Samsung Galaxy S * * * Problem

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Witam.

Wczoraj przyjechał zakupiony na allegro Samsung Galaxy S.
Szczerze powiedziawszy, telefon jest świetny i napewno starczy mi na dłuuuugi czas
smile.png

Jednak mam problem, mianowicie wchodzę na kontakty i czasem widać nazwy podwójnie, tj. przykład:

Normalnie wygląda tak:
Adam
Ania
Michał

A tak wygląda czasami:
Adam
Adam
Ania
Ania
Michał
Michał

Nadmienię, że są to te same numery i osoby, po prostu podwojone, wyłączam i włączam telefon ale ile można? Przecież co chwila nie będę tak się bawił. Jaka jest tego przyczyna i co mogę zrobić?



PS Nie ogarniam jeszcze telefonu i wszedłem na internet, po czym zabrało mi przez 10 sek 10zł... Niby włączyłem Wi-Fi, ale widocznie nie połączyłem się z żadną siecią ani modemem. Mam w domu modem bezprzewodowy do internetu (Netia) ale nie wiem jak w telefonie zrobić darmowy internet przez Wifi - wszystkie sieci są jakoś zablokowane hasłem i nie mogę siędo żadnej połączyć. A nie chcę narazie wykupywać pakietu na internet tylko chcę się połączyć przez WiFi... Ale jak? Wytłumaczy mi to ktoś?

PS2 Konto google i wszystkie aktualizacje trzeba zainstalować, bo inaczej sporo aplikacji nie włączę bez konta google. Czy to coś kosztuje, w sensie czy trzeba wchodzić na internet żeby założyć konto google? Bo to wszystko ze sobą jakoś powiązane jest i w ogóle... Nie wiem - mówię, pierwszy raz mam ten telefon bo wcześniej to miałem SE W610i
biggrin.png


Proszę o pomoc i jakieś przydatne linki, jakieś wyjaśnienia, opisy czy co tam macie!

Dzięki z góry wszystkim.

Pozdrawiam,
NoCompromise

PS Jeszcze nowe słuchawki z tego zestawu podłączałem (wyjście normalne jack 3,5mm chyba) do telefonu - wszystko nowe z pudełka samsunga i jest problem. Jak podłączę je to słychać muzykę tylko w jednej słuchawce i bardzo cicho - jak docisnę wejście do końca i trzymam mocno to wówczas słychać w obu słuchawkach ale mimo że głośno to bardzo niewyraźnie (jakby szum). Złe wejście czy może te słuchawki? O co tu chodzi i co mogę zrobić? Zależy mi na słuchaniu muzyki... Proszę pomóżcie z tym i tym internetem/wifi.

Ok, mam już te kontakty - wystarczyło w opcjach ustawić które widoczne a które nie, po prostu pokazywało z karty sim i z telefonu. Wystarczyło jedno
splash.gif


Teraz poprosiłbym o pomoc w sprawie tego internetu i WiFi oraz konta google.
Dzięks.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Telefon ciągle aktualizuje jakieś dane (pogoda, godzina) pobierając przy tym dane. Nawet jeśli Ty wszedłeś w przeglądarkę tylko raz, to pewnie telefon pobrał już kilka megabajtów. ;)
Konto Google jest darmowe, można je założyć podczas pierwszej konfiguracji telefonu lub wchodząc np. do sklepu Androida.
WIFI konfigurujesz w ustawieniach w zakładce "sieci zwykłe i bezprzewodowe". Wybierasz "Ustawienia WIFI", następnie szukasz nazwy swojej sieci, tapnięciem zaznaczasz ją i wpisujesz hasło jakie ustawiłeś przy routerze.
Co do braku dźwięku w jednej słuchawce - podłącz jakiś inny zestaw słuchawkowy. Jeśli i na nim będzie coś nie tak, telefon możesz wysłać na gwarancję.

Btw. Nie pisz posta pod postem.
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Ok dzięki za rady i jeszcze jedno pytanie.

Gdzie instalować gry? Bo przy wybraniu pamięci masowej przy ustawieniach usb nie moge wbić na foldery w "moim komputerze" bo "mam niby jakis dysk wlozyc"... Z kolei na Windows media player nie wrzucę gier bo się nie da ;/ I mam z tym dylemat, co muszę zrobić z tym fantem żeby jakoś pograć w te gry? Nadmienię, że mam 4 gry, każda to 1 plik z rozszerzeniem *.apk

Nie mogę się łączyć wifi z siecia ale spróbuje tak jak Ty mówiłeś wyżej albo po prostu z kuzynem pogadam i coś zrobimy - wtedy na necie można śmigać aż miło i poza tym to konto google zrobić (bo nadal nie łapie sygnału z wifi). Wtedy ten Market można zwiedzać...

Zatem słuchawki - coś z tym zrobię, konto google - jak zrobić tą konfigurację telefonu? Co trzeba zrobić, bo niby próbuję to wifi i sieć ale hasło trzeba poszukać. Hasło to jest na spodzie routera? Jak się nazywa?

PS Dzięki a3z4 bo Ty najwięcej mi pomagasz na tym forum w różnych dziedzinach :D Jakoś się odwdzięczę :p
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
To trochę dziwne że nie wykrywa Ci dysku... Sprawdź czy nie masz włączonego debugowania USB (ustawienia -> aplikacje -> dla programistów -> odznacz opcję "Debugowanie USB"). Przy okazji warto zaznaczyć także pole "Nieznane źródła". Bez tego tych gier nie zainstalujesz.Jest jeszcze jeden haczyk. Żeby cokolwiek na telefonie zainstalować musisz ściągnąć z Marketu jakiś menedżer plików (wpisz "astro" na przykład). Konto Google możesz utworzyć nawet z komputera,. wystarczy się zarejestrować tutaj. W telefonie podajesz tylko login i hasło. Hasło do sieci WIFI powinno być zapisane w Panelu Administratora modemu. Jeśli go nie ma - trzeba ustalić własne. Tak jest przynajmniej w TP. Podaj model routera może to trochę rozjaśni sprawę. Konfiguracja telefonu zwykle włącza się przy pierwszym uruchomieniu, jeśli nic takiego nie było, sprawdź czy w programach nie masz czegoś takiego jak "kreator ustawień".
A forum jest do pomagania. Poza tym, chcę w końcu dobić do 1000 postów, więc im więcej problemów tym dla mnie lepiej. :D
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Siemka po przerwie. Rozpracowywałem telefon i jak narazie wiem jak się instaluje gry, wgrywa dzwonki itp. ALE!
Tak, jest jakieś ale!

Mianowicie problem z Wifi. Nie wiem kompletnie jak się połączyć z netem, żeby mieć o darmowego - raz próbowałem to mi dychę zabrało... Wiem że jest taki "magiczny" pasek na górze, który się ściąga w dół (inaczej powiadomienia). I tam włączam WiFi i pojawia się komunikat, które sieci mam do wyboru i mogę się pod nie podłączyć. I wyświetlają mi się sieci:
1) zabezpieczone protokołem WPA/WPA2 PSK : Netia01, Lukasz, Lukasz R, M.D. 43, B.D czy podobne tym - tutaj nie mogę się połączyć bo nie znam hasła...
2) jakieś inne jak: INFONET (chyba) - przy tej gdy się rzekomo chcę podłączyć pisze: "zapamiętano", a gdy wchodzę na nią po prostu są opcje do wyboru: Anuluj, Połącz, Zapomnij.

Zatem nie mogę pod żadną się sieć podłączyć i jeszcze na internet nie wszedłem od tego czasu. Mam router z netii i tam jest z tyłu też napisane: SSID oraz WPA/PSK czyli to "hasło i login" ale gdy tworzę taką sieć to po prostu pod nią także się podłączyć nie mogę i mogę jedynie ją zapomnieć...

Co jest tego przyczyną? Co mogę zrobić, żeby bezproblemowo łączyć się z siecią i korzystać z internetu?





@ Drugi problem to związany jest z kontem google. Mam je utworzone ale jakiś błąd się pojawia, w związku z czym nie mogę np. wejść w GPS, do Marketu Android itp. Gdy łączę się to oczywiście zabiera mi kasę z konta. Przed chwilą zaje**** mi 10zł... Co z tym zrobić?
Mam przy znaku baterii na górze taki znaczek "3G" z 2 strzałkami jedną w górę, drugą w dół i nie wiem co to jest. To jakaś sieć? Bo jak połączyłem się z kontem google to to się zaświeciło.

Co mam robić? Proszę o porady i z góry dziękuję.




PS Ej no co jest? Załadowałem za 50zł kartę i raptem straciłem 5zł na wysyłanie sms. No to powinienem mieć 45zł a mam teraz 23zł za nic. Nie siedzę na internecie w komórce (SGS) a tym bardziej nie mam włączonych żadnych raczej sieci. To coś przy baterii, ten znaczek ciągle jest "3G" i nie wiem co z tym przecież za darmo ma mi kasę żreć? No bez jaj, proszę pomóżcie mi!!!!!!!
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
W sprawie WIFI nie jestem w stanie pomóc. Proponuje zadzwonić do konsultanta Netii i zapytać jak ustalić nowe hasło do sieci WIFI. To co pisze na modemie to nie login i hasło, a metody ich szyfrowania. Ewentualnie zastosuj się do tego poradnika.

Natomiast co do drugiego problemu, co się wyświetla podczas wchodzenia do GPS-u lub Marketu? To że będzie zabierało Ci kasę jest jasne. Nie płacisz nic za założenie konta Google, za jego używanie zresztą też nie. Ściąga Ci natomiast pieniądze za dane jakie telefon pobiera podczas łączenia się z Marketem, Mapami itp. Najlepszym sposobem na obniżenie rachunku jest wykupienie jakiegoś pakietu internetowego.
3G to rodzaj połączenia internetowego, natomiast te strzałki oznaczają że telefon ściąga jakieś dane (aktualizuje pogodę, wiadomości itp.)

Tak jak napisałem już wcześniej, to że Ty nie używasz internetu nie oznacza to że telefon sam z siebie go nie używa. Android to system w dużej mierze oparty na połączeniu internetowym więc brak jakiegoś pakietu danych lub sieci WIFI może być zabójstwem dla rachunku. Tymczasowo proponuje zablokować telefonowi dostępu do internetu. Można to zrobić wchodząc w Ustawienia, a następnie zakładkę Konta i synchronizacja. Teraz trzeba odznaczyć pola "Dane w tle" i "autosynchronizacja".

Z góry przepraszam za wszelkie błędy językowe, ale naprawdę piszę tego posta ostatkiem sił. :D
 

oliw611

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam podobny problem. Bylam zachwycona telefonem dopoki nie pobrano z mojego konta 30 zl. Nie wiem co mam zrobic probowalam juz wszystkiego. Jak zablokowac dostep aplikacji do internetu? Probowalam z opcja odhaczenia opcji "dane w tle" i "autosynchronizacja" ale wyswietla sie komunikat "(...) niektore aplikacje moga nadal korzystac z polaczen danych w tle". Prosze o pomoc, nie moge doladowac konta, bo wiem ze strace pieniadze. Nie pomoglo tez zatrzymanie aplikacji "e-mail", ktora wlacza sie za kazdym razem gdy dostane sms. Musialabym co 10 minut sprawdzac aplikacje, ktore wlaczaja sie automatycznie. Podobnie jest z WiFi, nie moge sie polaczyc, a zakladki "sieci zwykle i bezprzewodowe" nie ma nawet w telefonie... Prosze bardzo, pomozcie.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Pobierasz na swój telefon z Google Play ten program - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.data.enabler&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmZhcnByb2MuZGF0YS5lbmFibGVyIl0. . Dodajesz go na ekran główny jako widget i nim włączasz lub wyłączasz przesyłanie danych przez sieć 3g.

Co do WIFI również mogę pomóc, ale potrzebuje informacji na temat Twojego routera.
 
Do góry