pies - choroba, może ktoś spotkał się z takim przypadkiem

Lady_C.

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Witam

Mam do Was pytanie dotyczące mojej 11letniej suczki Julki. Od jakiegoś czasu ma okropną narośl w okolicach odbytu, która teraz jest już prawie większa od jej głowy. Narośl na początku była pęknięta w jednym miejscu, teraz już robi się pęknięcie w drugim. Weterynarz nie zdiagnozował ale powiedział, że może przeprowadzić operację lecz nie gwarantuje tego że suczka przeżyje ponieważ ma już swoje lata. Spotkaliście się może z takim przypadkiem? Nie wiem co robić, bo pies jest zaskakująco wesoły i nie wykazuje żadnych oznak chorego psa. Z jednej strony nie chcę jej uśmiercić operacją ale z drugiej jestem świadoma tego, że gdy to nie zostanie zoperowane może również dojść do gorszych komplikacji. Co niektórzy twierdzą, że najlepszym wyjściem będzie psiaka uspać na co kompletnie zgody wyrazić nie mam zamiaru. Dodaje zdjęcie: >klik< i >klik<. Proszę o odpowiedzi, może ktoś z Was też miał tego typu problem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Paskudnie to wygląda :( nie spotkałam się z takim przypadkiem, ale tak sobie myślę, że może warto by było zasięgnąć opinii innego lekarza. Z doświadczenia wiem, że diagnoza czy opinia jednego lekarza nie równa drugiego lekarza.
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
o jej, to naprawdę strasznie wygląda.
fakt, że suczka jest już stara, ale to nie oznacza, że nie może przeżyć jeszcze wielu lat.
myślę, że musisz znów pójść z tym do lekarza, lecz innego, może bardziej doświadczonego, a może nawet prywatnego (za wizytę zapłacisz ok. 80-100zł, ale on na pewno poradzi lepiej niż zwykły weterynarz)?
 

qaswe1

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
Też popieram zmianę weterynarza. Ja przez zły wybór straciłam 6-letniego amstaffa :(
 

fleamaster

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Wiek
51
Myślę, że zabieg będzie niezbędny. Przecież samo to nie zniknie. Porada u innego weterynarza oczywiście wskazana. Z tego co widzę to chyba mieszaniec, takie pieski sa bardziej wytrzymałe, zwłaszcza te małe- z regóły żyją dłużej. Trochę póżno się za to bierzesz. Z czasem może to jej zacząć przeszkadzać, będzie gryżć , drapać, wtedy będzie jeszcze gorzej. Napisz czy dobrze się skończyło. Zyczę powodzenia.
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
U psa mojej przyjaciółki wet zdiagnozował nowotwór-wyglądało tak samo, ale było 3 razy mniejsze. Biegiem do jakiegoś porządnego weterynarza, lepiej zaryzykować, niż potem wyrzucać sobie, że nic się nie zrobiło z tym, a piesek konał w męczarniach. Bo nie wierzę, że prędzej czy później to się nie odezwie. Mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze:)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Po pierwsze t nei wiem jak można było dopuścic do takiego stanu, wczesniej tego nei widzieliście?? Zmień lekarza weterynarii idź do polecanego lub po prostu innego, do miejsca gdzie maja lepsze wyposarzenie. Sadze że powinna być zrobiona biopsja, żeby sprawdzić czy ni ejest to coś poważnego. Psiak może być wesoły, ale tak na prawde może poważnie cierpieć.

Moja rada konsultacja z innymi lek. Wtereynarii jesli jeden rozłoży ręce niech obejrzy to drugi. skoro psa nie chcesz uśpić bo nei cierpi, to o niego walcz i zbadaj dobrze!
Poszukaj polecanych weterynarzy w okolicach łodzi.
 

KinguSiaXXd21

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
To jest coś strasznego. Okropnie to wygląda, aż szkoda pieska ;( Nie jestem lekarzem i nie mam pojęcia co to jest, ale Zdaję mi się, że to coś poważniejszego.Pies powinien jak najszybciej trafić do weterynarza. Dlatego nie czekaj tylko bierz psa i zaprowadź go do jak najbliższego weterynarza.
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
T niestety nowotwór znam się na tym ponieważ czytam dużo książek na ten temat i poza tym widziałam też dużo zdjęć ( niestety może być tak , że pieska będzie trzeba uśpić ) :( (Może i jestem młoda , ale od 5 roku życia czytam o psach ) .
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Wygląda to na nowotwór. każda operacja niesie ze sobą ryzyko, ale znam równie wiekowego psa, który miał podobne schorzenie, był operowany i czuje się bardzo dobrze, żyje już prawie rok. Także poszukaj weterynarza, który podjąłby się takiej operacji, może Twój pies ma jeszcze szansę na spędzenie wielu radosnych chwil, której nie powinno się jemu i Tobie odbierać:)
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Kurczę blade.. chyba wiem co to jest..
Kilka lat temu stosowano szczepionkę na wściekliznę i drugą szczepionkę (chyba na jakieś choroby wirusowe) które powodują w kompilacji nowotwór.
Dowiedziałam się przez przypadek od znajomej której psa dotknęło to samo. Podobno to jest raczej nieoperacyjne chyba że jest umiejscowione tak, że można usunąć z dużą ilością tkanki i właśnie charakteryzuje się takimi duzymi rozmiarami. Trochę się rozpytałam po znajomych weterynarzach (zaczęłam się bać o swoje zwierzęta) i obecnie nie stosuje się już takich szczepionek albo ich nie łączy.
Szkoda, że autor wątku nic nie pisze o pupilu.
Generalnie jak zwykle sprawdza się zasada, że im mniej tym lepiej.
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Nalezy wybrac się z nią do weterenarza. To moze byc jaks głupota, ale równie dobrze moż to byc cos goznego.. Lepiej to sprawdzic. Pozdrawiam
 
P

powaznypan

Guest
Najlepiej zapytać eksperta. Jeśli nie weterynarza, to może chociaż na forum dotyczącym psów. Ze swojej strony polecam mojpies.com.
 
Do góry