łuszczyca na głowie, jak z tym walczyć?

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Zdiagnozowano mi łuszczycę głowy, wcześniej myślałem że to był łupież, jak poczytałem o tej chorobie to trochę się podłamałem, podobno nie ma skutecznego środka na to i do końca nie można wyleczyć? Co sądzicie, jak walczyć?
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Spokojnie łuszczyca to nie wyrok, można z tym normalnie żyć.
Musisz wiedzieć, że łuszczyca jest choroba niezakaźną i przewlekłą. Bardzo często zdarza się, ze jej objawy powracają. Jakkolwiek kojarzymy ją z występowaniem licznych zmian na skórze, to łuszczyca wcale nie odnosi się tylko i wyłącznie na niej. Leczenie schorzenia polega między innymi na naświetlaniach, terapiach miejscowych i stosowaniu leków ogólnoustrojowych. Nowością w leczeniu łuszczycy są leki biologiczne. Spośród terapii niekonwencjonalnych – najlepsze efekty można uzyskać poprzez zastosowanie terapii klimatycznych, akupunktury i akupresury. Czasem chorzy decydują się na zastosowanie urynoterapii.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Dzięki za informacje, trochę mnie podnieśliście na duchu, chociaż w dalszym ciągu ciemno to widzę.
Moogle czy w aptece dostanę ten żel i szampon normalnie, czy są jakieś specjalistyczne sklepy?
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
można kupić w niektórych aptekach, ale bardziej się opłaca za pośrednictwem stronki www producenta.
 

majki13

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Ja również choruję na łuszczyce skóry głowy od jakiegoś roku probóje z nią walczyć, zauważyłem że zmiana trubu życia zdecydowanie pomaga nie szukałem za bardzo panacem, które od razu by mnie wyleczyło z tej choroby wiem bo mam w rodzinie osobę również chorą na łuszczycę i wiem, że najprawdopodobniej tej choroby nie wylecze do końca. Pozytywy to to o czym już mówilem, mniej pije, nie pale (staram się nie oslabiać organizmu). Jem praktycznie po wegetariańsku (ale nie wyeliminowałem zupełnie mięsa). Pomijając to, że jest mi w ogóle lepiej to i objawy łuszczycy tak bardzo mi nie doskwierają. Mam w pogotowiu szampon sterydowy (clobex) gdyby było bardzo źle pare razy mi pomógł. jeszcze jedno trzeba uważać na pogodę (szczególnie niskie temperatury).
 

anit

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zdiagnozowano mi łuszczycę głowy

Moja mama też cierpi na łuszczycę. Mogę Ci polecić taki specjalny olejek do pielęgnacji Psoderm. On jest od niedawna dostępny w Polsce i moja mama bardzo go sobie chwali. Kosztuje chyba 35 zł.
 

kupidynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja polecałabym Ci preparat z aktywnym składnikiem np. ichtiolem jasnym i pirytionianem cynku. Moim sprawdzonym sposobem na walkę z tymi dolegliwościami był szampon Mediket Ictamo. Kiedyś też miałam też problem z łuszczycą, to jest coś strasznego. Dlatego wiem co masz na myśli, pisząc że się lekko podłamałeś. Spokojnie, będzie dobrze!
 
T

tiya

Guest
hej, teraz powinno być już lepiej, bo w końcu można zrezygnować z noszenia czapek, a aura taka jak dzisiaj (słoneczko, ciepło, etc.) pomaga w leczeniu choroby. Moim zdaniem dieta i stres (jego obecność lub brak) odgrywają w leczeniu rolę kluczową, przy czym ja osobiście raczej polecam dietę niskowęglowodanową (nie mylić z tłuszczową czy białkową), po prostu wyeliminować jak najwięcej cukrów prostych, pieczywa, mąki etc. Eliminacja używek powinna być oczywista więc nawet o tym nie wspomnę, bo łuszczyca bardzo ich nie lubi (a może uwielbia skoro się po nich pojawia?). Z szamponów na łuszczycę bardzo dobrze wg mnie działa pharmaceris p, od czasu do czasu głowę warto posmarować jakimś specjalnym specyfikiem, przymierzam się do zakupu dermasisu, ale jeszcze nie jestem pewna, czytałam gdzieś o jakimś specjalnym smarowidle ze smalcu i jakichś ziół, ale nakładanie smalcu na głowę ... jakoś nie bardzo to widzę, tak w ogóle powodzenia :)
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Ja ostatnio zastanawiam się nad stosowaniem soli do walki z łuszczycą. Mam na myśli jodowo-bromową Zabłocką sól termalną. Na innym forum wyczytałam, iż jej stosowanie przynosi widoczne rezultaty. Przede wszystkim zmniejsza świąd i zapobiega rozwojowi choroby. Jest niezwykle skuteczna w połączeniu z kremami/maściami.
 

Ramona1

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zaleczylam luszczyce glowy, ale wszystkich Was zaskocze, w jaki sposob:D

Na luszczyce cierpie od dziecinstwa i nigdy jakos systematycznie jej nie leczylam, bo generalnie nic nie pomagalo a lekarze tez mowili na ten temat sprzeczne rzeczy: jedni, ze organizm nie radzi sobie z wydzielaniem toksyn z organizmu (za co zdaje sie odpowiada watroba) i stad zluszczenia na skorze i ze generalnie scisla dieta moze przyniesc efekty a drudzy (zdecydowana wiekszosc!), ze to bzdura i luszczyca to po prostu kondycja skory, ale nie wiadomo za bardzo, co jest jej przyczyna. Stan glowy bardzo mi sie pogorszyl, jak wyprowadzilam sie do Asutralii, co bylo dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo zawsze stan skory mi sie poprawial wlasnie dzieki sloncu. Ale tu zrobil mi sie na glowie jeden wielki swedzacy strup. Od dermatologa dostalam Daivonex, w sklepie zielarskim kupilam MooGoo scalp creem i w miedzy czasie zapisalam sie na Bikram Yoga- ale tylko ze wzgledu na problemy z kregoslupem. I o dziwo okazalo sie, ze moja luszczyca zaczela bardzo szybko znikac i skora doslownei po 2-3 tygodniach zrobila sie zupelnie gladka:D Myslalam, ze to zasluga w miare regularnego stosowania tych dwoch srodkow (bo przeciez luszczyca to tylko "kondycja skory"), ale szybko okazalo sie, ze to zasluga Bikram Yoga:D A jak do tego doszlam? Kiedy na okolo 2 miesiace zaprzestalam chodzenia na nia i zrobil mi sie nawrot luszczycy, mimo dalszego stosowania obydwu srodkow. A dlaczego Bikram Yoga pomaga?? Bo bardzo skutecznie uwalnia toksyny z organizmu (40 stopni C i ok 60% wilgotnosci w pomieszczeniu) wiec robi to, czego moj organizm nie daje rady zrobic:) Nie jestem lekarzem ale nie wierze, ze to jest tylko "kondycja skory" i moj przyklad pokazuje zupelnie co innego. Po tej przerwie ponownie zaczelam chodzic regularnie i w tej chwili moja skora jest znow zupelnie gladka i w tej chwili nie uzywam juz praktycznie wcale tych preparatow, ktore stosowalam wczesniej:)

Ja polecam, poczytajcie sobie o Bikram Yoga, sprobujcie, ja chodze 2-3 razy w tygodniu i jak macie taka mozliwosc, sprobujcie. Przy okazji stracicie kilka kilogramow, ladnie wymodelujecie sylwetke no i na kregoslup rewelacja:D

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze moje doswiadczenia komus pomoga:)
 

kasia735

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wyleczyć łuszczycy się nie da, można jedynie zahamować jej postęp i złagodzić jej skutki. Stosuje się maści salicylowe, salicylowo-siarkowe, solankowe czy mocznikowe. Dzisiejsza medycyna oferuje środki, które niemal całkowicie likwidują objawy. Myślę, że lekarz dermatolog będzie mieć większą wiedzę na ten temat. T
 

Beata Kwiatkowska

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
nie ma co się załamuwać! Łuszczyca na głowie faktycznei jest problematyczna, ale jak się wciąż będziesz stresowął to problem możesz tylko zaostrzyć! ja mam łuszczyce na rękach i u mnie sukces przyniósł krem Anasor.E Psoriasis. Ma bardzo naturalny skład i nie mam mu nic do zarzucenia, nawet opakowanie z pompką mi się podoba bo jest bardzo funkcjonalne i ułatwia użycie kremu. Warto po niego sięgnąć. Trzymam kciuki, że szybko sobie poradzisz ;)
 
D

Dobrawa

Guest
Bardzo dużo osób się z tym zmaga. Z rzeczy pocieszających dobrze, że wiesz już, że to nie łupież tylko łuszczyca, bo możesz zacząć działać. A co polecił Ci dermatolog? Czy np takie leki jak Trioxal , który stosuje się przy grzybicy też mogą wchodzić w grę?
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Hej z tego co się orientują i pisza m.in. na chorobyskory.eu/luszczyca-leczenie/ to nie ma skutecznego środka na łuszczyce. Jedyne co tam ludzie stosują to jakieś innowacyjne leki, albo medycynę niekonwencjonalną w postaci jakiś olejków z ziół itd...
 
S

szyszana

Guest
Sam niewielki łupież to udało mi się roznieść przy pomocy HB Jeunesse - stosowany systematycznie. Niby chodziło o powiększenie objętości włosów, ale w ramach efektu ubocznego udało się wywołać diametralną odmianę również innych kwestii. Tak więc chyba chodzi przede wszystkim o stosowanie solidnych kosmetyków i systematyczność. U mnie to wystarczyło.
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
Też mam łuszczycę. I szczerze Wam na nią polecam, jeśli o włosy chodzi... Hennę i indygo! Serio serio. :) Henna i indygo to naturalne zioła które także poza koloryzacją LECZĄ i koją skórę głowy. Mnie też pomaga płyn Belosalic oraz olej kokosowy i karite.
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o dermokosmetykach na łuszczycę z drmichaels Czytałam, że są bardzo skuteczne. Czy ktoś z Was je stosował? Możecie podzielić się spostrzeżeniami?
 
Do góry