Jak wg was można sztuką zmieniać świat?

Angelina Caligo

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
Tak jak w temacie.Sztuka ma dużą moc , w to nie wątpi każdy. Ale jakie obrazy piosenki teksty literackie najbardziej wpływają na ludzi?
 

Szalony90

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2011
Posty
160
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Kraków(jakiś czas)
Każdy człowiek ma inny gust, na mnie osobiście wrażenie robią teksty, obrazy, muzyka które pokazują ludzkie możliwości, siłe perswazji i adrenaliny..lubię krzyki i darcie japy podczas śpiewania.
 

Carlos83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2011
Posty
113
Punkty reakcji
1
Nie pokladalbym zbyt wielkich nadziei w tym zagadnieniu, a to dlatego, ze sztuka najbardziej wplywa na osoby wrazliwe i swiadome zarazem, a takich jest naprawde niewiele.
 

out

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
1
Temat jest strasznie szeroki. Sztuka jest wszechobecna w naszej kulturze. Przenika do wszystkich dziedzin życia. Jeśli mamy na myśli wpływ to nie jest tutaj uwzględniana jakość. W tym układzie myślę ze największym wpływem będą emanowały twory  mające powiew świeżości dzięki której przedostaną się do umysłu odbiorcy, dzięki której obiorca zaciekawiony sięgnie po dzieło jeszcze raz. Jesli nie przeczyta jeszcze raz to przynajmniej o tym pomyśli. Zacznie wnikać w treść która będzie poniekąd jego głosem. Wejdzie w jego uśpione (bo tłumione) sfery emocjonalne lub poglądowe. Odbiorca poczuje się jak dziecko patrzące pierwszy raz w gwiazdy-być może zapomni o potrzebie ubierania swojego stanu w słowa. Wyzwolą się w nim stany które będzie kojarzył z danym dziełem i które być może wywołają reakcję łańcuchową polegającą na wplataniu powstałych emocji lub myśli w codzienne życie w sposób niekoniecznie świadomy.Oznacza to że dzieło mające wpływ na człowieka musi zawierać czynnik który będzie mocno wyeksponowany - zdaje mi się że będą to przynęta (jako coś szokującego, przyciągającego), siłę wyrazu oraz element buntu przy czym bunt ten może objawiać się w samej koncepcji ukazania utworu przez artystę . Natomiast kunszt wykonawczy nie jest czynnikiem decydującym o wpływie na człowieka bo często do odbiorcy artysta dociera przez brzydotę i nie raz jest ona przynętą właśnie
 

magija

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Myślę, że jeśli poprzez swoje dzieło jesteśmy w stanie zmienić choć jedną osobę, to jest to już bardzo wiele. A to, jakie dzieło sztuki pozostawi w kimś ślad, tego nigdy nie wiadomo. To może być jakiś szczegół, jakaś myśl, czasem kolor wymowny, coś, co przypomni coś ważnego. Zawsze jest to dziełem przypadku. Myślę, że każda sztuka, wypływająca prosto z serca, z uczuć, z myśli, każda szczera twórczość wzbogaca świat, a wiec również go zmienia. Na lepsze :)
 

out

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
1
Ale zdaje się że sztuka nie zawsze zmienia na lepsze.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Myślę, że na ludzi najbardziej wpływa rap. Teksty najlepiej trafiają i motywują ale również filmy potrafią nieco "namieszać"
 
Do góry