2012

slawekzmalopolski

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
małopolska
Starożytny kalendarz Majów wskazuje datę 12 grudnia 2012 roku jako datę końca świata i przejścia tego świata w inną płaszczyzne. Wg wielu naukowców możliwe jest w tym okresie przebiegunowanie Ziemi tj. zmiana biegunów magnetycznych. Krótko mówiąc Ziemia stanęlą by na chwilę w miejscu po czym zaczęłaby się kręcić w przeciwną stronę niż dotychczas. Taki stan rzeczy wywołałby katastrofy jakich ludzkość nie pamięta ( poza tymi przedstawicielami naszego gatunku, którzy tą tragedię przeżyli ok 11,5 tyś. lat temu). Wg uczonych tego świata taki stan rzeczy spowodowałby śmierć blisko 70% ludzi. Interesuje mnie co sądzicie o tej teorii i czy mamy się w jakiś sposób przygotować na jej urzeczywistnienie.



sout0001.gif
 

sephiroth

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2005
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Włocławek
Ja tam w to nie wierze. W 2000 roku tez mial byc koniec swiata i co ..... nic sie nie stalo. Juz wiele razy mial byc koniec świata. A z tego co czytalem na innych forach to zmiana biegonow trwa ciagle. Ale nei jestem pewien bo sie za bardzo na tym nie znam.
 

Aggies

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2005
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
sw
<_< jakoś w to nie wierzę...koniec świata przewidywano już tyle razy i do tej pory żadna data się nie sprawdziła...wogóle nie wierzę w cośą takiego...wolę już potwierdzać opcję naukowców....chcesz wiedzieć jaka jest to poczytaj ;] ^_^
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Ja w to nie wierze. Koniec.
Nikt nie wiem kiedy będzie koniec świata czy też "kolejny rozdział dziejów naszej planety".
 
F

faithless

Guest
Wy mylicie pojęcia :p
Tu nie chodzi o jasnowidzenia jakiegoś pierwszego z brzegu maga, wróżbitę.
O zmianie biegunów ziemi mówi się już od kilku lat. mówią o tym naukowcy, nie Nostradamus !
Ciekawe czy większym zagrożeniem dla ziemi jest broni atomowa, biologiczna czy zmiana biegunów ziemi ? Obawiam się ze ”wojna” zachodu ze wschodem , islamu z katolikami jest bardziej realna i przyczyni się do zagłady ziemi jeszcze w tej dekadzie ?
Oki, ale wracając do tematu to będzie bardzo ciekawe zjawisko. Jak to będzie przebiegało ?? Czy można się przed tym ochronić, tzn. schron ?? chyba raczej nie pomoże.
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Blizz ty to masz pomysły :p
Ale ja myślę ze tak moze być... Ja wtedy bede miala 20 lat :/ W tak młodym wieku umierac ;( Ja nie chce :p Zartuje oczywiscie :p
 

martynQa

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Katowice
no ja w to wierze... zmiana biegónów ziemi moze miec miejsce... i to będzie tragedia... mam nadzieje ze będę wsród tych 30 % ludzi którzy przezyją :p:p
 
F

faithless

Guest
ale zemnie sklerotyk :D
Przeciesz to swietna wiadomosci
Kurcze ile ja kasy na prezentach zaoszczędze hehe
 

voRso

leland gaunt.
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
947
Punkty reakcji
1
Miasto
Radlin
ja tam i tak w to nie wieżę :p a z resztą co mnie to obchodzi będzie koniec Świata to będzie no i co? ;(
 

nina2005

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy to prawda ale gdzieś słyszałam że kalendarz Majów nigdy się nie myli ( czyli wszystkie daty w nim zapisane zawsze się spełniały ) :eek:
 

Jimi

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Opole :)
Hm... Apokalipsa o jakiej jest mowa w temacie, - przyznam - należy do ciekawych tematow. Majowie bazowali na swoich wierzeniach, wg nich istnieje faktyczna mozliwosc jej spelnienia w 2012, natomiast ja nie tyle nie wierzę, - a tylko twierdze, ze to wydarzenie nie bedzie mialo miejsca.
 

Przemooo

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
56
Punkty reakcji
1
Eee tam to tak samo jak miał w 90-dzisiątym którymś uderzyc w Ziemi wielki meteoryt...i nie uderzyl...

A co do konca swiata, jezeli jestescie katolikami w Piśmie Świętym jest napisane że nawet aniołowie w Niebie nie wiedzą kiedy bedzie konic swiata...
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
niedawno na historii pani puscila nam film o majach
i mowili date ale 23 grudnia (bylo puszczane dwa tygodnie temu wiec sie nie myle)
i kalendarz ich pomylil sie zaledwie o 0.02 sekundy (w ustawieniach gwiazd)

czyli raczej ja im wierze choc nie do konca
pozatym ci co przepowiadali 2000r mieli na mysli caly wiek a nie jeden rok
czyli rtaczej koniec swiata jest prawdopodobny
 
Do góry