Spadek

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Mam problem, może ktoś jest w stanie mi pomóc.

Moi rodzice rozwiedli się, mój tata zmarł i po śmierci ja z bratem wystąpiliśmy do sądu o przyznanie spadku, ze względu, że jesteśmy dziećmi (najbliższą rodziną).

Niestety sprawa się skomplikowała.

Tata miał pieniądze na koncie bankowym, podczas gdy poszliśmy do banku po śmierci taty, powiedziano nam, że pieniędzy nie można wypłacić, ponieważ idą one do masy spadkowej, najpierw musimy zgłosić do sądu nabycie spadku, a później możemy wypłacić pieniądze taty.

Po 3 miesiącach mi oraz bratu przyznano spadek, więc udaliśmy się do banku po pieniądze.
Niestety spotkała nas niemiła sytuacja, dyrektorka banku, powiedziała, że ktoś już wypłacił nasze pieniądze ponieważ okazał rachunki za stypę i wypłacić je już dzień po pogrzebie.
Ja z bratem musieliśmy czekać 3 miesiące po to by wypłacić pieniądze, a ktoś obcy przyszedł na drugi dzień i wypłacić bezprawnie pieniądze z konta.

Dyrektorka tłumaczy się tym, że u nich tak jest w banku, że oni nie wnikają skąd są rachunki, wypłacą wszystko, nawet obcej osobie, bo mają takie w banku zasady.

Ale przecież ich zasady nie mogą równać się z PRAWEM POLSKIM!!!

Taki bank jest dla mnie niewiarygodny i nie założyłabym w nim konta, bo bałabym się, że ktoś wypłaci pieniądze bez mojej wiedzy.

Czy bank ma rację? Czy jednak powinniśmy oddać sprawę do sądu i zgłosić skargę do głównej siedziby banku, o bezprawne wypłacenie naszych pieniędzy przez bank??
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Zawsze warto spróbować wywalczyć swoje, a to, że banki to złodzieje to wiadomo od dawna.
A tak z ciekawości jaki to bank?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Po 3 miesiącach mi oraz bratu przyznano spadek, więc udaliśmy się do banku po pieniądze.
Niestety spotkała nas niemiła sytuacja, dyrektorka banku, powiedziała, że ktoś już wypłacił nasze pieniądze ponieważ okazał rachunki za stypę i wypłacić je już dzień po pogrzebie.
Rachunki za stypę? O kolejności dziedziczenia decydują więzy krwi, nie podobnie wydumane argumenty. Jako dziecko jesteś w pierwszej grupie spadkowej i te pieniądze należą Ci się jak psu buda, a bank ma obowiązek wiedzieć o śmierci swojego klienta i wyciągać z tego stosowne działania. Najlepiej za wczasu przejdź się do radcy prawnego, może coś źle zrozumiałeś (albo podpisałeś?), bo z tego, co mówisz, cała sytuacja wręcz przypomina film Bareji.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Zawsze warto spróbować wywalczyć swoje, a to, że banki to złodzieje to wiadomo od dawna.
A tak z ciekawości jaki to bank?


Jest to Bank Spółdzielczy. Główną siedzibę ma w Czarnkowie.

Rachunki za stypę? O kolejności dziedziczenia decydują więzy krwi, nie podobnie wydumane argumenty. Jako dziecko jesteś w pierwszej grupie spadkowej i te pieniądze należą Ci się jak psu buda, a bank ma obowiązek wiedzieć o śmierci swojego klienta i wyciągać z tego stosowne działania. Najlepiej za wczasu przejdź się do radcy prawnego, może coś źle zrozumiałeś (albo podpisałeś?), bo z tego, co mówisz, cała sytuacja wręcz przypomina film Bareji.

Właśnie nic z bratem nie podpisywaliśmy, na wszelki wypadek, wszystko nagrałam na dyktafon, jeśli bank się źle zachowa, to będzie jakiś dowód.
Tak to prawda będę musiała skontaktować się z prawnikiem, bo to co się stało to śmiechu warte.
Bo nawet jeśli bank ma jakieś swoje zasady, to nie może się to równać z prawem w Polsce, przed sądem. Prawo jest tylko jedno.

Dzięki wam za odpowiedź :)

Dlaczego dałeś ten temat tutaj ?


Ahaaa chodzi Tobie o to, że powinnam dać ten temat pod :Kawały :D :)?
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Jakiś mały ban więc możliwe, że nie będą kozaczyć za bardzo. O swoje trzeba walczyć.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Jakiś mały ban więc możliwe, że nie będą kozaczyć za bardzo. O swoje trzeba walczyć.

To prawda, z długami i kredytami wszyscy wiedzieli do kogo przyjść, a jeśli mamy coś dostać, to nie ma!

A ogólnie ta cała sprawa jest bardzo pomieszana. Powinnam opowiedzieć to w jakieś zakładce niestworzone historie :)
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
No cóż banki to złodzieje, złodzieje, którzy tak naprawdę są nie do ukarania ale w takich małych sprawach i tym przypadku masz szanse ale najlepiej udać się do prawnika o rade i najlepiej poszukać takiego, który ma doświadczenie w sprawach o banki.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Dziękuję za odpowiedź, ale mam złą informację.
Zapomniałam, że przecież nasze Państwo to jest jeden wielki żart.

Właśnie dowiedziałam się, że bank ma swoje "prawo bankowe" i może wypłacić nawet obcej osobie pieniądze za stypę, kwiaty czy inne g*wno jeśli tylko przyniesie rachunki.

Nie rozumiem, bo myślałam, że w Polce mamy tylko jedno prawo POLSKIE W SĄDZIE!!

A więc do roboty moi kochani. Jak ktoś umrze nie zastanawiać się, tylko rachuneczki i do banku w którym zmarły miał konto.
A tymczasem, właśnie wczoraj dowiedziałam się, że u mnie w mieście ktoś zmarł, czeka mnie dużo pracy :) wiecie załatwianie rachunków itp :):)
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
To jakieś nieporozumienie, walcz o swoje aczkolwiek z bankiem będzie ciężko, mają duży kapitał.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Szkoda gadać, wiem co czujesz, bo "rodzinka" od strony taty też chciała nas wydudkać z kasy...
Przykro mi to mówić, ale naszarpiesz się z tym. Jeśli byłą to jakas duża kwota, to walcz. O małe sumy rzędu 2-3 tys nie warto się szarpać... :/
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
To jakiś przekręt, nie można komukolwiek wypłacić pieniędzy. Skąd ten ktoś miał akt zgonu, który trzeba dostarczyć oraz jakim prawem miał rachunki?
Komu i na jakiej podstawie wypłacono zasiłek pogrzebowy?
Jest tu wiele pytań.
Musicie iść do prawnika, a może zgłoście sprawę do prokuratury (tam Was pouczą za darmo).
 
Do góry