Adam620

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej!

W tym roku kończę gimnazjum. Zastanawiam się nad wyborem szkoły, a dokładniej technikum, technikum najprawdopodobniej handlowym. Zakładając temat na tym forum mam nadzieję że dowiem się na czym polega praca przedstawiciela handlowego, bo ową chciałbym podjąć po zakończenium szkoły. Prosiłbym bardzo, aby wypowiedzieli się ludzie co znają kogoś lub sami pracują jako przedstawiciel handlowy. Czytałem na ten temat i są na prawdę różne wypowiedzi na temat tej pracy, jedni sobię ją chwalą, a następni narzekają że duży zapieprz i ogólnie jest trudno. Wiem że to głownie zależy na jakich ludzi się trafi w firmie. Mam kilka pytań i prosił bym o szczerą odpowiedź i darownia sobie spamu, to jest trudny wybór, aby wybrać odpowiedni kierunek, więc usznaujcie moje pytania.

O to kilka nurtujących mnie pytań:

1. Chciałbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega ta praca. Jakie zadania czekają przed przedstawicielem handlowym.?
2. Słyszałem że dużo przedstawicieli handlowych pracuje po 10-12 godzin, czy to prawda.?
3. Ile mniej więcej zarabia taki pracownik miesięcznie i jak to wygląda z tymi prowizjami.?
4. Jak wygląda ze sprzedażą, bo słyszałem że pracownik musi miesięcznie tyle i tyle sprzedać danego towaru czy to prawda? I co się dzieje jak się nie wyrobisz.?
5. Czy jest duży problem ze sprzedażą produktów.?
6. Ile km miesięcznie przejeżdża taki pracownik i czy ma zwracane koszty paliwa, zużycia samochodu, czy może dostaje służbowy samochód.?

To jest kilka pytań. Jeśli ktoś pracuje, pracował w tej branży, to prosiłbym o opisnie zwykłego dnia w pracy.

Za wszystkie udzielone odpowiedzi z góry dziękuję i proszę o szczerość bo to na prawdę ważny jest ważny wybór dla mnie.
 
Do góry