Informatyka czy architektura.. oto jest pytanie

oria19

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
1
Witajcie
Liczę na Waszą pomoc, ponieważ jestem kompletnie niezdecydowany. Przez cały czas gimnazjum nastawiony byłem na studia na kierunku informatycznym, kierując się tym poszedłem do LO na kierunek mat-inf-fiz-chem (matma [po 5h] i informatyka [po 2h przez 3 lata] rozszerzone, fizyka [po 2h przez 3 lata] i chemia [po 2h przez 3 lata] poszerzone).

Jednak teraz widzę, ze rozszerzoną informatykę na maturze zdać będzie bardzo ciężko, więc pomyślałem o architekturze, bo spodobało mi się aby taką robotę wykonywać w przyszłości. Z kolei jednak kierunek ten też zobowiązuje, ponieważ przez jakieś 2 lata musiałbym chodzić na kurs rysunku, co wiąże się z kosztami. Czyli myśląc logicznie całą kasę która wydałbym na kurs rysunku mógłbym przeznaczyć na jakiś kurs z informatyki. Co o tym sądzicie? Jako uczelnię pod uwagę brałem Politechnikę Łódzką lub Warszawską, ponieważ tam mam najbliżej.

Doradźcie, co wybrać biorą pod uwagę potrzeby rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej?
Co zdawać na maturze, aby móc dostać się na te kierunki?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 

Yorm

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Skoro matura z infy może być dla Ciebie za trudna, to pomyśl o rozszerzonej fizyce czy matmie. zajrzyj na strony uczelni, by dowiedzieć się jakie przedmioty są punktowane. niekiedy ważny jest język obcy :p

na kierunki z "architekturą" w nazwie przy rekrutacji najważniejsze są wyniki z egzaminu z rysunku (zatem że średnio zdana maturą zdolny się dostanie)

yy masz chyba dużo czasu do namysłu... zacznij rysunek. po miesiącu, dwóch przekonasz się czy Ci pasuje. a za dwa lata pewnie Ci się wszystko odmieni:p
 

Kasia Sokołowska

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jako studentka architektury powiem Ci tak: na tym kierunku CIĄGLE coś rysujesz, wykreślasz, dobierasz kolory, musisz mieć w sobie dużo zmysłu artystycznego, musisz to lubić! Pójdź na kurs rysunku jak najwcześniej, aby się przekonać, że w ogóle chcesz mieć z tym styczność. Po pierwszym miesiącu zajawki możesz stwierdzić, że jednak wcale nie chcesz tego robić. To są żmudne godziny manualnych zabaw typu makiety, rysunki, pismo techniczne... to prawda, że sporo robi się na komputerze, ale nie daj sobie wmówić że wszystko! Jest oczywiście też druga - techniczna strona, ale po Twoim poście wnioskuję, że ze ścisłymi przedmiotami nie będzie większych problemów :) Ponadto nastaw się na sporo humanistyki. Historia, socjologia, sztuka... architekt to musi być niemalże człowiek renesansu :) Jeśli tego nie polubisz to będziesz się męczył i możesz zmarnować wiele lat życia. Na ostrzeżenie powiem, że zawód architekta jest uważany za jeden z najbardziej narażających na stres. Ale pamiętaj, że chcę Cię tylko ostrzec, a nie zniechęcać, bo mimo wszystko to bardzo wdzięczny, ambitny i dający masę satysfakcji kierunek! Nieprzespane noce, godziny przed komputerem i makietami, próby ogarnięcia artystycznych dusz wykładowców... aaah ;)

A co do informatyki (jeśli jednak stwierdzisz, że nie czujesz się artystą :p) to zastanów się też nad innymi kierunkami związanymi w jakiś sposób z tym kierunkiem. Informatyka sama w sobie często okazuje się na studiach nie tak fascynująca jakby się mogło wydawać, ale też jest od jakiegoś czasu duży popyt na nią i w tej chwili wcale nie gwarantuje pracy i dobrych zarobków. Oczywiście znowu: trzeba to NAPRAWDĘ lubić, bo to jest praca związana ściśle z siedzeniem przy komputerze, pisaniem kodu... i znowu jeśli się tym nie zafascynujesz (pamiętaj, że na studiach to wygląda dużo inaczej niż w LO) to zwyczajnie zniszczysz sobie życie, no depresja gwarantowana :p Jeśli jesteś dobry z fizyki, zastanów się np. nad automatyką i robotyką - sporo w niej programowania, ale nie tylko. Przejrzyj bardzo dokładnie propozycje politechnik, przeanalizuj siatki godzin. Jest sporo przedmiotów, które mają tak skomplikowane nazwy, że nic nie wnoszą, a po przyjrzeniu się im okazują się naprawdę ciekawe!
Swoją drogą mało kto zdaje na maturze informatykę i tak naprawdę niewiele kierunków jej wymaga. Możesz ją w wielu przypadkach z powodzeniem zastąpić fizyką.

Jeśli chciałbyś wiedzieć coś więcej na temat studiowania architektury i przygotowań do egzaminów to wysyłam Ci na priv mój numer gg.
Pozdrawiam :)
 

mot

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
193
Punkty reakcji
0
Cześć, czy mogłabyś mi również wysłać na priv numer kontaktowy, chciałabym się dowiedzieć trochę na temat przygotowań.
 
Do góry