Bezsenność...

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Ja również mam ten problem, ale niestety nie wiem co z nim należy zrobić.
 
P

pawelkuglarz

Guest
Zacząlem wlasnie prowadzić blog. Mianowicie go zaczynam tworzyć. Znajdą się w nim między innymi artykuly na temat bezsenności itp...
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Pobiegaj, popracuj fizycznie, nie wazne jak, tyle tylko zebys sie zmeczyl, to bedziesz spal jak dziecko...
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Gdzie pobiegać przed snem ? Przy łóżku ? xD
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Mi bieganie nie pomaga. Myślę, że mam za dużo na głowie i dlatego meczę się całą noc, a nad ranem ciężko mi wstać.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
tez budze sie w nocy okolo 1, 2 i nie moge zasnac, wtedy tylko na sofe i waczc tv cicho, to brzeczenie mi pomaga...

ale zona sie wk.... denerwuje.

<_<
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Zbyt dużo obowiązków, stres mogą być przyczyną problemów ze snem... Sama je miewam niestety :)

http://psychologia.wieszjak.pl/zdrowy-sen/303404,Jak-radzic-sobie-z-bezsennoscia.html
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Nie mogę zasnąć w dwóch przypadkach - kiedy coś ciężkiego chodzi po mojej głowie, albo, gdy jestem przemęczona. Co wtedy robię ? W pierwszym przypadku staram się nie myśleć ( nie zawsze pomaga), a w drugim relaksuję się przy muzyce, albo książce i wtedy dopiero idę spać.
 

davincicode

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
137
Punkty reakcji
2
Zioła w leczeniu bezsenności

Jednym z naturalnych sposobów na bezsenność są zioła. Istnieje wiele zalet ich stosowania &ndash; przede wszystkim są całkowicie nieszkodliwe i w przeciwieństwie do leków &ndash; nie uzależniają. Poza tym &ndash; mniejsze ryzyko interakcji z innymi lekami, mniejsza szkodliwość dla naszego żołądka i powód dość pragmatyczny &ndash; niska cena. Poza tym &ndash; picie ziół może być bardzo przyjemne.

W grupie ziół uspokajających znajduje się przede wszystkim melisa. Od lat znana jest ze skuteczności w zwalczaniu niepokoju. Poza tym, że pomaga nam się rozluźnić, sprawia również, że stajemy się bardziej senni &ndash; a o to przecież nam chodzi, prawda?

Podobne działanie ma lawenda w połączeniu z kozłkiem lekarskim &ndash; ten ostatni jest wykorzystywany w produkcji naturalnych środków uspokajających.

Dobrze jest również sprawdzić, czy zadziała na nas lipa &ndash; znana jest bowiem z właściwości uspokajających i rozgrzewających. Te ostatnie jednak mogą się nie sprawdzić, jeżeli cierpimy na rodzaj bezsenności, w którym nasz organizm pozostaje mimowolnie w fazie aktywnej. Dodatkowe rozgrzanie w przypadku nadczynności tarczycy może nam dodatkowo utrudnić sen. Jeżeli jednak nie mamy problemów tego typu, to napar z tych ziół może nam naprawdę pomóc &ndash; pozostaje sprawdzić na własnej skórze.

No i wreszcie rumianek &ndash; korzystnie wpływa na trawienie i zasypianie. Co ciekawe &ndash; to właśnie napar z niego najczęściej zaleca się dzieciom.

Źródło: http://www.pokonajbezsennosc.pl/ziola.php
 

ulma

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja zażywam, oczywiście nie za często Relanę Forte. To są tableteczki z dość dużą dawką waleriany, więc sa bezpieczne - ziołowe, a skuteczne :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Kiedyś miałam problem ze snem, aczkolwiek wydaje mi się, że było to związane przede wszystkim ze stresem. Polecam melisę - nawet jeśli działa tylko na nasza podświadomość.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Mi pomaga kubek ciepłego mleka lub melissa przed snem
 
Dołączył
30 Listopad 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
zobacz sobie na naturala.pl masz kategoria SEN i spróbuj te z melisy :) (wsadzilabym link ale error mi wyskakuje ;( )
ze wszystkich legalnych leków ten chyba jest najlepszy
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Też mam bezsenność.
Na godzinę przed snem należy wyłączyć komputer, zgasić telewizor, przygasić światła. Chodzi o to, że organizm będzie reagował na ciemność przygotowując się do snu. My sobie wiecznym kontaktem ze sztucznym oświetleniem poprzestawialiśmy zegar biologiczny. Poza tym ruch, regularne godziny snu, ciepła kąpiel. Z proszków bez recepty są takie ziołowe, strasznie cuchnące tabletki w pudełeczku z niebieską nakrętką. Uwaga - podobno mogą kolidować z tabletkami anty.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Czasem do walki z bezsennością zachowanie "zwykłej" higieny snu nie wystarcza. Bywa, że konieczna jest wizyta u specjalisty i stosowanie środków farmakologicznych. Zanim do tego dojdzie dobrze jest jednak spróbować działań na własną rękę, np. stosując suplementy dostępne w aptekach. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowej suplementacji diety, bezsenności i zaburzeń snu. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Pozdrawiam.
Magda,
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Jak już pisałam w innym wątku, tabletki NASEN są bardzo silne i wykazują działanie uzależniające. Można je stosować tylko przez krótki okres czasu i to z dużą ostrożnością. Na początku walki z bezsennością lepiej wybrać słabsze preparaty, dostępne bez recepty w większości aptek.

Pozdrawiam.
Magda,
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Krk
Paweł, mam dla Ciebie radę. Idź do apteki i kup sobie szyszki chmielu w kapsułkach. Są bardzo tanie, pomagają zasypiać i jakość snu jest też się poprawia.
 
Do góry