Deadmau5

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Deadmau5 właściwie Joel Zimmerman (ur. 5 stycznia 1981) - producent muzyki progressive i electro house pochodzący z Toronto w Kanadzie. Trudno właściwie wspomnieć o biografii tego artysty, ponieważ początek jego kariery właśnie trwa. Mimo to jest uważany za najzdolniejszego producenta i DJ’a młodego pokolenia, a kolejne nagrania tylko potwierdzają jego niesamowite zdolności. Kanadyjczyk przygodę z muzyką zaczynał jako współproducent audycji radiowej „The party revolution”, dzięki której pokochali go rodacy. Współpracował w tym czasie z wieloma artystami z Kanady, jednak dopiero kooperacja z Steve Duda pozwoliła mu rozwinąć skrzydła. Wtedy właśnie pojawiły się pierwsze kawałki, które z czasem wyprowadziły label Play Digital na czołową pozycję pod względem sprzedanych płyt (między innymi poprzez singiel „Reduction”). Również wtedy kawałki Deadmau5’a zyskiwały popularność na parkietach całego świata, grane przez takich artystów, jak Pete Tong, John Acquaviva, Chris Lake, Sebastien Leger czy Nic Fanciulli, a ostatnio nawet przez Tiesto. Wszystko działo się tak szybko, że artysta z Kanady momentalnie zyskał reputację, na którą normalnie trzeba sobie zapracować w przeciągu nawet kilku lat. Wśród kawałków, które wypuścił w czasie swojej oszałamiającej kariery, były zarówno brzmienia cięższe, bardziej techniczne, jak EP-ka „Everything Is Complicated” i „Aguru”, a także nieco bardziej housowe „I Thought Inside Out”, aż po niezwykle melodyjne, progresywne „Faxing Berlin” czy „Not Exactly”

źródło: last.fm


Co sądzicie o tej postaci muzyki House ? Ja osobiście uważam go za geniusza i absolutnie jednego z czołowych artystów muzyki House na świecie.
 

ladygrinningsoul

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Przesłuchałam kilka utworów z ostatniej płyty, ale nie przypadły mi zbytnio do gustu.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ja też tak na początku mówiłem, przesłuchałem z dwie, trzy nutki i stwierdziłem nuda straszna ale dopiero gdy zobaczyłem na vivie bodajże jedną z nich zacząłem słuchać nałogowo Deadmau5a :)
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Mnie najbardziej go gustu przypadł Strobe. Deadmau5 ogólnie jest spoko. Potrafi grać muzykę zarówno komercyjną jak i bardziej undergroundową. I za to go cenię :) Podoba mi się też oprawa na jego koncertach :) UNCLE, jakie jego kawałki możesz mi polecić?
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Mój ulubiony to Arguru (piano intro)
Faxing Berlin (instrumental)
Raise Your weapon (madeon remix)
Strobe
Some chords
ghost n stuff (feat. rob swire)
cocktail queen
complicantions
animal rights


to moje ulubione, ogólnie pasują mi wszystkie jego płyty nawet jego 3 piosenki dubstepowe mimo, że nie przepadam za tym "gatunkiem" muzycznym
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Dzięki wielkie :) Cześć znałem, część nie. Sprawdzę wszystkie :D
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Jak by co dysponuję jeszcze innymi ciekawymi tytułami :)
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Dajesz :)

Ja też dorzucę coś od siebie:

Raise your weapon (Noisia remix) - dubstep
Sofi needs a ladder - (Yvan Emerick remix)
Not Exactly (Original mix)
Mau5 and N-Trance - Set you slip free
Clockwork (Jonas Steur ultra violence remix) <3
Dr Funkenstein (Original mix)

W trakcie słuchania wałków z Twojej listy odkryłem taki o dubstep, który dobrze wkręca :D

Deadmau5 & Skrillex - Change
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
you need a ladder
sofi needs a ladder
one tricky pony
templar
a city in florida
 

Corneliu5

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem najlepszy producent muzyki elektronicznej jaki w tej chwili istnieje. Prawie wszystkie jego utwory, które robi w tej chwili są dobre, a większość po prostu genialna :D A co do konkretnych utworów to szczególnie lubie i polecam:
- Strobe
- Not Exactly
- Rise Your Weapon
- Soma
- Cthulu Sleeps
- Unspecial Effects
- Brazil [1st edit]
- Fn Pig
- Chanel 42 (Ft. Wolfgang Gartner)
- Ghosts & Stuff
- HR 8938 Cephei
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Strobe - niesamowity utwór od tego pana. Pod względem zachowania wydaje się być bardzo szczery, nie raz wypowiadał się krytycznie o innych gwiazdach. To się ceni.
 

Corneliu5

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ta wersja jeszcze lepsza :D

http://www.youtube.com/watch?v=Wxoh63VYk6c&list=FLjGkZrKHwiwrPamlwNYeFww&index=2
 

Xavor

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Gdańsk
Wg mnie najlepsze jego kawalki to.

Strobe, Arguru, Not Exactly
 
Do góry