Kontuzja Rzepki

kawagdz

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, prosze o rozsadne odpowiedzi i pomoc, z gory dzieki.

Tydzien temu na hali zle stanalem i wyskoczyla mi rzepka z torebki stawowej w zewnetrzna strone (prawa noga). Natychmiast zostalo wezwane pogotowie, noga nastawiona aktualnie w szynie, jutro kolejna wizyta kontrolna i pewnie gips na jakis czas...
duzo czytalem na ten temat, sa stabilizatory na noge, wtedy troche to kolano jest usztywnione i zmniejsza ryzyko ponowienia kontuzji, ale pomimo tego trzeba uwazac... jakie jest wasze zdanie? bardzo mi zalezy na grze, a kompletnie nie wiem jak sie przygotowac do treningow i czy w ogolnie moge je rozpoczac ? jesli moge grac, to po jakim czasie od zdjecia gipsu?
 

ZebraZklasą

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2011
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
Znam ten problem od podszewki;-). Taka przypadłość to nic przyjemnego. Jeśli wsadzą Ci nogę w gips, to raczej nie na krótko, potem pewnie skierują Cię na rehabilitację. Jeśli chodzi o rozpoczęcie treningów to nie chce się wypowiadać bo to powinien ocenić lekarz, ale pewne jest to, że będziesz musiał się oszczędzać przez jakiś czas i stabilizator obowiązkowo, ażeby problem się nie powtórzył.
 

kawagdz

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Znam ten problem od podszewki;-). Taka przypadłość to nic przyjemnego. Jeśli wsadzą Ci nogę w gips, to raczej nie na krótko, potem pewnie skierują Cię na rehabilitację. Jeśli chodzi o rozpoczęcie treningów to nie chce się wypowiadać bo to powinien ocenić lekarz, ale pewne jest to, że będziesz musiał się oszczędzać przez jakiś czas i stabilizator obowiązkowo, ażeby problem się nie powtórzył.

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź :)
Lekarz powiedział, że nie ma potrzeby zakładania gipsu, noga jest na kolejny tydzień usztywniona przez szynę i chyba tyle. Kupić stabilizator i mieć nadzieje na szybki powrót do gry :) Ahh.. no i rehabilitacja..
dzięki jeszcze raz, miłego dnia
 
Do góry