Znowu Smoleńsk

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Błasiaka nie było w kokpicie. ... A może był? ... Był czy nie był to i tak ta brzoza rosła tam gdzie nie powinna. ... Wskazania wysokomierza były dobre albo złe ale i tak obsługa lotniska łże jak pies, bo Ruscy zawsze są źli. Z założenia. ... Wprowadzili naszych "orłów przestworzy" w błąd, bo te orły zamiast patrzeć na przyrządy pokładowe, zaufali "naszym odwiecznym wrogom" jak internowani w 1939 roku. Co było potem wszyscy wiedzą. Katyń raz, Katyń dwa. A ta brzoza to też nieudolne alibi bo przecież był i hel i sztuczna mgła i elektromagnetyczna destrukcja samolotu i zanim toto walnęło o ziemię to już się rozpadło. ... Te Ruski to potrafią! :) Oni jeszcze przed katastrofą wiedzieli, że Błasiak jest w kokpicie i ma 0,6 promila. Myślę, że konieczna jest ekshumacja bo wtedy pokażemy ruskim, że zwłoki są trzeźwe. ... Komisja międzynarodowa jest niezbędna bo Rosja kłamie, Polska kłamie, świadkowie kłamią a czarne skrzynki są pomarańczowe.


Popraw temat! Nie spełnia wymogów regulaminu działu - Wloocibor
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
[sub]PiS ma elektorat - beonowy motloch. PiS go mami, oklamia, oglupia. W tym celu uzywa swojej propagandy. Bije w tony "polskosci' antyrosyjskosci i antyniemieckosci. Tyle.[/sub]

[sub]Meryorycznie, przyczyny katastrofy powinni wyjasniac fachowcy a nie politycy. Bo politycy to zawsze maja swoja jedyna "prawda" ktora jest sluszna i ostateczna. PiS innej prawdy jak taka iz to byl zamach a obecny rzad jest marionetka Rosji nie przyjmie :) Coz.. taka propagande sobie wymyslili.[/sub]

[sub]A merytorycznie ? Czy Blasik tam byl czy nie, czy mowil cos czy nie - znaczenia nie ma zadnego.[/sub]

[sub]Nie jego osoba byla podawana przez polska komisje jako przyczyne kaastrofy. Podane byly takie czynniki jak zla pogoda, zle decydje pilotow i zle decyzje kontrolerow.[/sub]

[sub]PiS znowu piane bije... i tyle.[/sub]
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Miękkość brzozy jest nierozerwalnie związana z jej grubością. Skrzydełko samolotu, nawet tak wielkiego jak TU 154, to raptem kilka centymetrów blachy z aluminium z dodatkiem jakichś tam kompozytów, a brzoza to klok o średnicy kilkudziesięciu centymetrów. ... Kiedyś sobie nieopatrznie kupiłem brzozę do kominka. Nawet siekiera FISKARS nie dawała rady niektórym konarom. Samolot też mógł sobie nie poradzić. Choć w tym konkretnym przypadku wynik był remisowy... Brzoza ścięta i skrzydło urwane. Hm ... brzoza płacząca... legionista w zakrwawionych bandarzach pod nią ... Kossak jakiś czy coś? I tak dobrze brzoza się miała w polskiej tradycji a tymczasem zonk!
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Mnie czasami przeraza jak niewedukowane jest polskie spoleczenstwo i brak im elementarnego odczucia zjawisk fiycznych.

Wystarczy sobie wyobrazic co sie stanie z samochodem ktory jedzie nawet 50 km/h i zahaczy o drzewo.

A co dopiero samolot ktory wazy kilkadziesat ton i spada z predkoscia znacznie wieksza.

Zahaczenie drzewa w takiej syuacje nawet o brzoze to jest taka silka ktora z pewnoscia moze skrzydlo urwac. Skrzydlo to nefralgiczny element konstrukcji, wystarczy wiedza o czyms taki jam moment obrotowy, sila razy ramie ludzie.. aby wiedziec ze w taki sposob dosc latwo skrzydlo urwac :> A bez skrzydla samolot staje sie spadajaca kupa zlomu.

Co innego jakby ta brzoze zachaczyl np. czolowo.

Elementarne myslenie, elementarna fizyka.

Brzoza nie rozwalila samolotu bo nikt nie wzial sobie brzozy pod pache i nie okladal nia stojacego na ziemi samolotu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nieuctwo i zacietrzewienie. Jest grupa ludzie, która nie umie inaczej odpowiedzieć na pytanie dlaczego ? Dla tej grupy zwyczajne ludzie błędy to za mało. Tu musi się dziać coś nadzwyczajnego, zamach itp. Proponuję rozpędzić się samochodem do 100 km/h i potrącić zwierzaka, przebiegającego przez jezdnię.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
nieuctwo i zacietrzewienie. Jest grupa ludzie, która nie umie inaczej odpowiedzieć na pytanie dlaczego ? Dla tej grupy zwyczajne ludzie błędy to za mało. Tu musi się dziać coś nadzwyczajnego, zamach itp. Proponuję rozpędzić się samochodem do 100 km/h i potrącić zwierzaka, przebiegającego przez jezdnię.

Jak mozesz, szkoda zwierzaka :(
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
O!!! Ja tu widzę, że jest nas kilku inspirowanych przez polskojęzyczne media i prorosyjskie lobby:)
No i jak w takich warunkach dojść prawdy? Ma rację Antoni "Dzierżyński-Macierewicz" i jego guru Jarosław "Polskę zbaw", że czarne jest białe:)
I nikt nikomu nie wmówi, że brzoza wolnostojąca rozwala samolot pędzący jakieś 250 km/godz. A już z całą pewnością nie samolot z Lechem na pokładzie. Ten samolot był pod specjalną ochroną sił opatrzności i tylko ruskie-tuskie mogły spowodowac katastrofę ... co należało udowodnić:)

A może jednak Błasiak był w kokpicie? Tak tylko zajżał, żeby zapytać jak tam samopoczucie załogi:) Bo przecież Kazana prosił jedynie żeby szefa Lecha nie wk***iać i lądować bezpiecznie gdziekolwiek. A te 0,6 promila to już żart jakiś. To przecież normalne wskazanie generalskie:)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak jestem wrogiem narodu polskiego, zawsze tak było i powinienem być jak mój ojciec skazany na śmierć przez rewolucyjny przyśpieszony sąd, robiący wszystko dla dobra ludu pracujacego
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Jak dla mnie to i tak jest to mega kompromitacja Polski jako kraju. I jeśli mamy stwierdzić kto jest odpowiedzialny no to odpowiedzialny jest ten co rządzi, czyli rząd. Czyli ? Tak, chciałbym, aby po takiej wtopie cały rząd podał się do dymisji.

Słusznie piszecie, że tej katastrofy nie powinni roztrząsać politycy bo większość z nich skończyła pożal się Boże KUL i nawet "bul" nie potrafią poprawnie napisać, a co dopiero wnioskować o katastrofie. Powinni być powołani fachowcy do tej sprawy, no ale rząd zrobił co innego - oddał całe śledztwo Rosjanom, pozwolił im na zniszczenie materiału (polecam sprawdzenie jak w innych krajach, cywilizowanych, analizuje się katastrofy). To jest wtopa państwa polskiego - nie wiem czy można sobie większą wyobrazić. W świat poszedł raport MAK, który tak naprawdę nie wiadomo jak ma się do prawdy - wiadomo natomiast, że wg tej organizacji 80 czy 90 % wypadków na terenie Rosji to wina pilota. Już samo nazywanie tej organizacji "międzynarodową" jest żartem. Zamiast specjalistów z bo ja wiem, Niemiec, Francji, Szwecji, siedzi tam międzynarodówka z Turkmenistanu czy ch... wie skąd.

Już nie chce mi się pisać o tym, że premier powinien mieć :cenzura: wyrzuty sumienia bo to jego i Sikorskiego gierki pt. "a po co prezydent Polski ma tam lecieć" doprowadziły do tego, że zmieniano terminy, i koniec końców polski prezydent przyleciał jak jakiś żul. Dla Tuska na lotnisku 3 dni wcześniej były rozstawione światła, dla prezydenta już nie. Czemu nie mogli polecieć razem ? Po 1989 roku każdy prezydent Polski tam latał więc pytanie "po co prezydent Polski ma tam lecieć" jest idiotyczne i dziwne, że żadne media tego nie piętnują. Jakoś jak latał Wałęsa to zasadności lotu nikt nie kwestionował.

Tak, śmierć 95 osób to w sporej mierze efekt podjazdowej gierki PO. Dlatego oddali to śledztwo w ręce Rosjan bo wiedzieli, że tam to wszystko przepadnie, rozejdzie się po kościach. Tak się robi jak ma się coś na sumieniu - zaciemnia obraz i sprawia, że ludzie mają danego tematu serdecznie dość.

Dla mnie cały ten Smoleńsk to jest mega kompromitacja Polski pokazująca, że tu nigdy nic nie będzie zrobione z sensem. Tak jak jest burdel przy tej katastrofie, tak taki sam burdel, brak organizacji jest przy tych rzekomych łupkach. Nawet jakbyśmy mieli ropę, wypływającą z "gotowej" rury to w tym porąbanym kraju nic by z tego nie było...

ps. mniej TVN. 0,6 promila ? w Niemczech, Włoszech i wielu innych krajach Unii przy 0,5 promila można prowadzić pojazd więc ... co ma piernik do wiatraka ? Co ma to, że jeden pasażer miał 0,6, o ile w ogóle miał ? Mniej TVN poproszę, więcej samodzielnego myślenia. wg TVN ten Blasik to najlepiej jakby ekspeci powiedzieli, że siedział w kokpicie i pilotował mając 0,6 promila, a obok Kaczyński stał i mówił do niego: "sp***rzaj dziadu, teraz ja kieruję..." .

ps2. naprawdę masakruje mnie to, że inne katastrofy, z PRL, są świetnie udokumentowane, pracowali nad nimi prawdziwi specjaliści, a w wolnej Polsce 5 minut po katastrofie już na wszysktich kanałach był polityczny ciul trąbiący na lewo bez żadnych dowodów, że to błąd pilotów. Oczywiście to był "ekspert" - ekspert bo śmieszną gazetkę prowadził, a facet który 20-30 lat latał TU po jednym wywiadzie zdjęli z anteny bo niewygodne rzeczy mówił...

Ryba zepsuta jest od głowy - w tym wypadku zepsucie Polski rozpoczyna się od rządu polskiego, kolesi realizujących swoje interesiki.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jak dla mnie to i tak jest to mega kompromitacja Polski jako kraju. I jeśli mamy stwierdzić kto jest odpowiedzialny no to odpowiedzialny jest ten co rządzi, czyli rząd. Czyli ? Tak, chciałbym, aby po takiej wtopie cały rząd podał się do dymisji.


Słusznie piszecie, że tej katastrofy nie powinni roztrząsać politycy

To jak, rzad ma sie podac do dymisji a pozniej ze politycy ne powinni roztrzasac katastrofy ?

A za co ma sie rzad podac do dymisji ? skoro katastrofe badaja niezalezne organy ponoc, premier nie bada

Jakby rzad mial sie poddac do dymisji za jakas nieudolnosc w tym kraju to kazdy rzad od 89 roku powinen sie podawac do dymisji juz w 1 dzien urzednowania.

Powinni być powołani fachowcy do tej sprawy, no ale rząd zrobił co innego - oddał całe śledztwo Rosjanom,

Przeoczyles ze polska komisja i polska prokuraura rowniez toczy sledctwo i wyniki ich prac sa odmienne od wynikow Rosjan ?

pozwolił im na zniszczenie materiału (polecam sprawdzenie jak w innych krajach, cywilizowanych, analizuje się katastrofy). To jest wtopa państwa polskiego - nie wiem czy można sobie większą wyobrazić.

Mielismy Rosje najechac czy co ?

W świat poszedł raport MAK, który tak naprawdę nie wiadomo jak ma się do prawdy - wiadomo natomiast, że wg tej organizacji 80 czy 90 % wypadków na terenie Rosji to wina pilota. Już samo nazywanie tej organizacji "międzynarodową" jest żartem. Zamiast specjalistów z bo ja wiem, Niemiec, Francji, Szwecji, siedzi tam międzynarodówka z Turkmenistanu czy ch... wie skąd.

Bo swiat slucha Rosji a nie Polski. Bo Rosja to gracz a Polska to pionek. Francuzi, Niemcy z Rosja prowadza interesy, myslisz ze chcieliby sie narazac tworzac komisje i wydac wyrok niekorzystny dla Rosji ? Za co, za Polske ? hehe. To mnie dopiero smieszy :)


Już nie chce mi się pisać o tym, że premier powinien mieć :cenzura: wyrzuty sumienia bo to jego i Sikorskiego gierki pt. "a po co prezydent Polski ma tam lecieć" doprowadziły do tego, że zmieniano terminy, i koniec końców polski prezydent przyleciał jak jakiś żul. Dla Tuska na lotnisku 3 dni wcześniej były rozstawione światła, dla prezydenta już nie. Czemu nie mogli polecieć razem ? Po 1989 roku każdy prezydent Polski tam latał więc pytanie "po co prezydent Polski ma tam lecieć" jest idiotyczne i dziwne, że żadne media tego nie piętnują. Jakoś jak latał Wałęsa to zasadności lotu nikt nie kwestionował.

Chyba rowniez ci umknelo ze te "gierki" toczyly ze soba obie strony. Obie strony sie zarly. Obie sa winne.
A to ze w polityce polskiej przeciwnicy zra sie na calego to nie nowosc.

Tak pewnie, niech PRezydent i Premier leca razem, niech wezma jeszcze Prymasa i sedziow i niech cala wladza w Polsce za jednym razem sie rozbije :)

NIe zauwazyles ze w normalnym kraju nie wsadza sie do jednego samolotu tyle waznych osob naraz ?

Tylko Polacy potrafia wsadzic do jednego samolotu cale dowodctwo armi ;D

Jak to skomentowali Amerykanie - barbazynski narod.

Tak, śmierć 95 osób to w sporej mierze efekt podjazdowej gierki PO. Dlatego oddali to śledztwo w ręce Rosjan bo wiedzieli, że tam to wszystko przepadnie, rozejdzie się po kościach. Tak się robi jak ma się coś na sumieniu - zaciemnia obraz i sprawia, że ludzie mają danego tematu serdecznie dość.

Zapisales sie do PiS czy co ? Ladnie serwuejsz ich propagande. Ja myslalem ze smierc 95 osob byla efektem zderzenia samolotu z ziemia.

Dla mnie cały ten Smoleńsk to jest mega kompromitacja Polski pokazująca, że tu nigdy nic nie będzie zrobione z sensem. Tak jak jest burdel przy tej katastrofie, tak taki sam burdel, brak organizacji jest przy tych rzekomych łupkach. Nawet jakbyśmy mieli ropę, wypływającą z "gotowej" rury to w tym porąbanym kraju nic by z tego nie było...

Z sensem to oni porafia tylko pieniadze brac, posadki obsadzac i dbac o wlasne interesy. O interesy tego kraju to dbal ostanio chyba Jagiello. Chociaz i tutaj mam watpliwosci po pokoju w Oliwie...

ps. mniej TVN. 0,6 promila ? w Niemczech, Włoszech i wielu innych krajach Unii przy 0,5 promila można prowadzić pojazd więc ... co ma piernik do wiatraka ? Co ma to, że jeden pasażer miał 0,6, o ile w ogóle miał ? Mniej TVN poproszę, więcej samodzielnego myślenia.

Mniej propagandy PiS a wiecej samodzielnego myslenia.

Teze o pijanym generalnie przepchnal MAK. W Polsce, rowniez w TVN wszyscy to krytykowali. W Polsce, Komisja Millera przedstawila zupelnie inne stanowisko niz rosyjskie. I pokazywal to nawet TVN.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Rosjanie specjalnie zagrali rolę z Błasikiem. Wiedzieli że jak wypłynie to Polacy się pokłócą. O to im chodziło żeby Polacy byli skłóceni. Przecież do katastrofy doszło, bez względu na to czy Błasik był czy nie. Nie pierwszy raz w Historii Rosja wygrywa bo udaje jej się skłócić nas.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Rosjanie specjalnie zagrali rolę z Błasikiem. Wiedzieli że jak wypłynie to Polacy się pokłócą. O to im chodziło żeby Polacy byli skłóceni. Przecież do katastrofy doszło, bez względu na to czy Błasik był czy nie. Nie pierwszy raz w Historii Rosja wygrywa bo udaje jej się skłócić nas.

Ja uwazam ze rola Rosji jest tutaj niewielka. Nas nie trzeba sklocac.. i bez tego sami sie bedziemy sklocac :)
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Masz rację Greeg. Napastliwość i zachłanność na władzę Kaczyńskich eskalowała wojnę polityczną, medialną a w końcu i międzyludzką. Krew się nie lała póki co bo czasy nie te a i Kaczyńscy nie zaś tacy wyrywni do nadstawiania głowy i wychylania się zza barykady. Kto jest winny? Kto pierwszy rzucił kamień? Juz tego nie dojdziemy. Faktem jest, że drogi Prezydenta i Premiera w tamtym czasie były rozjechane. POPIS szlag trafił przez prywatne ambicje obu stron. Można mieć różne widzenie dobra powszechnego ale sprawowanie władzy to nie piaskownica. Podobało mi się podejście Kwaśniewskiego do tej kwestii. Nie bił się o krzesełko na jakiejść debacie ani nie wpieprzał się rządowi w rządzenie, choć czasem miał więcej niż 0,6. Lech Kaczyński natomiast nie mógł odpuścić bo tak mu nakazywał brat. Można zaryzykować tezę, że zginął Prezydent bo brat mu kazał tak a nie inaczej. To co stało się po katastrofie to zwyczajna, polityczna rozróba. Faktyczne przyczyny katastrofy były i są znane od początku a ta cała polityczna i medialne zawierucha to tylko perfidna gra. A tak dla przypomnienia to w tej katastrofie zginęli politycy prawicy, lewicy i wiele osób spoza polityki. Epatowanie nazwiskami tragicznie zmarłych Lecha z żoną i ich stronników przy pomijaniu pozostałych ofiar jest niegodne.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Antoni Macierewicz pochylił się nad nowym odczytem zapisów z czarnych skrzynek i wydalił z siebie oświadczenie, że żadnej brzozy nie było bo to "k...rwa" na koniec nagrania to nie żadne drzewo tylko pilot woła. A zatem skoro brzoza nie skarżyła się to widocznie nie została poszkodowana. Polecam panu Antoniemu lekturę "Alicji w krainie czarów", tam jest jeszcze tyle spraw wymagających pełnego wyjaśnienia, że chłopina się do końca życia nie wyrobi:)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ciekawe - ustalenie czy Blasik cos mowil czy nie w kabinie stanowi dowod na to czy drzewo bylo czy go nie bylo ?

Pan Antoni powinen sie chyba udac do specjalisty.

Czy to zjawisko nie nazywa sie czasami "urojenia" ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
yby został określony jako uderzenie w drzewo" - mówił Macierewicz.
"Cała konstrukcja propagandowo-polityczna mówiąca o uderzeniu w drzewo, opierająca się na wcześniejszym odczycie, została pogrzebana. Jest zupełnie inny dźwięk niż ten, który był dotychczas przypisywany drzewu, mianowicie odgłos przemieszczających się przedmiotów. Ten dźwięk trwa blisko 6 sek. do końca tragedii" - kontynuował polityk PiS.

Panie pośle - ja wiem, taka była mgła że polski samolot zderzył się z kolumną samochodową Putina na Kremlu. Wściekły Putin, że mu zarysowali auto powiedział "ubiju job jego mać". Kazał swoim najnowszym wynalazkiem wojskowym - translator bilokacyjny - przenieść samolot pod Smoleńsk i pociąć na kawałki. Wszystkich pasażerów wywieść na Syberię do kopalni uranu a Prezydenta LK zakopać na granicy z Gruzją, tam gdzie się kulom nie kłaniał.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
ja wiem, taka była mgła że polski samolot zderzył się z kolumną samochodową Putina na Kremlu. Wściekły Putin, że mu zarysowali auto powiedział "ubiju job jego mać". Kazał swoim najnowszym wynalazkiem wojskowym - translator bilokacyjny - przenieść samolot pod Smoleńsk i pociąć na kawałki. Wszystkich pasażerów wywieść na Syberię do kopalni uranu a Prezydenta LK zakopać na granicy z Gruzją, tam gdzie się kulom nie kłaniał.
Faktycznie, ta wersja też jest całkiem prawdopodobna.


:)
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Trzeba być idiotą żeby łyknąć wersję o tym, ze pojedyncza brzoza mogła zmienić tor lotu boeinga.

I co z tego, że "znowu Smoleńsk" ? To, że nie rozwiązano tej historii należycie to ogromny wstyd i kompromitacja dla naszego kraju, w końcu zgineła głowa państwa i wielu innych ważnych ludzi.

Nie trzeba być wcale sympatykiem Kaczyńskiego, żeby stwierdzić iż zachowanie Tuska i Komorowskiego (poczynając od uśmiechów i żartów na lotnisku) oraz ogólny brak działania w tej sprawie rządu jest karygodny.

A tutaj Komorowski zabawia się z Tuskiem na lotnisku podczas oczekiwania na trumny:

http://www.youtube.com/watch?v=cEvyorKqeD8
 
Do góry