Dobre horrory

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Jak poprzednik, polecam Mastertona i niektóre dzieła Kinga. Ostatnim moim 'wykopaliskiem' była książka Chucka Palahniuka "Opętani". Nie jest to co prawda typowy horror, ale może akurat przypadnie Ci do gustu. Sam autor pisze o swym dziele w ten sposób: "Postanowiłem stworzyć nowy rodzaj horroru – opartego na rzeczywistym świecie. Bez nadprzyrodzonych potworów ani magii. To miała być książka, której nie będziecie chcieli trzymać przy łóżku. Książka, która stanie się zapadnią, bramą do najmroczniejszych miejsc. Do takich miejsc, do których tylko wy będziecie mogli wejść – sami – gdy ją otworzycie. Bo tylko książki mają tę moc."
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Graham Masterton, Stephen King to na pewno liderzy w horrorowym świadku.
Ja mogę polecić Briana Lumleya. Jego cykl książek pod tytułem Nekroskop jest taki inny. Taki ciekawy i niesamowity. Opowiada zdolnościach psychofizycznych, ale także o wampirach. Wiele z przygód opisanych w jego powieściach dzieje się po drugiej stronie, ale jest tez parę świetnych książek dziejących się w "normalnym" świecie. Gdzie wymienia odpowiednie miejscowości. itp.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
"Nocna zmiana" Stephena Kinga - wczoraj czytałam. Nie pożałujesz :]
 

Orzi

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
"Cmętarz Zwieżąt" autorstwa S. Kinga. Naprawdę polecam. Książka ma świetny klimat. Zresztą każda jego książka ma w sobie coś niesamowitego.
"Pod Kopułą", tego samego autora też może momentami przerazić, mimo, że to już inny rodzaj horroru. Tu straszą ludzie i ich zachowania w mieście odciętym od świata tajemniczą kopułą. <p> &nbsp%2
 

Insignia

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
55
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell
Graham Masterton zalatuje mi takim troszkę grafomaństwem :/ ale mimo wszystko łatwe, przyjemne i fajnie się czyta. Dla bardziej wymagających książkożerców myślę, że bedzie to zbyt łatwe i proste.
Stephen King niepodważalny król horrorów :)
Z niewymienionych wyżej przychodzą mi jeszcze na myśl:
-Miasteczko Salem
-Misery
-Lśnienie
-Strefa śmierci
-Cujo

Hmm... Więcej nie pamiętam.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Stephen King niepodważalny król horrorów :)
Ja bym go bardziej nazwał nierównym, bo jak raz napisze dobrą książkę, tak obok zdarza mu się wyprodukować takie nudy, że głowa się kiwa przy lekturze. Np. Smętarz czy Lśnienie miały naprawdę świetny klimat, ale przez taką Grę Geralda czy Cujo nawet nie przebrnąłem do końca.
 

Insignia

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
55
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell
Ja bym go bardziej nazwał nierównym, bo jak raz napisze dobrą książkę, tak obok zdarza mu się wyprodukować takie nudy, że głowa się kiwa przy lekturze. Np. Smętarz czy Lśnienie miały naprawdę świetny klimat, ale przez taką Grę Geralda czy Cujo nawet nie przebrnąłem do końca.

Fakt. Też natrafiłam na parę kiepskich dzieł Kinga, jak np. Sklepik z marzeniami. Ale skoro on jest "nierówny", to każdy artysta jest "nierówny". Można powiedzieć tak o każdym pisarzu, malarzu, muzyku. Jedne utwory są lepsze, inne gorsze. :)
Ludź, to tylko ludź, a ludzi idealnych nie ma.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
No tak, każdy artysta ma gorsze dzieła. Chodziło mi, że King skacze przez skrajności, bo pisał już takie książki, do których bym się modlił.
 

Insignia

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
55
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell
Dean R. Koontz też pisze nienajgorzej :) W prawdzie nie czytałam zbyt wielu jego książek i większość to bardziej thrillery, ale w sumie byly ok :)
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Chyba najciekawszym wampirzym cyklem jest Nekroskop autorstwa Briana Lumleya. Cykl składa się z 5 bloków w skład którego wchodzi 15 tomów. Najciekawszy jest pierwsza cześć cyklu Nekroskop składając się z 5 tomów. Tak więc polecam wam serdecznie.
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Wspominanie Kinga to już truizm, więc ja chciałabym polecić książkę Dziewczyna z sąsiedztwa J. Ketchuma.
Książka pokazuje, że najgorszym potworem może stać się drugi człowiek.
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Książka była wydana w Polsce chyba coś koło 2009 roku.
A jeżeli chodzi o Regulatorów to jest to dość specyficzna książka.
Dziwna, chaotyczna i pokręcona.
Na pewno nie jest to książka z tych najlepszych, ale na swój sposób podobała mi się.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2

Ja lubie jeszcze Grahama Mastertona- miał taką książkę o wojownikach co wychodzili z ciał podczas snu ? kojarzy ktoś ?
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
ja polecam książkę na jeden wieczór góra dwa "gen" harry adam knight
 

Monika Migow

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zobacz sobie książkę "15 blizn" Autor: Ketchum Jack, Lee Edward, Masterton Graham, Śmigiel Łukasz
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Ja tez lubię Mastertona, może nie są to wyżyny literackie, ale na podróż czy na wakacje - dobre ksiązki.
 
Do góry