wktka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
gdzieś w Polszy...
Witam.
Macie jakieś zaburzenia osobowości? Jeśli tak - jak sobie z nimi radzicie w codziennych sytuacjach? A może leczyliście to na jakimś oddziale? Jak wyglądają terapie, pomogły Wam? A może znacie kogoś "zaburzonego"?
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
wktka

ja sam osobiście mam z tym problem ponieważ ja jestem poeta i człowiek ja mam wiele postaci ja sobie osobiście z tym radzę wyrażając siebie poetycko gdy się wyładuję tam
staję normalnym bez wybuchowym słuchającym czlowiekiem
Tak jak ty nie poetka tak przypuszczam
To radzę ci pisać dziennik
wyrażać w nim swoje emocji uczucia
To jeden z efektywniejszych sposobów
Ale możesz też poszukać przyjaciół porozmawiać z tym z rodzicami
Ale nie radzę ci zwracać się z tym do psychologa
Chyba że u ciebie naprawdę jest już aż tak ciężko że nie pamiętasz co komu mówiłas
To w tedy lepiej się zwróć do specjalistów ale bym ci radził najpierw spróbować
Wyrażać swoje uczucia emocji przeżywania na papieżu
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Miasto
Gdańsk
Każdy lekarz stawia mi inną diagnozę, więc trudno mi określić, jakie mam konkretnie zaburzenia.
Staram się normalnie funkcjonować, co nie zawsze mi wychodzi, bo mam ogromne problemy ze snem oraz z okazywaniem uczuć.
Pomogła mi wenlafaksyna, ale nie jest to lek na dłuższą metę ze względu na skutki uboczne i fakt, że z czasem wszystkie Twoje uczucia stają się mocno przytłumione.
Psychoterapia w ogóle mi nie pomogła.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Moja była miała i nie potrafiła sobie z nimi poradzić ponieważ pokładała ufność w tabletkach a nie w swoim wnętrzu czy Bogu.

Praca ze swoim wnętrzem jest najważniejsza.
Podejście w stylu "niech lekarze się tym zajmą" jest conajmniej niepoważne. Ponieważ odpowiedź jest zawsze we wnetrzu, a tam lekarze zajrzeć nie potrafią.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
zaburzenia osobowości? a co konkretniej masz na myśli?
ja mam problemy nerwicowe czasami. z nerwów bolą mnie plecy [takie uczucie, które odczuwamy gdy za szybko coś jemy, szczególnie jajka]. byłam z tym u lekarza, ale to nie jest na tyle poważne, żebym musiała na przykład brać jakieś specjalistyczne leki. zazwyczaj zjem trochę czekolady bądź lodów i samo mija.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
zazwyczaj zjem trochę czekolady bądź lodów i samo mija.
Bo czekolada to naturalny antydepresant. :]
Stymuluje wytwarzanie endorfin i serotoniny w organizmie a magnez stymuluje pracę komórek nerwowych.

A może znacie kogoś "zaburzonego"?
Całe mnóstwo z chyba każdym zaburzeniem osobowości jakie jest. Najwięcej borderków, borderki mnie podświadomie kochają i nawet, kiedy poznaję ludzi na imprezach i przez znajomych okazuje się, ze co druga to borderek. ;-)
 
Do góry