Nuva Ring - krążek antykoncepcyjny

Rose_93

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!
Mam problem. Stosuje krążek antykoncepcyjny Nuva Ring pierwszy miesiąc. Przez cały miesiąc miałam obfite plamienie i bolał mnie brzuch. 4 dni temu wyjęłam krążek a plamienie nie ustępuje chociaż się zmniejszyło... ale chyba okres to też nie jest. Jak długo jeszcze mogą wystąpić plamienia. Czy po założeniu kolejnego krążka plamienie ustąpi? Jest bardzo uciążliwe. Proszę o odp. :) pzdr
 

Nickk

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Dzień dobry.Po raz pierwszy używam Nuvaring.Pani ginekolog powiedziała,że kiedy dostanę okres to pierwszego dnia miesiączki mam włożyć krążek.To też zrobiłam i od tego dnia mija 3 dzień i w tym 3 dniu uprawiałam seks bez użycia gumki, wytrysk miał miejsce na zewnątrz,jednak obawia mnie preejakulat i fakt,ze tak naprawdę był to dopiero 3 dzień z zabezpieczeniem dodatkowo seks uprawiałam w 3 dniu okresu. Czy byłam zabezpieczona mimo to? Nigdy wcześniej nie stosowałam zabezpieczenia,zwykle zabezpieczał się mój partner gumką.
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź z tego względu,że jest to dla mnie dość ważne.
 

emilanka09

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Dotychczas stosowałam plastry. Teraz przerzucam się właśnie na krążki. Macie z nimi doświadczenie? Jak się sprawują? Jak sie z nimi czujecie? Ile kosztują?

Piszcie wszystkie cenne uwagi :)
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Środek antykoncepcyjny NuvaRing stosowany jest dopochwowo w sposób ciągły przez 3 tygodnie. Jest to elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i bezbarwny pierścień o średnicy niewiele większej niż 5 cm i przekroju 4 mm.


Kobieta sama umieszcza w pochwie pierścień w pierwszym dniu cyklu i po upływie 3 tygodni sama go także usuwa. Innowacyjność dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing (vaginal contraceptive ring – VCR) polega na tym, że po umieszczeniu w pochwie przez cały czas uwalnia on hormony progestagen (etonogestrel) i estrogen (etynyloestradiol), które przenikają do krwiobiegu. Po 7 dniach przerwy, w czasie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, po czym znów następuje 7 dniowa przerwa.

Działanie NuvaRing jest takie samo, jak w przypadku doustnych tabletek antykoncepcyjnych (DTA) - czyli popularnych pigułek - i polega na zahamowaniu owulacji. W przeciągu trzytygodniowego okresu, w którym pierścień powinien znajdować się w pochwie, dopuszcza się jego wyjęcie lecz nie na dłużej niż 3 godziny.



Specjaliści zalecają NuvaRing wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, w szczególności zaś tym, u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. To doskonała metoda dla kobiet, które nie są zdyscyplinowane w codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, a przyklejony na skórze plaster i jego eksponowanie nie jest dla nich akceptowalne.

Pierścień jest dobrze tolerowany przez kobiety, a sam środek łączy łatwość stosowania z wysoką skutecznością – współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0,25 do 1,75. Precyzja położenia pierścienia w pochwie nie wpływa na jego skuteczność, a zakładanie i usuwanie pierścienia jest proste i nie stanowi problemu. Ponadto pierścień nie jest odczuwalny w pochwie ani przez samą kobietę, ani przez partnera, co nie zmienia odczuć seksualnych.
NuvaRing jest środkiem antykoncepcyjnym zawierającym niewielką ilość estrogenów (15 µg, a inne dostępne preparaty antykoncepcyjne zawierają od 20 do 50 µg).

Kod:
Źródło: http://mamzdrowie.pl/antykoncepcyjny-pierscien-nuvaring/
 
Do góry