filmy science fiction

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Pproponuję wpisywanie i porównywaniu filmów tego gatunku z 2012. Na co najbardziej czekacie? Ja czekam głównie na Igrzyska śmierci- przynajmniej po trailerach zapowiada się dobrze. Wręcz trochę surowo i brutalniej bo bałem się że jak autorka książek zdobyła sławę to pójdą całkowicie na kasowość i zrobią lukrowaną historyjkę. A po trailerze mam ciarki bo fabuła nie jest przyjazna bohaterom i nie będzie to łatwe zadanie przenieść fabułę tej książki na ekrany. Trzymam kciuki bo to mój tegoroczny faworyt.
 

magija

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
czesc :)
ja również czekam z niecierpliwością na "Igrzyska śmierci", książka niesamowicie mi się podobała.

A wiesz może coś o innych filmach z tego gatunku, które mają się pojawić w tym roku?

A do Igrzysk zostało już całkiem niewiele czasu. Dla mnie to kinowa pozycja obowiązkowa!
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
Oj tak, po przeczytaniu Igrzysk z niecierpliwością czekam na ekranizację - mam nadzieję miło się zaskoczyć.
Z s-f na rok 2012 dla mnie pozycjami obowiązkowymi będą również : Faceci w czerni 3, Prometeusz oraz Pamięć Absolutna
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Igrzyska to wiem bo dzieją się w przyszłości a ten Prometeusz to na pewbo sci fi? Bo wiem, że jakiś o greckich bogach miał wychodzić.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Ja nie przepadam za s-f, ale zajrzałam tu z ciekawości i w sumie się zdziwiłam troszke, że widze tu "igrzyska śmierci" :)
Ale jak się zastanowić, to faktycznie...
Jakoś nie skojarzyłam Kapitolu z s-f ;p
Ja z tej bajki czekam jeszcze na Resident Evil, ale to dopiero na jesieni ma być...
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
Prometeusz Ridley'a Scotta to czyste sc-fi z elementami horroru i akcji. Trzeba lubić takie klimaty ;) nie każdy za taką mieszanką przepada.
Igrzyska Śmierci zapowiadane są jako sc-fi ale chyba tylko ze względu na czas i umiejscowienie akcji, ja po przeczytaniu książki określiłbym ją jako przygodowy/akcja z elementami sc-fi i chciałbym żeby film był właśnie taki jak książka :)
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Ja nie przepadam za s-f, ale zajrzałam tu z ciekawości i w sumie się zdziwiłam troszke, że widze tu "igrzyska śmierci" :)
Ale jak się zastanowić, to faktycznie...
Jakoś nie skojarzyłam Kapitolu z s-f ;p

Też miałam problem z klasyfikacją po przeczytaniu, ale faktycznie fantasy to to nie jest, więc zostaje SF. Cieszę się na film, mam nadzieję, że efektów specjalnych nie pożałowali. I produkcje Marvela jakoś zawsze mnie cieszą. Takie SF jak Igrzyska to ja lubię, tylko wszelcy obcy mnie nudzą. Ale Resident Evil po raz setny to ja już dziękuję. Za to Sedzie Dredd padłam.... pamiętam oryginał, klasyka gatunku ze Stalone'em, jeden umięśniony pan rozwala wszystkich. W ogóle filmy z lat 90 odbieram ostatnio jako swego rodzaju komedię.
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
Czyli tak jak ja , fajnie będzie skonfrontować sobie film z książką :)
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Igrzyska rzeczywiście sprawiają problem jeżeli chodzi o szufladkowanie. Chyba stereotypowo to w ogóle mówi się o powieści młodzieżowej. No młodzież już zrozumie fabułę igrzysk ale co to za kryterium dziwne- nazywać książkę młodzieżową bo bohaterka ma 16 lat. Tylko z jej doświadczeniem to emocje ma osoby koło 30 stki:p. Jeśli robi się film gdzie bohaterem jest staruszek to jakoś nikt nie wpada na pomysł żeby nazwać to kinem dla seniorów.
W założonym temacie o science fiction umieściłem "Igrzyska" bo akcja dzieje się w przyszłości a po za tym każde przedstawienie świata nieistniejącego jest chyba fantastyką,
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
Coś w tym jest, być może dlatego książka określona jest mianem młodzieżowej ponieważ głowni jej bohaterowie są młodzi. Młodzieży po prostu jest łatwiej się wtedy oswoić z bohaterami i wczuć w ich przeżycia.
 

Neo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
25
Ekranizacja Hunger Games mnie martwi, bo jest PG-13, podczas książka nie stroni od przemocy :ninja2:


Obecnie Prometeusz to najbardziej wyczekiwany przeze mnie film :310:
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
Nie sądzę, żeby pokazali okrutne sceny zabijania... Ale tak BTW, czy nasz swiat nie jest bardziej brutalny niz fabuła "Igrzysk smierci"? Chyba nie trzeba zbyt daleko szukać...
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Pewnie nie...

Mi wpadł w oko zwiastun tego :"Johna Cartera" - reklamówka w tv jest super.
A jak zerknęłam na filmweb, to też się fajnie prezentuje :)
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Fanem gatunku nie jestem, ale jaram się ostatnio mass efectem, dlatego i tu zajrzałem.
Plakat Igrzysk widziałem w kinie, ale o Carterze, to pierwsze słyszę.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Z nowszych rzeczy to mi na myśl przychodzi "Tron:Dziedzictwo". Fajny film. Na mnie zrobił pozytywne wrażenie.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Kurcze wiedziałem, że się w tym roku trochę nazbiera tych tytułów. Póki co wybrałem świętą trójcę na ten czas czyli "igrzyska, cartera i residenta. Chociaż resident może spaść z tego miejsca bo co nowsza część to już moim zdaniem przesadzali. Zamiast świata po biologicznej katastrofie z wirusem w roli głównej bo świecie zaczęły biegać coraz to dziwniejsze stwory. A pierwszą część jak oglądałem to na ściszonych słuchawkach i tak się bałem:)
Neo84- a page 13 to jest standard. Prawdziwe ograniczenia są na naprawdę brutalne i zboczone filmy jak np współczesne gore czy jak kto woli horrory. Tego moim zdaniem powinno się zabronić. Albo niech sobie ludzie oglądają ale to już nie na moje nerwy.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
uddzkie stonogi i piły też nie na moje... O zgrozo, nie rozumiem po co w ogóle kręcic takie filmy??
Trzeba mieć chory mózg,żeby coś takiego wymyśleć :/
Mam podobnie z residentem, ale na żadnym nie byłam w kinie i pewnie się przejdę.
 
Do góry