Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jaki oczyszczacz powietrza?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Oliwia288

Oliwia288

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 14:57

Witam wszystkim tutaj, chciałam sie zapoznać z urządzeniami czyszczące powietrze. Podczas wizyty u lekarza powiedziano mi, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego dziecka jest zakupienie oczyszczacza albo nawilżacza powietrza. Patrzyłam w internecie na niektóre urządzenia, ale nie wiym czy naprawde to funkcjonuje i czy ma sens to zakupić.
Prosze o jakieś porady.

Użytkownik Althaea edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 12:48

• 0

#2 nutinka

nutinka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 17 luty 2013 - 16:33

Jeżeli oczywiście możesz sobie pozowlic żeby kupić taki drogi sprzęt to pewnie fachowcowi mozesz zaufac ;) Wspominasz jednak że może to być równie dobrze nawilżacz. Nie wiem jak specjalistyczy sprzęt musisz mieć ale ja swój nawilżacz kupiłam za 200 zł od razu przy okazji wyprawki w Pierwszym Uśmiechu to przesyłki nie płaciłam i świetnie spełnia swoja rolę. Jest ultradźwiękowy więc łatwiej go czyścić, sam się wyłącza jak woda się skończy. Najlepiej napisz dlatego lekarz Ci zalecił, jesli chodzi tylko o zwiekszenie wilgotnosci w pokoju malucha to Ariete w zupełności powinno wystarczyc.

Dołączona grafika
  • 0

#3 Kamma_N

Kamma_N

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 459 postów

Napisano 20 luty 2013 - 08:22

Ja mam w domu, nie pamiętam już nawet jakiej jest firmy, nie był taki drogi ok 200zł kosztował, ale jest dość spory i się sprawdza, ma duży zbiornik na wodę + jonizuje powietrze.
  • 0

#4 Guest_Lenska_*

Guest_Lenska_*
  • Goście

Napisano 11 maj 2013 - 10:22

Oczyszczacz a nawilżacz powietrza pełnią różne funkcje, więc nie bardzo wiadomo o co pytasz.

• 0

#5 alergikwawa

alergikwawa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 10:02

Pierwsze pytanie to czy masz alergie a jak tak to na co. Aby dobrac oczyszczacz trzeba określić do czego jest potrzebny. Są rózne urządzenia:

1. Oczyszczacze z filtrami hepa i hpp - dla alergików

2 oczyszczacze wodne - usuwają kurz i pyłki i jednocześnie nawilżają powietrze ( bez filtrów)

3. Oczyszczacze powietrza filtrami Hepa i funkcją nawilżania

Najlepszym rozwiązaniem będzie zadzownic do osoby która sie na tym zna. Jak swoj kupiłem na sklepie internetowym oczyszczacze- powietrza.pl i jestem zadowolony Pan który odebrał zadał mi pare pytań i już wiedział co mi jest potrzebne. Z czystej ciekawości wypytałem go o wszystko jak się dobiera oczyszczacze który oczyszczacz jest dla kogo itp.

• 0

#6 happybird

happybird

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 18:49

Moim zdaniem warto zainwestować w dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Jestem alergikiem i już od kilku miesięcy używam w mieszkaniu oczyszczacza, ale takiego za ok. 1000zł Skutecznie oczyszcza powietrze, a do tego je jonizuje i nawilża. Jak wcześniej używałem takiego za 200zł i szczerze mówiąc nie czułem żadnej różnicy. Ja korzystam z tego modelu Oczyszczacz Blueair 203  i jestem bardzo zadowolony

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Rustyfka

Rustyfka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:11

Możesz generalnie kupić sam oczyszczacz powietrza i sam nawilżacz, albo 2 w 1. Wszystko zależy od tego na co się najbardziej nastawiasz, ja jednak kupiłabym urządzenie 2 w 1. Nie dość, że powietrze będzie dobrze oczyszczone to również optymalnie nawilżone. Jak chcesz kupić naprawdę dobre urządzenie to polecam Ci oczyszczacz powietrza Air-o-swiss Combi 2071. Jest wyjątkowo cichy i bezpieczny dla dzieci.

• 0

#8 liuza85

liuza85

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 09 październik 2013 - 01:06

Witam wszystkim tutaj, chciałam sie zapoznać z urządzeniami czyszczące powietrze. Podczas wizyty u lekarza powiedziano mi, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego dziecka jest zakupienie oczyszczacza albo nawilżacza powietrza. Patrzyłam w internecie na niektóre urządzenia, ale nie wiym czy naprawde to funkcjonuje i czy ma sens to zakupić.
Prosze o jakieś porady.

a ja sie spytam inaczej, 

alergia czy astma ? 

• 0

#9 barbinosek

barbinosek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 październik 2016 - 00:01

jeden z lepszych obecnie nawilżaczy to ten od Stadler Form, a konkretnie model "Oscar". Bardzo cichy, ekonomiczny no i co najwazniejsze stworzony dla alergikow na ich dolegliwosci ;p mozna dokupic kostke z jonami srebra co tylko polepsza efekt!!

• 0

#10 madzia_a

madzia_a

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 19 październik 2016 - 20:41

A ja nie polecam żadnych drogich! te dziadostwa się bardzo szybko psują. sama przerabiałam już chyba z 4 nawilżacze...w tym 2 bardzo drogie. każde psuje się po jednym sezonie jesienno zimowym. dlatego proponuję kupić tańsze i ewentualnie zmieniać co roku. bo ja dużo kasy za kolejny już na pewno nie dam.

• 1

#11 Iza25

Iza25

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 09:44

Prosze o jakieś porady.

Tak ma to sens, ponieważ nawet jeśli zmniejszy się w okresie letnim zanieczyszczenie smogiem, to i tak taki sprzęt przydaje się bo zwalcza wszystkie wirusy i bakterie w powietrzu, jeśli nie zależy państwu na oczyszczaczu z nawilżaczem, to mogę polecić fajna niemiecką markę Ideal,  nie będę podawała modeli bo różne są metraże mieszkań, a najważniejszy jest przepływ powietrza w metrach sześciennych :)

Prosze o jakieś porady.

Tak ma to sens, ponieważ nawet jeśli zmniejszy się w okresie letnim zanieczyszczenie smogiem, to i tak taki sprzęt przydaje się bo zwalcza wszystkie wirusy i bakterie w powietrzu, jeśli nie zależy państwu na oczyszczaczu z nawilżaczem, to mogę polecić fajna niemiecką markę Ideal,  nie będę podawała modeli bo różne są metraże mieszkań, a najważniejszy jest przepływ powietrza w metrach sześciennych :)

a i te oczyszczacze można od reki dostać na aero7

Prosze o jakieś porady.

a ja sie spytam inaczej, 

alergia czy astma ? 

oczyszczacze powietrza są dobre dla ludzi z astmą i alergią  jak i tych którzy nie chorują, dla dzieci na pewno są bardzo dobre, w okresie letnim gdy zanieczyszczenie smogiem się zmniejsza, to oczyszczacze powietrza przydają się bo wirusy i bakterie pozostają w powietrzu i on eliminuje je w prawie w 100%. polecam firmę Ideal super produkty :)

A ja nie polecam żadnych drogich! te dziadostwa się bardzo szybko psują. sama przerabiałam już chyba z 4 nawilżacze...w tym 2 bardzo drogie. każde psuje się po jednym sezonie jesienno zimowym. dlatego proponuję kupić tańsze i ewentualnie zmieniać co roku. bo ja dużo kasy za kolejny już na pewno nie dam.

A jakie to były oczyszczacze ? jakie marki ?

Możesz generalnie kupić sam oczyszczacz powietrza i sam nawilżacz, albo 2 w 1. Wszystko zależy od tego na co się najbardziej nastawiasz, ja jednak kupiłabym urządzenie 2 w 1. Nie dość, że powietrze będzie dobrze oczyszczone to również optymalnie nawilżone. Jak chcesz kupić naprawdę dobre urządzenie to polecam Ci oczyszczacz powietrza Air-o-swiss Combi 2071. Jest wyjątkowo cichy i bezpieczny dla dzieci.

a  ja polecam markę sharp np KCA - 60 eu-W i KCA- 40 eu- W

Pierwsze pytanie to czy masz alergie a jak tak to na co. Aby dobrac oczyszczacz trzeba określić do czego jest potrzebny. Są rózne urządzenia:

1. Oczyszczacze z filtrami hepa i hpp - dla alergików

2 oczyszczacze wodne - usuwają kurz i pyłki i jednocześnie nawilżają powietrze ( bez filtrów)

3. Oczyszczacze powietrza filtrami Hepa i funkcją nawilżania

Najlepszym rozwiązaniem będzie zadzownic do osoby która sie na tym zna. Jak swoj kupiłem na sklepie internetowym oczyszczacze- powietrza.pl i jestem zadowolony Pan który odebrał zadał mi pare pytań i już wiedział co mi jest potrzebne. Z czystej ciekawości wypytałem go o wszystko jak się dobiera oczyszczacze który oczyszczacz jest dla kogo itp.

Tak fajnie też doradza firmie Loveair, wszytko fajnie podpowiedzą i doradzą  :tongue:

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Monia101

Monia101

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 21:16

No tak, jak się mysli o zdrowiu to lepiej  bez oczyszczacza powietrza nie funkcjonować....

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#13 plu_zu

plu_zu

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 17:13

Na nawilżaczach powietrza średnio się znam ale jeśli chodzi o oczyszczacz, to coś mogę powiedzieć bo sam kupowałem w zeszłym roku, kiedy zauważyłem na suficie czarne krechy przy otworach wentylacyjnych w oknach. Wielkie czarne smugi po zimie. Coś strasznego. Generalnie postanowiłem poszukać czego co wielostopniowo filtruje, żeby też na pyłki na wiosnę działało i nie kosztowało miliona monet. Wybór padł na mode Rowenta PU4010 Intense Pure Air, między innymi dlatego, że był o połowę tańszy niż reszta na rynku xD  Ale też i filtry nie najgorzej. U póki co sprawuje się naprawdę spoko. Smugi po myciu nie wróciły, chodzi już rok i filtry dalej są spoko, jest cichy i łatwo go przenieść po mieszkaniu. Zaś jeśli chodzi o sam oczyszczacz jako urządzenie polecam, zwłaszcza jak ktoś ma problemy z zatykającym się nosem i bólami głowy, pomaga i to bardzo. Jednak syf w powietrzu siada na samopoczucie bardzo.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0