Zakupy przez internet

K

kika75

Guest
parę dni temu na internecie znalazłam ciekawą stronę www.menudomowe.pl na której mozna zamówić produkty są one dostarczane do domu wraz z przepisami tabelą dietetyczną i deserem dostawa gratis żeby sprawdzić czy tak rzeczywiście jest zamówiłam i okazało się że był to strzał w dziesiątkę produkty świeże,super zapakowane, fajne przepisy i szybka dostawa czy ktoś z was już korzystał z takiego sposobu zamawiania towaru wasze opinie?
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja korzystam tak naprawdę z tylu róznych sklepików online, że ciężko byłoby to spisać :))) w zasadzie większość rzeczy (poza jedzeniem) kupuję online. No i jeszcze poza ubraniami, ciężko mi zawsze trafić z rozmiarami.
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
ja często śledzę strony z zakupami grupowymi. Wiele świątecznych prezentów kupiłam właśnie tam.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Z ciekawych rzeczy na grupowych na prezenty to mi się podobają zawsze jakieś wizyty w SPA etc :)
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Często właśnie funduje sobie na stronach z zakupami grupowymi tego typu usługi. Trafiają się oryginalne zabiegi za które normalnie trzeba by było zapłacić dużo więcej.
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
Z ciekawych rzeczy na grupowych na prezenty to mi się podobają zawsze jakieś wizyty w SPA etc :)

oj tak! Zdecydowanie wszelkie wyjazdy do SPA, masaże, zabiegi kosmetyczne czy fryzjerskie to oferty, które najbardziej mnie interesują gdy przeglądam zakupy strony zakupów grupowych z myślą o kupnie czegoś dla siebie :)
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja teraz wybrałam kupon rabatowy na wspólny wyjazd w góry z mężem. Wyjdzie nam to o wiele taniej niż oferta z biura podróży, a niczym nie będzie ona obiegała.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Z grupowymi zakupami trzeba uważać, dokładnie sprawdzać czy faktycznie, to co oferują w ogóle jest promocją. Czasem niestety już przy chęci wykorzystania kuponu okazuje się, że tworzą się różne dziwne problemy :/
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
No dokładnie tak, problemy są bo ludzie nie czytają warunków, często jest tak, że w restauracjach przykładowo te grupony dotyczą konkretnych dań lub częsci menu a ludzie tego nie wiedzą i potem jest problem.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
A to faktycznie jest czasem problem, ale nie takie przypadki miałam na myśli, słyszałam po prostu o kilku wpadkach ze strony firmy. Tak czy inaczej jestem zwolenniczką zakupów grupowych, nie raz z nich korzystałam, tylko po prostu uważam, że trzeba być ostrożnym :)
 

high_heels

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
102
Punkty reakcji
0
ja zamawiam tylko z allegro lub 2future.pl, takapaka.pl, sprytnezabawki.pl i naturala.pl
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
W temacie zakupów przez internet jakieś 2 tygodnie temu złamałam moją ostatnią barierę psychologiczną i zdecydowałam się na spożywcze zakupy online:p
Wady: samo wybieranie produktów zajeło mi tyle co rzeczywiste chodzenie po sklepie; z racji tego, że wirtualne produkty łatwo wskakiwały do koszyka, znalazło się tam pare nadprogramowych smakołyków; nie było możliwości dostawy w dzień składania zamówienia.
Zalety: panowie po uprzedniej prośbie o telefon, wykonali go 20 minut przed dostawą, jedynie 4 produkty ze 170 zostały zamienione na podobne (ze względu na brak, inną cenę itd), wybrane warzywa i owoce w miare dobrej jakości, koszt dostawy: 4 złote.
W ogólnym rozrachunku jestem zadowolona, myśle, że jeszcze kiedyś skorzystam z tej usługi.

Jeżeli chodzi o zakupy grupowe, zdarza mi się na nich kupować karnety na fitness/siłownie, prezenty w postaci zabiegu spa itp. Mam wrażenie, że ilość i różnorodność ofert na grouponie zmalała. To samo tyczy się zakupów na allegro, coraz mniej 'aukcji' coraz więcej 'hurt-detalu' i 'kup teraz'. Dlatego też ostatnio zaczełam testować kluby zakupowe. Narazie Złote Wyprzedaże. Nie wszytskie wyprzedaże i promocje są w okazyjnych cenach, ale tak jak ze wszystkim trzeba umieć w nich przebierać i znajdywać te najkorzystniejsze!
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
No dokładnie tak, problemy są bo ludzie nie czytają warunków, często jest tak, że w restauracjach przykładowo te grupony dotyczą konkretnych dań lub częsci menu a ludzie tego nie wiedzą i potem jest problem.

To prawda. Często też zapominają o realizacji kuponu w terminie albo nie zwracają uwagi na datę rezerwacji. Przy droższych ofertach (jak wyjazdy, wycieczki) warto przeczytać warunki zakupu nawet kilkakrotnie. Często bowiem zdarza się, że dana oferta nie obejmuje wyżywienia, dojazdu itd.
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zauważyłam, że na jednej ze stron zakupów grupowych pojawiły się oferty, z których całkowity dochód ze sprzedaży voucherów zasili konto Fundacji WOŚP. Podoba mi się ten rodzaj wsparcia.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od podziału % co na co idzie i do kogo :) i czy się wspiera czy nie :)) Ale wracając do tematu ja lubię w necie kupować polskie kosmetyki, są fajne i tańsze.
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
Zauważyłam, że na jednej ze stron zakupów grupowych pojawiły się oferty, z których całkowity dochód ze sprzedaży voucherów zasili konto Fundacji WOŚP. Podoba mi się ten rodzaj wsparcia.

Właśnie dziś widziałam te aukcje. Uważam, że to świetny pomysł! Wspieramy WOŚP a przy okazji korzystamy z atrakcyjnej oferty :)
 

maria.antonina

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
No pewnie, zawsze sami sprawimy sobie przyjemność, ale pomożemy też tym którzy tego potrzebują.
 
Do góry