bardziej będzie odpowiadał temu opisowi. Bardziej będzie przedsiębiorca mniej ideologiem. I nawet wydaje mi się to logiczne. Teraz terroryzm musi mieć spore fundysze na działalność. Te wszystkie przeloty z kontynentu na kontynent, samochody, hotele lub wynajmowane domy, magazyny, cała ta broń, obozy szkoleniowe... To musi działać. Jak firma.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
1) Osoba, która jest świadoma że działalność pokojowa jego nie dotyczy
2) Osoba, która jest świadoma że tylko przemocą osiągnie cel
3) Osoba, która jest pozbawiona wyrzutów sumienia,
4) Osoba, która jest pełna ideologii, ta ideologia jest najważniejsza
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Obecny terroryzm jest wynalazkiem propagandy USA ktora go wykrozystuje do swoich celow.

Najechac kogo trzeba - bo terroryzm.
Wprowadzac inwigilacje ludnosci, wiecej kasy na sluzby specjalne - bo terroryzm.

ITD.
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0

Huehuecoyotl- ale chyba nie zaprzeczysz, że akty terrorystyczne w wykonaniu islamistów są faktem.
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
1) Osoba, która jest świadoma że działalność pokojowa jego nie dotyczy
2) Osoba, która jest świadoma że tylko przemocą osiągnie cel
3) Osoba, która jest pozbawiona wyrzutów sumienia,
4) Osoba, która jest pełna ideologii, ta ideologia jest najważniejsza
Herbatniczku, a czy jest biznesmenem??
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Bin Laden (nie chcę dodawać, że Ś.P.) był przecież biznesmenem. Dbał o fundusze dla Alkaidy. Zatem zgadzam się- przywódca terrorystów musi dbać o finansową kondycję swojego ugrupowania.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że taka osoba może być biznesmenem
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Huehuecoyotl- ale chyba nie zaprzeczysz, że akty terrorystyczne w wykonaniu islamistów są faktem.

Tak, WTC 9/11 to napewno byl atak islamistow, bo takie sa "fakty" ;d

Bin Laden i Alkaida byly stworzone przez CIA. Jak caly terroryzm. To bardzo przydatne dla Ameryki narzedzie.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Tak, WTC 9/11 to napewno byl atak islamistow, bo takie sa "fakty" ;d
Całej prawdy nie znamy i najpewniej nigdy nie poznamy, dokumenty pewnie kiedyś będą jawne pytanie w jakich okolicznościach i czy stany będą jeszcze istnieć, czy tamci ludzie będą zdziwieni? ja wątpię by byli.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak to może tak wyglądać. Może być np. frustrat-biznesmen, milioner. W młodości chodził do szkoły, był wyśmiewany przez np. osoby innego koloru skóry itp. Po latach frustracja ta pogłebiła się ale osoba ta nie jest zdolna do bezpośredniej agresji i przemocy. Ale wystarczy znaleźć odpowiednie osoby, które nie mają sumień ale lubią przeliczać forsę. Osoby te są zdolne do przemocy byle mieć kasę. Powstaje doskonały układ. Z jednej strony milioner widzi w telewizji trupy osób innych rasowo czy kulturowo, jego ego narasta. Zabójcy dostaję stałe przelewy na konto i też się cieszą. Ziemię ogarnia rzeż. Jest to tylko jedna z możliwości

Tak samo może postępować państwo, które oficjalnie nie moze używać przemocy, ale może wynajmować stałych sprawców, finansować ich i ich rodziny.
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
No dobra, jakiś konkret. Np. naczelny terrorysta islamu Osama bin Laden. Biznesmen czy nie? Czy o jego ugrupowaniu można powiedzieć że to firma, sprawnie działająca i odnosząca sukcesy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że on i rodzina i milionerzy, ale miał pasję życiową - mordować niewiernych i za to płacił
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Huehuecoyotl- ale chyba nie zaprzeczysz, że akty terrorystyczne w wykonaniu islamistów są faktem.

Tak, WTC 9/11 to napewno byl atak islamistow, bo takie sa "fakty" ;d

Bin Laden i Alkaida byly stworzone przez CIA. Jak caly terroryzm. To bardzo przydatne dla Ameryki narzedzie.
Ok, ok... ale dlaczegoś sie tak czepił biednych terrorystów islamskich. Przecież oni nie wymyślili terroryzmu... Nie powiem, że jest on stary jak świat, ale prawie. Te hasełka, którymi rzucasz są po prostu równie naiwne jak ślepa wiara w to, że mahomatanie są be a USA cacy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
można tu przypomnieć znakomite tradycje rosyjskie z końca XIX wieku, np brata Lenina
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ok, ok... ale dlaczegoś sie tak czepił biednych terrorystów islamskich. Przecież oni nie wymyślili terroryzmu... Nie powiem, że jest on stary jak świat, ale prawie. Te hasełka, którymi rzucasz są po prostu równie naiwne jak ślepa wiara w to, że mahomatanie są be a USA cacy.

Nie wiem czy czegos zle nie zrozumiales. W moich postach raczej krytykowalem USA,
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Nie wiem czy czegos zle nie zrozumiales. W moich postach raczej krytykowalem USA,

Jest taka nasza powieść Dzieje jednego pocisku Andrzeja Struga. Nawet ją sfilmowano... mówi o rewolucjonistach i anarchistach z 1905 roku, o ...terroryzmie związanym z ruchami rewolucyjnymi z przełomu XIX i XX wieku. To też byli fanatycy tyle że rodzimi. I walczyli z caratem. Niby szczytne ideały, zwłaszcza gdy znamy naszą historię, ale dla nich też nie liczył się człowiek, a jedynie dyrektywy partii.
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy czegos zle nie zrozumiales. W moich postach raczej krytykowalem USA,
Tak, przepraszam, źle cos przeczytałem... teraz widzę, że raczej oskarżasz USA. Ja uważam, że USA wyhodowało sobie żmiję na własnej piersi.
 
Do góry