Chanuka u prezydenta,nowy zwyczaj.

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
31
Miasto
Pomorze Zachodnie
No i teraz postępowy świat będzie mógł zobaczyć, że w nadwiślańskim kraju, tubylczy ciemnogród nie jest taki antysemicki jak się zwykło powszechnie uważać.

A tak na serio to nie przychodzi mi do głowy co właściwie prezydent chciał przez to pokazać...
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Widać wcześniej Kaczyński teraz Komorowski dbają o pamieć swoich przodków...
 

Noiret

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
28
Punkty reakcji
3
Wiek
112
Miasto
Watykan
Cóż w związku z tym? Konstytucja określa Polskę jako kraj neutralny religijnie i światopoglądowo. Jako, iż Polska nie jest państwem wyznaniowym, wspomniana rodzinka ma prawo do uczestniczenia we wszelakich uroczystościach i obchodzenia różnych świąt wedle swojego uznania, zapożyczania obyczajów z jakiejkolwiek religii i ogólnie postępowania zgodnie ze swoim "widzimisię".
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
31
Miasto
Pomorze Zachodnie
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak państwo "neutralne światopoglądowo".
Po drugie jak inaczej wytłumaczyć coś takiego niż chęć podlizania się pewnym środowiskom, bo mnie jakoś argument, że ma to pokazać, że "Polska jest krajem dla wszystkich" jakoś nie przekonuje. Mi coś takiego bardziej wygląda na próbę symbolicznego pokazania że Polacy "zaleczyli" swoje "antysemickie kompleksy".
Po trzecie prezydent jest głową państwa i reprezentantem narodu, więc postępowanie zgodne ze swoim "widzimisię" nie wchodzi w rachubę.
 
Do góry