Wszystko o dekorowaniu domu, o doborze mebli, sprzętów a nawet kolorów

K

kika75

Guest
jaki wy używacie ekspres do kawy i dlaczego????ja używam ekspres do kawy moccamaster oprócz tego ze robi pyszną kawę dzięki specjalnemu filtrowi to jeszcze ma właściowości zdrowotne.
 

Znikający

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
Ja mam teraz ekspres do kawy ciśnieniowy Saeco Syntia Focus i jest bardzo dobry. Możesz mi powiedzieć na czym polegają te właściwości zdrowotne o których mówisz, bo to bardzo ciekawe...
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o ekspresy ciśnieniowe, to na pewno nie warto kupować tych na kapsułki. Po pierwsze - są one dosyć drogie, a po drugie - jeżeli zostaną wycofane z produkcji, to i ekpres będzie można wyrzucić. Dlatego jeżeli już kupować, to jedynie na kawę mieloną. Co do konkretnych modeli, to Amica CE 2011 Cremis jest bardzo dobry i do tego niedrogi. W sklepie medialux.pl jest właśnie promocja i kosztuje on jakieś 230 zł, a będzie można delektować się kawą przez długie lata.
 

1986annalisa

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Hej!

Co uważacie o jaskrawych, energicznych kolorach w salonie, np. o pomarańczowym? Czy to nie będzie za bardzo "razić"? Salon spory, ponad 20m. Z wielkim oknem na południe - cały dzień jasny.

Pozdrawiam!
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
świetny pomysł na mieszkanie w stylu modern retro, tożto genialne, sama bym tak chciała. ;]
albo jaskrawy zielony też ładny, choć pomarańczowy chyba byłby ładniejszy.
i ładny wystrój do tego, też nowocześniejszy.
salon marzenie. ;]
 

Rybka1979

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Hej!

Co uważacie o jaskrawych, energicznych kolorach w salonie, np. o pomarańczowym? Czy to nie będzie za bardzo "razić"? Salon spory, ponad 20m. Z wielkim oknem na południe - cały dzień jasny.

Pozdrawiam!

Moja koleżanka ma intensywny pomarańcz. Kupiła dekoral, kolekcję Ewy Minge chyba. Pomarańcz na ścianach wyszedł dużo ciemniejszy. Wygląda ciekawie, ale jeden podstawowy minus. Nie da się u niej zrobić zdjęć. One nie wychodzą zwyczajnie. Dla mnie to duży minus, bo pstrykam jak oszalała.:)
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
pomysł fajny. również pomyślałam o pomarańczowym. a czy nie lepiej byłoby ściany b. ciepłe z extra żywymi barwami dodatków. widziałam ostatnio cudownie rażącą pomarańczową kanapę. ożywi każde wnętrze
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Jeśi nie chcesz przesadzić to zawsze możesz skorzystać z bardziej lajtowej wersji tj. zrobić ściany w jakichś bardziej "neutralnych" (nie żarówiastych) kolorach, za to walnąć dodatki, np. żarówiasto zielona sofa. Albo ja np. mam krwisto czerwone fronty mebli. Bardzo fajnie ożywia.

Internet to też skarbnica wiedzy - oglądaj sobie różne inspiracje, albo kupuj jakieś gazety. Ja jak kupowałem własne "cztery ściany" i robiłem remont no to właśnie kupowałem różne gazety po to, aby się z tematem zapoznać. np. "Cztery kąty" dawały radę bo czasem pojawiały się jakieś tematyczne rzeczy, typu np. "biel i czern" i cały numer poświęcony takim barwom więc czasem można akurat utrafić coś konkretnie pod siebie. No i nie jest to taki typowo designerski magazyn, tylko bardziej dla ludzi - czyli rzeczy proponowane tam mają ceny podane, no i te ceny są "w miarę" normalne. No i sam magazyn też w sumie tani - kilka zł.
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Hmmm... Jaskrawe kolory - czemu nie, ale nie każdemu mogą się podobać. A może tak nie cały salon wymalować jednym jaskrawym kolorkiem tylko może jedną ścianę, taką jaskrawą? Albo jakąś jaskrawą tapetę, bądź fototapetę? Do jaskrawego całego pomieszczenia trzeba bardzo uważać z dodatkami, żeby nie przesadzić i salon nie wyglądał jak pokój dziecięcy...
 

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
Kuzynka kiedyś zaszalała z jaskrawymi kolorami ale szybko wróciła do pasteli. Żywe kolory są dobre jako dodatki, ale nie jako całość.
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Mi jednak odpowiadają delikatne kolory większych przestrzeni, np róż, jasny fiolet, czy kawa z mlekiem, natomiast jak już wspomniano meble (typu kanapa) mogą być bardziej ostre i dodać pazura pomieszczeniu. Albo pomalować jedną ścianę, bądź kąt w ciemniejszym odcieniu reszty ( tak mam w swoim salonie i bardzo mi się podoba).
 

Aliba

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Osobiście też podoba mi się kawa z mlekiem. Znajoma ma właśnie pomarańczowe ściany, meble takie brąz, beż. Pomieszczenie jest takie większe, to tak zwany duży pokój. Jakoś od razu mi się spodobało, było po prostu tak inaczej, bo przeważnie u znajomych czy rodziny kolory są takie spokojne.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Mocne kolory mogą się całkiem ciekawie prezentować, byleby nie przesadzić z tą jaskrawością w postaci mebli i dodatków również w takich barwach... Sprawdzić się mogą takie w ciemnych kolorach, które zresztą bardzo mi się podobają :) Moja kuzynka ma w salonie intensywną czerwień, dość odważny kolor, ale mi osobiście się podoba :)

Ja też mam spory salon zwrócony na południe w kolorze pomarańczowym, choć u mnie w domu dominują raczej stonowane kolory... Jeśli masz obawy możesz wybrać jakiś delikatniejszy odcień i ewentualnie dodać jakiś mocniejszy akcent ;)
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Też uważam, że takie oryginalne kolory mogą całkiem ciekawie wyglądać. Jednak dobranie dodatków może być dosyć trudne. Dlatego może lepiej postawić na spokojniejszy kolor ścian, ale jednak żywsze dodatki?
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Ja mam zamiar pomalować salon w naszym nowym mieszkanku na jakiś ładny fiolet albo pomarańcz (jeszcze nie zdecydowałam który kolor będzie w salonie, a który a sypialni :D), natomiast łazienkę będziemy mieli błękitną, a kuchnię zieloną :D lubimy żywe kolory i mamy zamiar urządzić nasze gniazdko jak najbardziej kolorowo :D
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
Ja mam zamiar pomalować salon w naszym nowym mieszkanku na jakiś ładny fiolet albo pomarańcz (jeszcze nie zdecydowałam który kolor będzie w salonie, a który a sypialni :D), natomiast łazienkę będziemy mieli błękitną, a kuchnię zieloną :D lubimy żywe kolory i mamy zamiar urządzić nasze gniazdko jak najbardziej kolorowo :D

ja mam w swoim pokoju pomarańczowy.. ale nie taki ostry, tylk delikatny pastelowy, i sobie chcwale, za miesiąc robie malowanie i też zostaje przy tym odcieniu, wiec polecam !! :tongue:
 
E

Ejan87

Guest
Zależy jaki to pomarańcz, bo jak taki tzw. "oczo:cenzura:ny" to możesz się bardziej męczyć w tym pokoju. U mnie w domu każdy pokój jest w kolorach żółto - pomarańczowym, tylko bardziej takie pastele, oprócz mojego, który jest wrzosowy :) i strasznie go lubię. Nie dawno robiłam remont i inspiracji szukałam na stronie internetowej jak i FB firmy projektowej -> N-design. Mają naprawdę ciekawe pomysły.
 
J

jadwinia

Guest
Ja osobiście wolę żywe kolory :) więc taki pomarańcz może być fajny, jeszcze jak pokój jest jasny, to będzie bardzo żywy i taki pozytywny ;) jednak dodatki do takiego pokoju dałabym jasne, bardziej beżowe, białe lub kawę z mlekiem.
 
J

jadwinia

Guest
Ja mam, póki co, taki przelewowy, ale marzy mi się ciśnieniowy. I właśnie przeglądam różne modele i ten na kapsułki nie przemawia do mnie i faktycznie sepultura ma rację. Ten co już mam służy mi ponad 10 lat i nowy też chciałabym, żeby tyle przeżył... :)
 
Do góry