Jaka herbatę pijesz

elvisso

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ciekaw jestem jakie herbaty najczęściej pijacie?
Te z marketu w torebkach? A może sypane?

Uwielbiam różne smaki i szukam ciekawych pomysłów.

[color=#fafafa !important][/color]
small-logo.png
 

ChudyWoody

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
ja głównie sypane, zwłaszcza wszelakie zielone. wiedzieliście, że smak zielonej herbaty zalezy od temperatury wody, w ktorej parzycie tę herbatę? serio, spróbujcie zalać zieloną herbate taka troszke ostudzoną wodą, zostawcie ją na jakies niecale 10 minut :) serio robi roznice, zielona herbata juz nie jest wtedy taka gorzka. tu troche piszą o czasie parzenia, http://www.newsweek.pl/dilmah/czas-ma-znaczenie,82380,1,1.html - rany, herbaty to gigant temat i im dalej w las tym wiecej drzew tak naprawde
 

Wichajsterek

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2010
Posty
13
Punkty reakcji
1
Ostatnio zasmakowały mi oolongi. Piję tylko herbaty sypane, z herbaciarni. Nie ma porównania z torebkowymi ;)
 

ChudyWoody

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
wiadomo, że nie ma porównania z herbatami torebkowymi ........ ale tymi z niższej półki. chodzi o to, że herbata w torebkach też będzie aromatyczna i smaczna, POD WARUNKIEM ŻE będzie trzymana w dobrych warunkach, każda torebka w osobnej kopercie i nie w tekturowym, rozpadającym się pudełku. wtedy herbata traci aromat. czytałem o tym też na newsweeku w ich dziale herbacianym. a spróbuj kupić dobrej jakości herbatę w torebkach (jakąś droższą dilmah może albo teekane) i rozerwij torebkę, do kubka wsypując sam susz - raczej nie powinno być dużej różnicy :))
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
przede wszystkim czarne
uwielbiam pickwick (ale holenderska, nie czaska) i twillings (angielska),
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Bardzo lubię herbatę z melisą. Prócz tego bardzo dobra jest herbata św. Dominika. Zieloną też nie pogardzę.
Lubię też herbatę z Amolem no i oczywiście z prądem. ;)
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Piję tylko herbatę zieloną i uwielbiam pod każdą postacią:) Szczególnie z pigwą i cytryną. I to prawda o tej temperaturze parzenia zielonej, nie zalewa się jej wrzątkiem, bo w przeciwnym razie jest gorzka. Najlepiej poczekać ze 3 minuty od zagotowania
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
Ja piję nałogowo yerba mate, a także zieloną (obydwie pije sypane) :)
 

sadda

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Zawiercie
Ja muszę przyznać, że najbardziej do gustu przypadła mi zielona herbata zarówno zwykła, jak i aromatyzowana. Za owocowymi nie przepadam.
 
M

MocW_zbanowany

Guest
nochybaty napisał:
ja głównie sypane, zwłaszcza wszelakie zielone. wiedzieliście, że smak zielonej herbaty zalezy od temperatury wody, w ktorej parzycie tę herbatę? serio, spróbujcie zalać zieloną herbate taka troszke ostudzoną wodą, zostawcie ją na jakies niecale 10 minut :) serio robi roznice, zielona herbata juz nie jest wtedy taka gorzka. tu troche piszą o czasie parzenia, http://www.newsweek.pl/dilmah/czas-ma-znaczenie,82380,1,1.html - rany, herbaty to gigant temat i im dalej w las tym wiecej drzew tak naprawde
Uwielbiam zieloną herbatę. Właściwie zieloną herbatę zawsze powinno się parzyć nieco przestudzoną wodą. Podobnie jak Yerba Mate.
 

Elektroinstal

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
43
Punkty reakcji
9
Wiek
51
Miasto
Szczecin
ENGLISH BREAKFAST TEA - dostępną w firmie Amway. Jak ją pierwszy raz spróbowałem to nie chcę nic innego. Bardzo mocna, ale ja akurat lubię czuć że piję herbatę.
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
Yerba jest bardzo smaczną herbatą, która ma właściwości pobudzające.
 
Do góry