Serwer VPS. Hosting dedykowany. Który najlepszy?

sheraton35

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Czy szukał ktoś wymagającego serwera na sklep internetowy, forum - konkretny(ruch 1-2k/day). Oczywiście ofert jest wiele jednak najważniejsza będzie tu relacja cena/jakość. Firm jest - do wyboru i do koloru. Najwięksi "wyjadacze" dostawcy home, netart, ovh ogromny budżet wydali na marketing i obsługę detalistów. Osoba czy firma stawiająca sklep, forum, e-system początkowo może korzystać z uprzejmości "wyjadaczów" w późniejszym czasie okazuje się, że to co kiedyś było szybkie, funkcjonalne teraz jest szare, niefunkcjonalne, wiesza się - ogólnie generuje koszt, który nie przekłada się na jakość i funkcjonalność naszego e-systemu.

Może warto przyjrzeć się firmom, które oferują poważne serwery i usługi za uczciwą cenę.

Przykładowa ogólna specyfikacja :
- hosting dedykowany(zarządzalny) lub serwer bez admina ew. koszt admina
- 40GB miejsca na hdd
- 1 core, 1GB ram (jak dla ruchu 1tys-2tys odwiedzin)
- systemy z grupy linux (debian, centos etc.)
- koszt nie większy niż 900zł/m-c netto
- cloud lub wolnostojący pojedynczy vps
- kraj lub zagraniczny

Czy znacie firmy, które są w stanie sprostać zadaniu?
Przy tym są kontaktowi?
Nie stwarzają problemów z płatnościami?
Są bezawaryjni(99,9%)?

Zadanie możliwe do realizacji, czy znacie takich?
 

Attachments

  • vps.jpg
    vps.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 21

velvet1978

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Tak to prawda pożądne serwery można kupić u tych największych ale trzeba mieć bardzo zasobny portfel.
Kiedyś również miałem ten problem. Hekko ma dobre oferty jednak nie próbowałem tego, ktoś może z nich korzystał??
Mają tam taki zestaw turbo pasowałby do wątku 20GB chyba starczy? byłoby trzeba dopytać hekko może są wstanie ustawić ofertę pod Klienta.

*********
pozdro
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Ja korzystam z hekko od ponad 2 lat. Same gabaryty konta nie są konkurencyjne (transfer/miejsce), ale za to ceny świetne.
Dla bardziej wymagających polecam http://www.kei.pl/. Solidna firma. Przystępne ceny i stabilne hostingi.
 

pucuś

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
a może nad morze?;)
Przeszukując internet w poszukiwaniu czegoś przystępnego cenowo znalazłem [url=http://zkwadrat.pl]hosting[/url] .
I w sumie Pakiet Z mi odpowiada pojemnościowo i cenowo,ale chciałbym poznać wcześniej opinie.Jeśli ktoś korzystał z ich usług będę wdzięczny za odpowiedz.
 

pucuś

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
a może nad morze?;)
Przepraszam już się poprawiłem, wczoraj chyba przez późną godzinę nie zwróciłem uwagi jak skonstuowałem pytanie :rumieniec:
 

velvet1978

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Przeszukując internet w poszukiwaniu czegoś przystępnego cenowo znalazłem hosting .
I w sumie Pakiet Z mi odpowiada pojemnościowo i cenowo,ale chciałbym poznać wcześniej opinie.Jeśli ktoś korzystał z ich usług będę wdzięczny za odpowiedz.

Qrcze faktycznie cenowo to dobre.

A jak tam szybkość tego?
Gdzie serwery są Polska? nię chcę mieć admina Abdula Zalahari tak jak to w ovh
Czy pociągnie to np. 3 systemy sote? (mam na myśli Reseller business)
Ile mam do wykorzystania CPU, RAM?

Nie myślę tu na odsprzedawanie userów ale na serwer pod porządny system.
Fajną mają ofertę - to dla adminów forum :310:

Korzystał ktoś z tego?
Namówię ich może aby dali mi testa na 14dni to przejrzę ten okręt. Jak dadzą...
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Nie wiem który vps jest najlepszy, ale korzystamy z Firehost jest ok. Serwer działa szybko, jest niezawodny.
A wszystko mogliśmy zaczynać od darmowego testu - nikt więcej z polskich firm nam czegoś takiego nie zaoferował.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja polecam ofertę Tiktalik - mieli niedawno małą awarię, ale już wszystko hula aż miło :)
 
B

bajderman

Guest
Hekko ma bardzo dobre serwery, fajnego admina, a tym co ich wyróżnia na tle wszystkich ofert w Polsce jest przede wszystkim jakość supportu. Tam odpowiedzi dostajesz po kilku minutach, a nie po kilku dniach.
 
S

Sttark

Guest
Co ciekawe w securityhost.pl mają nielimitowaną możliwość podpięcia domen i konta bez limitu transferu miesięcznego, więc można ostro manipulować oglądalnością przy wielu projektach. Mi ten tani hosting zwraca się od razu z reklam. Wszystkie opcje, nawet dla fanów pozycjonowania są, przyjazne linki, serwer śmiga, aż miło. Transfer domen za darmo, wykonany rzetelnie. Pomoc supportu wzorowa, potrafią rozmawiać specjalistycznym językiem. Widać, że nie siedzą tam ludzie z przypadku.
 

cijaej

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Tik Talik ma tez fajne opcje - szczególnie rozliczenie godzinowe i przepustowość 100 Mbit/s i transfer 2TB. Cenowo też to wyglada nieźle.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
cal.pl ma ciekawą ofertę serwerów vps z nielimitowanym transferem miesięcznym. Sensowne ceny w zależności od opcji.
 

sirit

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja się zastanawiam nad ofertą tiktalik, są naprawdę konkurecyjni cenowo...
 
B

bajderman

Guest
Zaczynajcie zawsze od testów - test trwa 2 tygodnie, a przynajmniej można rzetelnie sprawdzić jakość usługi, tj. jak szybko działa, jaki ma support.No chyba że macie coś sensownego z polecenia znajomych.
 

madecassol

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Najlepiej sobie przetestować, dostawcy dają taką możliwość. Ja skorzystałem z kilku i wybrałem ten który nie jest na top liście znanych serwerów, czyli Cal.pl A najlepsza jest pomoc techniczna.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja tak jak pisalem polecam tiktalik, okres testowy tez oferuja w razie czego :)
 

JanQ

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Posiadam oferte Tiktalik VPS Standard, ceny mają naprawdę dobre, niskie, ale usługi jak za tą cenę są bardzo dobre. Przepustowość 100 Mbit/s + limit 2TB transferu miesięcznego w cenie, rozliczanie godzinowe. Nie mam na co narzekać, dobrze trafione z tą taryfą :)
 
Do góry